اطلاعات کامل خبری در مورد مهاجرت تحصیلی و غیرتحصیلی - ویزای کاری و تحصیلی کشورهای ترکیه و روسیه

ویزای مولتی کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

0 404

ویدئو

کانادا یکی از کشورهای وسیع در دنیاست که طرفداران زیادی برای اقامت و زیستن در نقاط مختلف جهان دارد. برای حضور در این کشور می‌توانید از ویزاهای متفاوتی بهره مند شوید. نمونه‌ای از این ویزاها، ویزای مولتی کانادا است. این ویزا همان ویزای توریستی کانادااست و فرد با داشتن آن می‌تواند در هر بار سفر به کانادا، شش ماه در آن اقامت داشته باشد.  

ویزای مولتی کانادا چیست؟

کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای زیبا و پرطرفدار حائز اهمیت است. البته تنها انگیزه اقامت کانادا مربوط به زیبایی آن نیست. در واقع کشور کانادا فرصت های زیادی در زمینه شغلی، تحصیلی، درمانی، گذراندن فرصت مطالعه و همین طور گردشگری در اختیار مهاجران قرار می‌دهد. بنابراین مهاجران با انگیزه‌های متفاوتی به این کشور وارد می‌شوند. کانادا برای تسهیل در روند اقامتی ویزاهای مختلفی به مهاجران معرفی می‌کند. یکی از این ویزاها، ویزای مولتی کانادا است. کشور کانادا جاذبه های زیادی برای گردشگری دارد. به عنوان مثال آبشار نیاگارا  در این کشور قرار دارد و افراد بسیاری برای بازدید از وسیع ترین آبشار جهان به کشور کانادا سفر می‌کنند. در کشور کانادا سالانه همایش و کنفرانس های زیادی در زمینه تحصیل، تجارت و … برگزار می‌گردد. افراد بسیاری تمایل دارند با استفاده از ویزای مولتی کانادا در این کنفرانس‌ها شرکت نمایند.

ویزای مولتی کانادا با نام های دیگری همچون ویزای ۵ ساله یا ویزای مولتیپل کانادا شناخته می‌شود. این ویزا در دسته ویزاهای توریستی جای می‌گیرد. فرد با داشتن این ویزا می‌تواند در طول پنج سال به طور مکرر و پی در پی به کانادا مسافرت نماید.


ویزای مولتی کانادا شرایط یک اقامت موقت را برای فرد در کشور کانادا ایجاد می‌کند. اعتبار این ویزا ۱۰ سال است اما با توجه به اینکه پاسپورت‌های ایرانی پنج سال اعتبار دارند، از این ویزا با نام ویزای ۵ ساله کانادا نامبرده می‌شود.

شایان ذکراست اگر شما در کشور دیگری با مدت زمان اعتباری متفاوت پاسپورت باشید، اعتبار این ویزا برای شما یک ماه قبل از اتمام اعتبار پاسپورت تان محاسبه خواهد شد.

مزایا و معایب ویزای مولتی کانادا چیست؟

مزیت ویزای مولتی کانادا این است که فرد با داشتن این ویزا می‌تواند به هر تعداد که تمایل و نیاز دارد به کشور کانادا سفر کند. این فرد در هر بار سفرش به کانادا می‌تواند یک اقامت شش ماهه برای ماندن در کانادا داشته باشد. این موضوع برای افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند یا در آن جا مشغول تجارت هستند، اهمیت زیادی دارد.

مزیت ارزشمند دیگر ویزای مولتی کانادا این است که اگر شما به کانادا سفر کنید و چند ساعت در این کشور باقی بمانید و برگردید، در سفر بعدی همچنان مشمول اقامت شش ماهه خواهید شد.

ویزای ۵ ساله کانادا به شما این امکان را می‌بخشد که از هر مرزی وارد کشور کانادا شوید. ضمن اینکه با هر بار سفر اجازه اقامت شش ماهه برای شما صادر می‌شود. از معایب ویزای مولتی کانادا باید به این موضوع اشاره کرد که این ویزا بعد از شش ماه با سفر مجدد به کانادا تمدید می‌شود. یعنی فرد باید بعد از گذشت شش ماه حتماً از این کشور خارج شود. حتی اگر این خروج به اندازه چند ساعت باشد.

ضمن اینکه این اقامت یک اقامت پنج ساله است و بعد از گذشت پنج سال برای هر ایرانی نیاز به تمدید دارد.

ویزای مولتی کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

ویزای مولتی کانادا برای افرادی که نیاز به سفرهای متوالی به کشور کانادا دارند، مناسب است. آن ها با داشتن این ویزا می‌توانند به شکل متوالی و بدون دردسر از مرزهای مختلف کشور کانادا وارد شوند. با این توصیف می‌توان نتیجه گرفت این ویزا برای افرادی که در حال تجارت در کانادا هستند و یا بنا به دلایل دیگری مجبور به رفت و آمدهای متوالی به این کشور هستند، مناسب خواهد بود. پدر و مادری که تصمیم دارند اقامت لازم در کانادا را با اقامت فرزند خود به دست آورند، از دیگر گروه‌های مناسب برای گرفتن ویزای مولتی کانادا هستند. در واقع شما زمانی که بتوانید با هر روشی افسر مهاجرتی کانادا را برای سفرهای مکرر خود به کانادا متقاعد سازید، در زمینه دریافت ویزای مولتی کانادا موفق خواهید بود. برای گرفتن این اقامت، می‌توانید از طروق مختلف اقدام نمایید. به عنوان مثال این ویزای توریستی کانادا را با دعوت نامه یکی از دوستان یا آشنایان که شهروند این کشور شناخته می‌شود یا در آن اقامت دائم دارد، دریافت نمایید.

