آخرین آمار کرونا در ایران تا ۲۷ خرداد

آخرین آمار کرونا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

از میان موارد مشکوک ابتلا به کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت گذشته، آزمایش ۲۵۶۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان کووید-۱۹ اضافه شود؛ بسیاری از این مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند، اما تعدادی همچنان بستری هستند و از ظهر دیروز تا امروز ۹۳۹ تن بر شمار بسترس ها اضافه شده است.

بر اساس آخرین آمار کرونا، پس از شناسایی موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در کشور و انجام تست‌های مربوطه، شمار مبتلایان از ۱۹۲ هزار تن گذشت.

به گزارش تابناک؛ سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان اظهار کرد: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۶۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۳۹ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۱۹۲ هزار و ۴۳۹ تن رسید.

دکتر سیما سادات لاری ادامه داد: بر اساس آخرین آمار کرونا در ۲۴ ساعت اخیر، ۱۱۵ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۹ هزار و ۶۵ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۱۵۲ هزار و ۶۵۷ تن بهبود یافته‌اند.

وی افزود: ۲۸۱۵ نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تا کنون یک میلیون و ۲۹۳ هزار و ۶۰۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان ادامه داد: استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های شرقی و غربی، خراسان رضوی، لرستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، کردستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

طبق آخرین آمار ‌کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، نرخ مرگ در کشورمان ۵.۶ درصد بوده که با نرخ مرگ در جهان، یعنی ۹.۵ درصد فاصله دارد و در نتیجه، نرخ بهبود در ایران ۹۴.۴ درصد بوده که نشانگر وضعیت امیدبخش برای کشورمان است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021