شروع لالیگا از ۲۳ خرداد با دربی

لالیگا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

رقابت های لالیگا باشگاه های اسپانیا که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، به زودی از سر گرفته خواهد شد.

اسپانیا هم گام با ایتالیا یکی از کانون های شیوع ویروس کرونا در اروپا بود و حالا با توجه به بهبود نسبی اوضاع، شروع فوتبال از حدود یک ماه دیگر در این کشور در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه ال ‌پار تیداسو از شبکه رادیویی کوپه اسپانیا اعلام کرد مسابقات لالیگای اسپانیا که از تاریخ ۱۲ مارس یعنی ۲۲ اسفند به سبب شیوع ویروس کرونا به حالت تعلیق در آمده بود، از تاریخ ۱۲ ژوئن یعنی جمعه ۲۳ خرداد مجددا از سرگرفته خواهد شد. بر اساس این گزارش بازی‌های باقیمانده فصل جاری لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی اسپانیا، ۲۳ خرداد با انجام دربی سویا بین تیم ‌های سویا و رئال بتیس شروع خواهد شد.

به گفته کوپه، در تاریخ ۱۳ ژوئن یا همان شنبه ۲۴ خرداد اتلتیک بیلبائو با اتلتیکومادرید و رئال مادرید با ایبار رقابت خواهند کرد و روز بعد هم بارسلونا به مصاف مایورکا خواهد رفت. همچنین بازی‌های باقیمانده فصل جاری لالیگا در تاریخ ۲۸ مِی یعنی ۸ خرداد با انتشار برنامه ای دقیق مشخص خواهد شد.

در حال حاضر که ۱۱ هفته تا پایان فصل جاری لیگ دسته اول فوتبال باشگاهی اسپانیا زمان باقیست، بارسلونا با دو امتیاز بیشتر از رئال مادرید، در صدر جدول این رقابت ها قرار دارد.

آنطور که به نظر میرسد لالیگا پس از بوندس ‌لیگا، دومین لیگ معتبر اروپایی است که بازی‌های خود را شروع خواهد کرد. پیش از این نیز اردویژه هلند و لوشامپیونا فرانسه، از به پایان رسیدن فصل‌های خود به علت شیوع ویروس کرونا خبر دادند.

بنا به گزارشات اعلام شده برگزاری مسابقات و تمرینات، زیر نظر کامل مقامات بهداشتی اسپانیا انجام خواهد شد و علت این سختگیری ها شناسایی 5 مورد مبتلا به ویروس کرونا در بین بازیکنان لالیگا پس از بازگشت میباشد.

از جمله پروتکل‌هایی که توسط کمیته لالیگا و شورای عالی ورزش اسپانیا (CSD) در دستور کار قرار گرفته، آزمایش دقیق از بازیکنان و کادر فنی، استفاده از ماسک‌های محافظ صورت و دستکش و رعایت فاصله اجتماعی در تمرینات است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021