شلیک اشتباه موشک از ناو جماران به ناوچه کنارک

ناوچه کنارک
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

خبرهای تایید نشده ای از شلیک اشتباه موشک از ناو جماران به ناوچه کنارک به گوش میرسد.

به گزارش ایلنا، بر اساس خبرهای تایید نشده و غیر رسمی، ناو جماران که وابسته به نیروی دریایی ارتش است در شلیکی، ناوچه کنارک که متعلق به همین نیرو است را به اشتباه مورد هدف موشک‌ های خود قرار داده و شماری از پرسنل ناوچه کنارک جان‌ باخته و شماری دیگر نیز مفقود الاثر شده‌اند.

آنطور که پیداست، این حادثه بر اثر شلیک اشتباه موشک از ناو جماران متعلق به نیروی دریایی ارتش و اصابت آن به ناوچه کنارک وابسته به همین نیرو اتفاق افتاده است.

ناو جماران، اولین ناوشکنی است که در ایران و در کلاس موج ساخته شده و در سال ۱۳۸۸ به نیروی ‌دریایی ارتش تحویل داده شد.

نمونه‌ های راداری پیشرفته، سامانه ‌های پدافندی و موشکی از جمله موشک‌ های سطح ‌به ‌هوا و اژدر انداز از مواردیست که در ناو شناور جماران مورد استفاده قرار گرفته است. در کنار تمام این تجهیزات، ناو جماران اولین ناوشکن ایرانی است که مجهز به باند فرود هلی‌ کوپتر میباشد.

ناو جماران بیش از ۹۰ متر طول، بیش از ۱۰ متر عرض و بیش از ۱۲۰۰ تن وزن دارد و برد عملیاتی آن حدود ۳ هزار کیلومتر بوده و سرعتی در حدود ۳۰ گره دریایی، ۵۶ کیلومتر بر ساعت دارد و این ناو به دست حدود ۱۴۰ خدمه هدایت و کنترل می‌شود.

آنطور که پیداست تعداد سرنشینان ناوچه کنارک حدود 40 نفر بوده است و شنیده ها حاکی از آن است که تا به این لحظه ۲۰ پرسنل ارتش جمهوری اسلامی در این سانحه تلخ جان خود را از دست داده و به شهادت رسیده‌ اند که فرمانده ناوچه کنارک نیز بین این 20 نفر بوده است.

مورد اصابت قرار گرفتن ناوچه کنارک در یک مانور در آب‌های دریای عمان اتفاق افتاده و خدمه مصدوم این ناوچه به بندر چابهار انتقال داده شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید