ترامپ خواهان نابودی برجام تا پیش از انتخابات نوامبر است

نابودی برجام
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

راس بیکر استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه روتگرز، تاکید کرد که بایدن به زودی جایگزین ترامپ شده و آمریکا مجددا به برجام بازخواهد گشت.

راس بیکر (Ross K. Baker) به صورت تخصصی در حوزه‌های روابط بین‌الملل و دولت آمریکا تحقیق و بررسی کرده است. او در عین حال مقاله‌نویس لس آنجلس‌تایمز و نیوزدی بوده و همکاری‌ زیادی با سایر مجلات معروف و حرفه‌ای دارد.

بیکر پیش از این به عنوان مشاور در کمیته دموکراتیک مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا و مشاور ارشد سناتور پاتریک جی لیی و چاک هگل مشغول به کار بوده است. این شخص در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در مورد تنش‌ها و برجام بیان کرد.

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه روتگرز در ابتدا با ابراز تاسف از ناآرامی‌های آمریکا اظهار کرد: ترامپ به دلیل تظاهرات داخلی از نظر سیاسی آسیب می‌بیند و شانس‌های خود برای پیروزی در انتخابات را یکی پس از دیگری از دست می‌دهد، اما اگر بتواند با قانون و مقررات کمی شرایط را مدیریت کند، شاید بتواند طرفداران نظم و قانون را راضی کند و آن‌ها به او رای دهند. اما در هر صورت طرفداران ترامپ آن قدرها زیاد نیستند که به او برای پیروزی در انتخابات کمک کنند.

بیکر در ادامه در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی و فشار آمریکا علیه ایران تاکید کرد که ترامپ شدیدا خواهان نابودی برجام تا پیش از انتخابات نوامبر است.

وی همچنین تصریح کرد: من معتقدم که ترامپ بار دیگر رئیس‌جمهور آمریکا نمی‌شود. بایدن به زودی جایگزین ترامپ خواهد شد و او به زودی به برجام بازمی‌گردد.

بیکر ادامه داد: کابینه بایدن را اعضای کابینه اوباما تشکیل خواهند داد پس احتمال ادامه رویه اوباما وجود دارد‌.

او تاکید کرد: اگر بایدن انتخاب شود، من از دولت ایران می‌خواهم که آشتی با آمریکا را بپذیرد. ایران با بایدن در کاخ سفید و با ایالات متحده در دوره بایدن روابط بهتری خواهد داشت.

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه روتگرز اشاره کرد: درست است که احتمالاً ایران در صدر برنامه‌های بایدن با توجه به مشکلات آمریکا قرار نگرفته است، اما شانس پیشرفت روابط میان ایران و آمریکا با حضور بایدن به عنوان رئیس‌جمهور بیشتر است.

راس بیکر همچنین در مورد همکاری ونزوئلا و ایران و کارشکنی‌های آمریکا برای جلوگیری از این همکاری گفت: این اتفاق در زمانی افتاد که رسانه‌های آمریکا درگیر مشکلات داخلی و کرونا هستند و این موضوع هنوز خیلی مورد توجه رسانه‌ها در آمریکا قرار نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید