قرنطینه سفت وسخت و پیامکی که دولت فرانسه برای مردم فرستاده است

0 116

امانوئل مکرون رئیس جمهوری دولت فرانسه شامگاه دوشنبه ۱۶ مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا آغاز قرنطینه را در کشورش اعلام کرد و پیامکی با متن زیر برای مردم فرستاد:

زنگ خطر كوويد -١٩

رئيس جمهور قوانين سفت و سختى را براى مبارزه با انتشار ويروس و نجات زندگى مردم اعلام كرده كه بايد كاملا آن‌ها را رعایت کنید. هرگونه خروج از منزل تنها با همراه داشتن اظهارنامه مكتوب ممكن است و صرفا برای امور پزشکی، خرید مایحتاج ضروری و سر کار رفتن کسانی که امکان دورکاری ندارند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، از امروز به مدت دستکم ۱۵روز هرگونه حضور در فضای عمومی در فرانسه به غیر از موارد ضروری ممنوع بوده و جریمه خواهد داشت و این جریمه ۱۳۵ یورو است.

فرانسه پیش‌تر دستور تعطیلی رستوران‌ها و مدارس را صادر کرده بود.  

وزیر کشور فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که یکصد هزار نیروی پلیس در اجرای برنامه‌های دولت برای مقابله با شیوع کرونا مشارکت خواهند کرد.

کریستف کاستانر گفت: ایست‌های بازرسی ثابت در سراسر کشور ایجاد شده و کسانی که محدودیت‌های مورد نظر دولت را زیر پا بگذارند تا ۱۳۵ یورو جریمه می‌شوند.

دولت فرانسه پیش از این در کشور وضعیت ۳ اپیدمی اعلام کرده بود اما تا روز دوشنبه هنوز قرنطینه یا محدودیت رفت و آمد مانند آنچه در ایتالیا و بخشی از اسپانیا در جریان است در فرانسه اعمال نشده بود.

وضعیت ۳ اپیدمی در فرانسه به معنای آن است که ویروس بیماری واگیردار در تمام کشور وجود دارد و همه مردم ممکن است به این بیماری مبتلا شوند.

همچنین به گزارش یورونیوز، رئیس جمهوری فرانسه در اظهارات شامگاه دوشنبه خود تاکید کرد : ما در وضعیت جنگ با این اپیدمی هستیم.

او افزود: هرگونه پیاده‌روی، دیدار خانوادگی، گردهمایی و حضور بدون دلیل موجه در خیابان‌ها و مکان‌های عمومی از این پس ممنوع خواهد بود.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021