کیم یو جونگ احتمالا رهبر بعدی کره‌شمالی باشد

کیم یو جونگ
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

هم‌ زمان با انتشار گزارش‌ هایی درباره اوضاع جسمانی کیم جونگ اون توجه همگان به کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی معطوف شده است که به تدریج مراتب قدرت را طی می‌کند.

به گزارش ایسنا، شبکه سی‌ان‌ان ۲۰ آوریل گزارشی از وضعیت پزشکی کیم جونگ اون، رهبر کره‌ شمالی منتشر کرد که گزارش شده در روز ۱۲ آوریل به دلیل مصرف بیش از حد دخانیات، اضافه وزن و کار بیش از حد، مورد جراحی قلب و عروق قرار گرفته است.

طبق گزارش سی‌ان‌ان، مقامات آمریکایی در حال رصد اطلاعات کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هستند و یکی از این مقامات نگرانی‌ها درباره سلامت کیم را تایید اما ارزیابی وخامت حال او را دشوار عنوان کرده است.

در شرایط فعلی همه توجه ها به کیم یو جونگ، خواهر کوچکتر کیم جونگ اون معطوف شده است که نخستین بیانیه علنی خود را در ماه مارس ارائه کرد و در ماه ژانویه به عنوان معاون اول مدیر کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی منصوب شد.

تحلیلگران بر این باورند که بیانیه او در ماه مارس نشان می‌دهد که او پیشرفت روشنی در مراتب قدرت موجود در حکومت این کشور داشته است.

کیم یو جونگ یکی از مشاوران نزدیک برادرش است و حتی نمایندگی او را در بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ بر عهده داشته است.

در همین حال توشیمیتسو موتگی، وزیر خارجه ژاپن امروز سه شنبه 21 آوریل، گفت دولت برای جمع‌آوری اطلاعات و تحلیل گزارش‌های خبری در رابطه با وضعیت جسمانی کیم جونگ اون نهایت تلاشش را می‌کند.

موتگی در کنفرانس خبری هفتگی گفت: مایل هستیم تا نهایت تلاشمان را برای گردآوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات به کار ببندیم و هم‌ زمان با ایالات متحده و دیگران همکاری نزدیکی داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021