احظار محمد جواد حق شناس به دلیل زیر سوال بردن آمار کرونا

0 18

یکی از نزدیکان رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران، از اظهار شدن محمد جواد حق شناس به دادسرا به دلیل شکایت وزارت اطلاعات خبر داد و علت اظهار شدن وی را، سخنانش در رابطه با کرونا اعلام کرد.

این شخص که متقاضی فاش نشدن نامش بود، در مصاحبه با رادیو فردا اعلام کرد که آقای حق‌شناس روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت به دادسرا احضار شد.

وزارت اطلاعات از این عضو شورای شهر تهران شکایت کرده و با درخواست وکیل آقای حق ‌شناس از دادسرا، این شخص بعد از عید فطر به دادسرا مراجعه خواهد کرد.

حق شناس در مصاحبه با روزنامه شرق گفت وکیلش روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت، به دادسرا رفته اما به او اجازه خواندن پرونده داده نشده است. به گفته این عضو شورای شهر تهران، مقامات دادسرا اعلام کرده‌اند خود او باید در دادسرا حاضر شود.

وی بیان کرد که اتهامش تشویش اذهان و نشر اکاذیب است و شاکی هم یکی از نهادهای نظامی و امنیتی است.

محمد جواد حق شناس پیش از این مکررا اعلام کرده بود آماری که وزارت بهداشت از جان ‌باختگان کرونا در اختیار میگذارد با آماری که اعضای شورای شهر در اختیار دارند همخوانی ندارد و این شیوه آماردهی را آدرس غلط دادن به مردم تهران خوانده بود.

به گفته این عضو شورای شهر آماری که قبلاً برخی اعضای شورای شهر تهران درباره شمار تقریبی جان‌ باختگان در تهران منتشر کرده‌اند، برابر آماری است که وزارت بهداشت درباره جان ‌باختگان در کل کشور اعلام می‌کند.

او همچنین آمار مربوط به افراد فوت شده در اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ را اعلام کرده و خبر داده بود که در این دو ماه ۱۳ هزار نفر در تهران دفن شده اند.

محمد جواد حق‌ شناس تیرماه ۹۸ نیز به دادسرای ارشاد احضار و با قرار کفالت آزاد شده بود.

رسانه ‌های ایران علت احضار آقای حق ‌شناس در آن زمام را انتشار مناجات ربنا با صدای یک خواننده زن در اینستاگرامش عنوان کرده بودند.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021