توجه داشته باشید ویزای مولتیپل کانادا به شکل تضمینی ارائه نمی‌شود. در واقع این ویزا همواره تحت تاثیر افسر مهاجرتی کانادا یا کامل بودن مدارک شما قرار دارد. اکنون تعدادی از آژانس های مسافرتی نوید ویزای تضمینی را به مهاجران می‌دهند. دریافت ویزای تضمینی نیازمند پرداخت هزینه‌ای مازاد است.

طول مدت پروسه دریافت ویزای مولتی کانادا چقدر است؟

دریافت ویزای مولتیپل کانادا زمان کمی نیاز دارد. به همین خاطر افراد زیادی تمایل دارند از این نوع ویزا بهره‌مند شوند. در واقع ویزای مولتی کانادا از ویزاهای بدون دردسر است که ظرف مدت کوتاهی آماده می‌گردد. در صورت برقراری شرایط ایده آل این ویزا می‌تواند در طی ۱۵ روز آماده می شود. در واقع این حداقل زمانی است که برای گرفتن این ویزا مورد نیاز است. حداکثر زمان در نظر گرفته شده برای این ویزا برابر با ۹۰ روز است. به طور کلی دریافت ویزای مولتی کانادا به بازه زمانی ۱۵ تا ۹۰ روز نیاز خواهد داشت. این موضوع با توجه به تکمیلی مدارک و وضعیت شما متفاوت خواهد بود.

هزینه های مربوط به دریافت ویزای مولتی کانادا چقدر است؟

ویزای مولتی کانادا برای ایرانی‌ها پنج سال اعتبار دارد. این در حالی است که کشورهایی نظیر چین، مکزیک و هند می‌توانند به مدت ۱۰ سال از این نوع ویزا بهره مند شوند. دریافت این ویزا مشمول پرداخت هزینه های دولتی کشور کانادا است اما در حال حاضر از این هزینه های دولتی حدود ۵۰ دلار کسر شده است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مولتی کانادا

برای اینکه بتوانید ویزای مولتی کانادا دریافت کنید، باید مدارک لازم را جمع آوری و تکمیل نمایید. در این صورت ظرف مدت زمان کوتاهی می‌توانید اقامت موقت در کانادا دریافت نمایید.

 • پاسپورت های قبلی شما باید ارائه گردند، ضمن اینکه نیاز به ارائه کپی پاسپورت و اصل آن دارید. پاسپورت فعلی شما برای گرفتن ویزای مولتی کانادا باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
 • اصل و کپی کارت ملی و  شناسنامه ارائه می‌شود. این ارائه باید به همراه ترجمه معتبر باشد.
 • عکس پرسنلی
 • اسناد ملکی شما از جمله زمین، مغازه و … در نوع کپی و اصل ارائه می‌شود. این ارائه نیز باید با ترجمه رسمی همراه شود.
 • ارائه بیمه و ترجمه رسمی مربوط به آن
 • ارائه دعوت نامه قانونی و رسمی
 • گواهی اشتغال به کار (این گواهی باید با ترجمه رسمی پروانه کسب همراه باشد)
 • دریافت گواهی مربوط به  تمکن (برای گرفتن این گواهی باید پرینتی از گردش حساب خود ارائه نمایید. این گردش حساب باید مربوط به ۴ ماه اخیر باشد. ضمن اینکه این گردش حداقل مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را شامل شود. این گواهی نیز به شکل رسمی ارائه می‌شود)
 • فرم ویزا باید به دقت تکمیل شود.
 • گواهی سلامت از سوی پزشک به شکل معتبر و با ترجمه رسمی ارائه شود.
 • اگر متأهل هستید، برای گرفتن ویزای مولتی کانادا باید سند ازدواج خود را به شکل اصل و کپی ارائه و ترجمه رسمی آن را نیز به همراه داشته باشد.
 • در صورت شاغل بودن همسر، باید گواهی اشتغال به تحصیل همسر نیز با ترجمه رسمی ارائه شود.
 • بیمه همسر نیز در نوع اصل با ترجمه معتبر ارائه می‌شود.
 • فردی که از سوی شهروند کانادایی دعوت می‌شود باید مدرک اقامت دائم یا موقت را ارائه دهد. ضمن اینکه گواهی حقوقی و همین طور گواهی مربوط به تمکن مالی فرد شهروند کانادا را نیز تقدیم نماید.
 • اخذ ویزای مولتی کانادا می‌تواند با تغییراتی در شرایط و وضعیت همراه باشد. بنابراین بهتر است پیش از اخذ این ویزا از شرایط آن کاملاً آگاه شوید.
دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021