طرح دولت مکزیک برای مقابله با کرونا

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

رئیس جمهور مکزیک امروز دوشنبه اعلام کرد، دولت مکزیک در راستای تدابیر مربوط به کاستن از تبعات اقتصادی شیوع بیماری کووید-۱۹ در این کشور حقوق و مزایای مقامهای رده بالا را کاهش خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهور مکزیک در پستی در توئیتر نوشت: ما به اتفاق نظری دست یافته ایم برای آنکه اقدام به کاستن از حقوق و قطع مزایای سالانه همه مقامهای ارشد دولتی کنیم و این کار را از رده معاونهای مدیران شروع کرده و تا سطح رئیس جمهور کشور انجام خواهیم داد.

رئیس جمهور مکزیک مشخص نکرد که این کاهش حقوق‌ها تا چه زمانی به اجرا در می‌آید. او با این حال تاکید کرد، بحران مربوط به بیماری کووید ۱۹ و مختل شدن بازار نفت قرار نیست دستور کار توسعه در مکزیک برای حمایت از فقیرترین و آسیب پذیرترین بخش‌های مردم را تغییر دهد.

دولت مکزیک انتظار دارد برنامه‌هایش برای رفاه و توسعه اجتماعی شامل ۲۲ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ شود. در راستای این تدابیر دولت مکزیک اقدام به پرداخت زودهنگام چهار ماه مزایای بازنشستگی، مزایای معلولیت و مقرری‌های دانشجویی کرده است.

همچنین دولت مکزیک تصمیم گرفته تا قیمت سوخت را افزایش ندهد و جلوی اعمال مالیاتهای جدید و افزایش مالیاتهای قبلی را بگیرد.

مقامات بهداشتی مکزیک اعلام کردند تعداد افرادی که به ویروس کشنده کرونا در این کشور مبتلا شده اند به ۲ هزار و ۱۴۳ نفر و شمار جان باختگان به ۹۴ نفر افزایش یافته است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گذشته و به یک میلیون و ۲۰۳ هزار و ۱۷۷ نفر رسیده است.

شمار جان باختگان براثر کرونا در جهان نیز به ۶۴ هزار و ۸۳۵ نفر افزایش یافته که بیشتر آن‌ها در اروپا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021