اطلاعات کامل خبری در مورد مهاجرت تحصیلی و غیرتحصیلی - ویزای کاری و تحصیلی کشورهای ترکیه و روسیه

کمپین لغو تحریم‌ های ایران به مرز ۱۰۰ هزار امضا رسید

0 37

فراخوان اینترنتی «ضرورت لغو تحریم های پزشکی علیه ایران» که همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشورمان آغاز شده بود، با حمایت های شایسته هموطنان خارج از کشور به زودی توانست به مرزهای حائز اهمیت یکصد هزار امضا برسد و یکی از موفقترین فراخوان های اینترنتی خارج از کشور و در حمایت از مردم مظلوم ایران را شکل دهد.

این فراخوان امید دارد با افزایش فشار افکار عمومی بر نهادهای بین المللی، این سازمان ها و نهادها نیز آمریکا و اروپا را برای لغو یا کاهش تحریم ها تحت فشارواقعی بگذارند و نتایج مفیدی در حمایت از مردم ایران بدست آورند.

پس از این فراخوان بود که فراخوان های دیگری نیز در حمایت از لغو تحریم های ایران از سوی نهاد های مردم نهاد و سازمان های بین المللی دیگر نیز شکل گرفت.

در روزهای اخیر اعلام شد که کانال بانکی ویژه سوئیس فعال شده و روز سه شنبه، دبیر حقوق بشر سازمان ملل رسما خواهان بازنگری در تحریم ها علیه ایران شد، چرا که این تحریم ها مستقیما بر وضعیت بهداشت و درمان مردم در معرض یا آسیب دیده از کرونا تاثیر می گذارد.

در انگلیس نیز یک فراخوان برای تقاضا از پارلمان این کشور در ضرورت لغو تحریم های ایران آغاز شد.

گفته می شود هدف از این کمپین اعمال فشار جهانی از طریق نهادهای بین المللی بر آمریکا جهت لغو تحریم های یک جانبه بر علیه ایران است.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز ۱۲ مارس لیست نیازهای “فوری” بهداشتی و درمانی کشورش را از صفحه توییتری خود منتشر و از جامعه جهانی خواستار کمک به ایران شده بود.

در ایران تا کنون ۲ هزار و ۷۷ نفر به دلیل شیوع ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

میچل باچله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و برخی از کشورها از جمله روسیه، چین و پاکستان نیز خواستار لغو تحریم های یک جانبه آمریکا که سبب دشوارتر شدن تامین تجهیزات پزشکی از سوی ایران برای مقابله با شیوع ویروس کرونا می شود شده بودند.

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز اعلام کرده بود تحریم های اعمال شده بر علیه ایران مانع ارسال کمکهای بشر دوستانه نبوده و این تحریم ها ادامه خواهد داشت.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021