سومین نفتکش ایرانی در نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا

نفتکش ایرانی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

خبرگزاری رویترز از نزدیک شدن سومین نفتکش ایرانی به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا خبر داد.

طبق گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، خبرگزاری رویترز به نقل از اطلاعات ریفینیتیو آیکون، نزدیک شدن سومین نفتکش ایرانی با نام پتونیا به منطقه ویژه اقتصادی ونزوئلا را تایید کرد.

خبرگزاری رویترز در این رابطه نوشت: نفتکش پتونیا با پرچم ایران با دنبال کردن نفتکش‌های فورچون و فارست، روز دوشنبه و با عبور از اقیانوس اطلس وارد کارائیب شده است.

دو نفتکش ایرانی‌ فورچون و فارست که اخیرا وارد آب‌ های ونزوئلا شدند، تا رسیدن به بنادر مقصد توسط نیروهای دریایی ونزوئلا اسکورت شدند.

نفتکش ایرانی فورچون و فارست سوخت‌رسانی به پالایشگاه ال پالیتو در ایالت کارابوبو در شمال ونزوئلا را بعد از اینکه روز دوشنبه وارد آب‌های منطقه‌ای ونزوئلا شدند، آغاز کردند.

این عملیات به عنوان بخشی از توافق‌نامه‌های همکاری و در راستای تقویت روابط دیپلماتیک بین دو کشور صورت می‌گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ونزوئلا که در زمان ورود نفتکش‌های ایرانی در مراسمی در بندر ال پالیتو حضور داشت ضمن تشکر از کمک‌رسانی ایران گفت: بسیار شاکریم که در این زمان ایران را در کنار خود داریم. چنین کارهایی، که مقاومت در برابر سلطه آمریکاست، باید به یک امر عادی تبدیل شود.

هر پنج نفتکش ایرانی که راهی ونزوئلا شده‌اند قرار است محموله سوخت خود را به پالایشگاه ال پالیتو، که یکی از بزرگترین مجتمع‌های فرآوری نفت ونزوئلا بوده و به دلیل محاصره اقتصادی از سوی آمریکا مجبور به کاهش عملکرد خود شده است، تحویل دهند.

جمهوری اسلامی ایران جهت حمایت اقتصادی از ونزوئلا، پنج فروند نفتکش ایرانی حامل سوخت را از طریق تنگه جبل الطارق و آب‌های آزاد به ونزوئلا ارسال کرده است.

طبق ادعای مقامات آمریکایی، فروش حامل‌های سوخت از سوی ایران به ونزوئلا غیرقانونی بوده و باید به این موضوع رسیدگی شود.

شنیده ها حاکی از آن ست که  نیروی دریایی ارتش آمریکا در همین راستا چند ناو جنگی به مناطق جنوبی این کشور اعزام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید