ایرانی ها بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه

خریداران ملک ترکیه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

فروش خانه در ترکیه به اتباع خارجی بیش از ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، روند صعودی تمایل اتباع خارجی برای خرید خانه در ترکیه کماکان ادامه دارد به گونه ای که طبق اعلام مرکز آمار این کشور، در ۱۲ ماه منتهی به فوریه، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۱.۴ درصد افزایش داشته است.

تنها در ماه فوریه ۱۱۸ هزار و ۷۵۰ مورد انتقال ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به نوامبر سال قبل حدود ۲۲ هزار مورد افزایش را در پی داشته.

در ماه فوریه ۴۰۰۰ خانه به اتباع خارجی فروخته شده است که در مقایسه با فوریۀ سال قبل ۲۰.۶ درصد افزایش پیدا کرده است. استانبول کماکان اصلی‌ترین مقصد خریداران ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده است؛ به گونه ای که ۵۰ درصد کل املاک معادل ۲۰۰۰ دستگاه از خانه‌های خریداری شده توسط اتباع خارجی در ماه فوریه مربوط به استانبول بوده و پس از این شهر، آنتالیا با ۸۰۵ واحد و آنکارا با ۲۶۵ واحد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته اند.

به گفتۀ مرکز آمار ترکیه، در ماه فوریه اتباع ایرانی با خرید ۷۲۱ خانه بزرگ‌ترین گروه خریداران ملک در ترکیه بوده‌ و عراقی ها با ۶۹۱ واحد، روس‌ها با ۲۸۲ واحد، افغان‌ها با ۲۵۶ واحد و اردنی ها با ۱۴۱ واحد به ترتیب در رتبۀ دوم تا پنجم بیشترین خریداران مسکن در ترکیه قرار میگیرند.

به گفتۀ یک معامله گر مسکن ترک، با هدفمند شدن جذب سرمایه خارجی از طریق خرید مسکن، ترکیه به یک بازار مطلوب برای خارجی‌ها تبدیل شده است. آمارها نیز این مساله را تایید می‌کنند که شمار خارجی هایی که وارد بازار مسکن شده اند روز به روز در حال افزایش است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه‌ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر می‌توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند.

از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی‌ها رونق زیادی گرفته و در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در ترکیه ۱۵۵ هزار دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید