طی روز گذشته ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری شدند

دکتر زالی آمار کرونا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران از پذیرش حدود ۵۰۰ بیمار جدید کرونایی در بخشهای عادی و ویژه بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دکتر علیرضا زالی با اشاره به آخرین آمار بیماران در تهران اظهار داشت: درطی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۶۲۳ نفر از بیماران کرونایی بستری در بخشهای عادی و ویژه در بیمارستان های تهران مرخص شدند. این در حالی است که در همین بازه زمانی ۳۹۹ بیمار جدید کرونایی در بخش های عادی و ۱۰۰ نفر نیز در بخش های ویژه بیمارستان های تهران بستری شدند.

وی با اشاره به پذیرش و بستری شدن ۴۹۹ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان های تهران گفت: گرچه این آمار نسبت به روز گذشته مختصری کاهش داشته است اما هنوز هم کما فی السابق آمار مراجعان به بیماستان ها عدد قابل توجهی است.  

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به تغییر الگوی مراجعان به بیمارستان ها اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح غربالگری شاهد تغییر الگوی مراجعه بیماران به بیمارستان ها هستیم. بر این اساس میزان مراجعه به بیمارستان ها روز گذشته و امروز حدود ۵ درصد کاهش داشته است.

به گفته دکتر زالی بخشی از این کاهش رشد به خاطر مراجعه افراد به مراکز بهداشتی و  مراقبان سلامت است. بنابراین آمار مراجعان هنوز تغییر چشمگیری در تهران نداشته است و در واقع بیماران به دو شکل  متفاوت مراجعه می کنند؛ بخشی به حوزه درمان و بخشی نیز به مصادیق بهداشتی و مراقبان سلامت مستقر در مراکز بهداشتی مراجعه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: البته افرادی که  به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه می کنند دارای علایم شدیدتری نسبت به آنهایی که به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند هستند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران مجددا یادآور شد که اگر امروز شاهد ازدحام و تراکم در تهران هستیم در طی ۲۴ یا ۴۸ ساعت آینده ممکن است تغییری در الگوی مراجعان به مراکز درمانی ایجاد نشود و این موضوع کاملا فریبنده است زیرا همام طور که بارها اشاره کردیم برای تحلیل صحیح باید در پایان دوره نهفتگی درافرادی که در مقطع فعلی در سطح شهر تردد می کنند آمار را بررسی کنیم یعنی نتایج ازدحام امروز بین ۵ تا ۱۴ روز آینده مشخص می شود.

دکتر زالی افزایش میزان بهره برداری از ناوگان عمومی را نگران کننده دانست و گفت: در سه روز گذشته ناوگان عمومی حمل و نقل در تهران به ویژه مترو با یک افزایش میزان بهره وری و بهره برداری مواجه شده و در برخی از خطوط نیز تراکم بیشتری دارد که این موضوع نگران کننده است و باید در انتظار آثار این حضور فعلی در روزهای آینده باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021