اسکان در پارکینگ، راه‌ حلی برای بی‌ خانمانان آمریکا

اسکان در پارکینگ
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

برای اسکان بی‌ خانمانان آمریکا مقامات این کشور، در این شرایط بحرانی، پارکینگ بی‌سقفی را در نظر گرفته تا پناهگاهی برای این افراد باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ تصاویر منتشر شده از بی‌ خانمانان آمریکا که در یک پارکینگ در لاس وگاس اسکان داده شده‌اند، انتقاداتی را در فضای مجازی و رسانه‌ها برانگیخته است.

پایگاه خبری گاردین نوشت، مقامات شهر لاس وگاس آمریکا در شرایط اضطراری موجود، تبدیل یک پارکینگ به پناهگاه بی‌ خانمانان را بهترین راه حل دانستند.

مقامات این شهر با خط کشی و فاصله گذاری بر روی زمین نقاطی را برای اسکان بی‌خانمانان در یک پارکینگ 500 متری در این شهر در نظر گرفته اند.

عکس‌ها نشان می‌دهد که بی خانمانان آمریکا در کنار یکدیگر روی زمین خوابیده و این تصاویر باعث انتقاد از عملکرد مقامات این شهر شده است.

جیس رادکه، سخنگوی شهر لاس وگاس گفت: پس از بسته شدن خیریه‌های کاتولیک و جلوگیری از دسترسی به پناهگاه‌های موقت این شهر، بسیاری از افراد در این مکان جای داده شدند.

مسئولان این شهر پناهگاه جدید را در پارکینگ مرکز cashman که اخیرا میزبان بازی‌های فوتبال بوده است، دایر کردند.

بی‌خانمانی یک بحران مداوم در ایالت نوادا آمریکا است و تعداد 6 هزار و 500 نفر در این شهر، شب را در کنار معابر و خیابانها سپری می‌کنند.

بی خانمانی دائمی به نوعی از بی خانمانی اطلاق می شود که در آن فرد به دلیل ناتوانی های مختلف به مدت یک سال یا بیشتر بی خانمان بوده است؛ یا حداقل چهار دوره ی مختلف بی خانمانی را در طول سه سال تجربه کرده است (یعنی جمعا 12 ماه).

همچنین خانواده هایی که حداقل یک فرد بالغ سرپرستی آنها را برعهده داشته باشد و همین مقدار بی خانمانی را تجربه کنند، مشمول این تعریف می شوند.

طبق توضیحات اتحاد ملی حل معضل بی خانمانی، هرچند تعداد کسانی که گرفتار بی خانمانی دائمی هستند نسبت به کل جمعیت افراد بی خانمان چندان زیاد نیست؛ اما این افراد بسیار آسیب پذیرتر از سایرین هستند، چرا که بیشتر در معرض انواع ناهنجاری رفتاری از قبیل مشکلات و ناتوانی های مختلف روانی که ممکن است با بیماری های فیزیکی وخیم تر شود قرار دارند.

براساس گزارش وزارت مسکن و توسعه ی شهری امریکا، هر شب بیش از 600 هزار شهروند بی خانمان در این کشور شب را به صبح می رسانند. بیشتر این افراد شب ها را یا در پناهگاه های دولتی و یا در خانه های موقت کوتاه مدت می گذرانند. یعنی تقریبا بیش از یک سوم آنها در ماشین ها، زیر پل ها و یا سایر پناهگاه های خودساخته می خوابند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید