ادعای کشف داروی گیاهی درمان کرونا توسط ماداگاسکار

داروی گیاهی درمان کرونا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

آندری راجولینا رئیس جمهور ماداگاسکار یک نوشیدنی گیاهی را به عنوان داروی گیاهی درمان کرونا معرفی کرده است. این در حالی است که تاثیرگزاری این داروی گیاهی تا به حال از سوی هیچ سازمانی تثبیت نشده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از دیلی میل، ماداگاسکار قول داد که تاریخ کل جهان را تغییر دهد، زیرا در حال انجام آزمایشاتی در مورد گیاهی است که قادر به درمان ویروس کروناست. رئیس جمهور راجولینا اعلام کرد که ماداگاسکار داروی گیاهی درمان کرونا را دارد.

وی گفت: آزمایشاتی در مورد گیاه درمانی بر پایه گیاهان در سراسر کشور در حال انجام است، این کشور باتوجه به افزایش موارد ویروس وضعیت اضطراری خود را گسترش داده است.

به گفته رئیس جمهور ماداگاسکار آزمایشاتی را برای داروی گیاهی درمان کرونا بر پایه گیاه به منظور مقابله با ویروس کرونا انجام خواهد داد.

رئیس جمهور آندری راجولینا ۴۵ ساله با حضور در برنامه تلویزیونی ادعا کرد: محققان این کشور داروی گیاهی درمان کرونا را پیدا کرده و با آن می‌توانند تاریخ بشریت را دگرگون کنند.

وی جزییات بیشتری را مطرح نکرد و صحت ادعای وی هنوز ثابت نشده است.

راجولینا اضافه کرد: ما در حال انجام آزمایشات هستیم و من اطمینان دارم که ماداگاسکار این راه حل را پیدا خواهد کرد.

بر اساس آمار‌های رسمی ۹۳ نفر در ماداگاسکار به ویروس کرونا مبتلا شده، اما هنوز کسی فوت نشده است.

این بیماری همه گیر باعث شده بسیاری از گیاهان مثل لیمو و زنجبیل با این عقیده که قادر به محافظت بدن در برابر ویروس کرونا هستند مورد استفاده قرار بگیرند.

ماه گذشته رئیس جمهور این کشور استفاده از دارو‌های جایگزین را به عنوان روشی برای تقویت آنتی بادی‌ها در برابر کرونا ویروس پیشنهاد داد.

همچنین سازمان بهداشتی جهانی اعلام کرده برخی از دارو‌ها از جمله دارو‌های غربی و سنتی ممکن است باعث تسکین و کاهش علائم بیماری کووید۱۹ شوند.

این مقاله افزود: هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دارو‌های فعلی می‌توانند از بروز بیماری یا پیشگیری از بیماری جلوگیری کنند و هشدار می‌دهد که افراد نباید خود درمانی کنند.

مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا (CDC) درباره اینکه دارو‌های گیاهی یا چای می‌توانند برای درمان کرونا استفاده شود، گفت: هیچ مدرک علمی مبنی بر درمان کووید۱۹ با روش‌های جایگزین وجود ندارد.

در اوایل هفته جاری، دولت ماداگاسکار اعلام کرد که وضعیت اضطراری در سراسر کشور که قرار بود تا تاریخ ۵ آپریل به پایان برسد تا دو هفته دیگر نیز تمدید خواهد شد.

این وضعیت شامل تعطیل شدن کلیه مشاغل غیر ضروری، تعلیق حمل و نقل عمومی در سراسر کشور از ساعت ۸ بعدازظهر تا ۵ صبح است، مدارس، دانشگاه‌ها، کلیه سالن‌های کنسرت بسته و اجتماعات بیش از ۵۰ نفر ممنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021