استفاده از ماسک در مترو اجباری می‌شود

ماسک در مترو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به اینکه آمار مسافران مترو امروز نسبت به روز گذشته افزایش یافته است، گفت: در صورتی که حجم مسافران زیاد باشد استفاده از ماسک در مترو اجباری می‌شود.

فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران درباره میزان تردد در متروی تهران اظهار داشت: حجم مسافر نسبت به روز گذشته افزایش یافته ولی آمار دقیق تا پایان امروز مشخص می‌شود.

وی با اشاره به اینکه میزان مسافران در ایستگاه‌های تقاطعی مانند همیشه زیادتر است،‌ گفت:‌ بر اساس مشاهدات عینی مترو نسبت به روز پیش کمی شلوغ‌تر شده و ما برنامه‌ریزی‌های لازم را برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام داده‌ایم از جمله اینکه نشانه گذاری جهت رعایت فاصله در محل گیت‌ها باجه‌های فروش بلیت و حتی صندلی قطارها انجام گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت تردد و میزان مسافران در مترو عادی است،‌ گفت: همه چیز تحت کنترل بوده و مردم باید در صورتی که علائم ابتلا به کرونا دارند در مترو حضور نیابند. ما برنامه‌هایی داریم که استفاده از ماسک در مترو اجباری شود و از وزارت بهداشت نیز درخواست کرده‌ایم این موضوع را اعلام کند.

نوبخت بیان داشت:‌ شرکت بهره‌برداری مترو تمام امکانات لازم جهت ضد عفونی مترو جهت نشانه گذاری انجام داده و شهروندان باید همکاری‌های لازم را داشته باشد.

وی همچنین چند روز پیش در مورد وضعیت متروی تهران گفت: متروی تهران در تاریخ 16 فروردین با جابجایی 288 هزار نفر شلوغ‌ترین روز کاری خود را در سال جدید پشت سرگذاشت.

وی با بیان اینکه تعداد مسافران نسبت به سال گذشته تنها 8 درصد کاهش یافته است، همچنین اظهار داشت: اگر روند افزایش مسافر در روزهای آینده ادامه داشته باشد امکان اجرای طرح فاصله اجتماعی در مترو امکان پذیر نیست. میزان جابجایی مسافر روزانه در متروی تهران بیش از 1.8 میلیون نفر است.

گفتنی است طرح فاصله گذاری اجتماعی در تهران تا پایان فروردین (18 آوریل) ادامه دارد اما برخی مراکز تولیدی، ادارات و اصناف ضروری از روز گذشته اجازه فعالیت پیدا کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021