لغو ممنوعیت ورود هواپیماها از ایران به آلمان

ایران به آلمان
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

اشپیگل گزارش داده است علی‌ رغم گسترش ویروس کرونا، آلمان تصمیم گرفته است ممنوعیت پرواز هواپیماها از ایران را لغو کند. مسافران ایرانی در فرودگاه‌های آلمان در بدو ورود تست کرونا می‌دهند و به مدت دو هفته قرنطینه می‌شوند.

دولت آلمان از  مارس ۲۰۲۰ به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا تمامی پروازهای هواپیماها را از ایران متوقف کرد. طبق گزارش نشریه آلمانی اشپیگل اکنون این پروازها می‌توانند دوباره از سرگرفته شوند.

اشپیگل در ادامه گزارش خود آورده است که دولت آلمان “بی سر و صدا” ممنوعیت پرواز مناطق پرخطر کرونا را لغو کرده و محدودیت‌های پرواز هواپیماهای ایرانی با وجود اینکه ایران هنوز به عنوان منطقه مورد خطر کرونایی طبقه بندی شده برداشته می‌شود.

 طبق سند امضا شده، ممنوعیت پرواز هواپیماها به آلمان که در اواخر مارس وضع شده بود از روز چهارشنبه ۲۳ سپتامبر اعمال نخواهد شد.

اشپیگل در ادامه گزارش خود آورده است که دولت آلمان رفع ممنوعیت پروازها از ایران را با روند گسترش کرونا و از همه مهم‌تر با سیاست اطلاع‌ رسانی رژیم ایران در ارتباط می‌داند.

اشپیگل در ادامه می‌نویسد انستیتوی روبرت کخ، جمهوری اسلامی را به لحاظ گسترش بیماری کووید-۱۹ پرخطر طبقه‌بندی کرده است اما برخلاف بهار امسال، اکنون تهران ارقام معتبر و قابل قبولی را گزارش می‌کند.

به گزارش اشپیگل، نخستین پرواز “ایران ایر” به آلمان، احتمالاً روز یکشنبه ۲۷ سپتامبر انجام خواهد گرفت و برای مسافران از ایران همان قوانینی اعمال خواهد شد که برای کلیه افرادی که از مناطق پر ریسک کرونایی وارد آلمان می‌شوند.

همه مسافران در بدو ورود در فرودگاه باید تست کرونا بدهند و به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند.

به نوشته اشپیگل در داخل ایران هنوز محدودیت‌های بسیار سخت مسافرتی وجود دارد. در حال حاضر فقط خارجی‌ها یا ایرانیانی که تابعیت دوگانه دارند مجاز به سفر هوایی هستند؛ ولی سایر مسافران نیاز به اجازه‌ نامه ویژه دولتی دارند. سازمان هواپیمایی کشوری نیز اخیرا گزارش کرده است که ۸۴ درصد پروازهای بین‌المللی کاهش پیدا کرده و شمار مسافران نیز ۹۶ درصد کمتر شده است.

دولت آلمان قبلا به دلیل دیر اعلام کردن ممنوعیت برای پروازها از ایران و چین مورد انتقاد قرار گرفته بود. آندریاس شویر، وزیر راه و ترابری آلمان در اواسط ماه مارس توقف پروازها را اعلام کرد اما این ممنوعیت تا پایان ماه مارس اجرا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید