دوره پاد فک روسیه

زمان مطالعه: 4 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

آموزش در اغلب دانشگاه‌های روسیه به زبان روسی انجام می‌گیرد. بنابراین برای ورود دانشجویان بین‌المللی به دانشگاه‌های روسیه تسلط بر زبان روسی یکی از ملزومات محسوب می‌شود. این امر در حالی رخ می‌دهد که افراد در ابتدا می‌توانند بدون داشتن مدرک زبان روسی در دانشگاه‌ها ثبت‌نام کرده و به تحصیل در روسیه بپردازند. چراکه اغلب دانشگاه‌های روسیه دوره‌ای را تحت عنوان پاد فک برگزار می‌کنند که به‌عنوان نوعی کلاس‌های پیش‌نیاز، آمادگی لازم را به لحاظ تسلط بر زبان روسی و برخی از دروس تخصصی به دانشجویان می‌دهد.

دانشجویانی که با موفقیت می توانند مدرک پاد فک روسیه را کسب کنند. در صورت پذیرش در ورودی دانشگاه‌ها این امکان را خواهند داشت که در کنار سایر بومیان روسیه ادامه تحصیل بپردازند.

طول دوره و هزینه دوره پادفک در روسیه

دوره پادفک در روسیه و طول دوره ی آن

مدت زمان لازم برای گذراندن دوره پاد فک در روسیه به‌طور معمول ۸ الی ۱۰ ماه است. در این مدت زمان، روزانه کلاس‌هایی آموزشی در بازه زمانی ۶ الی ۸ ساعت برگزار می‌شود. زمان شروع دوره‌های پاد فک روسیه معمولا اول سپتامبر هر سال است. زمان ثبت‌نام در این کلاس‌ها  از اویل فروردین آغاز و تا اوایل مرداد ماه ادامه دارد. معمولا ۴ ماه اول این کلاس‌ها فقط به آموزش زبان روسی پرداخته می‌شود. سپس تدریس دروس پیش‌نیاز به‌صورت تخصصی و با زبان روسی آغاز می‌شود. همچنین هزینه شرکت در این دوره به‌طور متوسط بسته به طول دوره از ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار آمریکا متغیر است.

دانشجویان بین‌المللی پس از پایان این دوره باید توانایی‌های لازم در زمینه تکلم، خواندن، نوشتن و درک مطلب به زبان روسی را داشته باشند. بعد از اتمام دوره پاد فک روسیه به متقاضی مدرکی داده می‌شود که به‌نوعی مجوز ادامه تحصیل در کشورهای روسی‌زبان است. کشورهایی مثل: اوکراین، گرجستان، بلاروس و غیره.

دوره های اختصاصی پادفک روسیه

دوره های اختصاصی پادفک در روسیه

علاوه بر الزامی که در مورد یادگیری زبان روسی جهت تحصیل در دانشگاه‌ها وجود دارد متقاضیان با توجه به رشته‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند موظف به گذراندن تعدادی از دروس تخصصی مربوط به رشته موردنظر هستند. به‌عنوان نمونه در رشته پزشکی دروسی مثل: زیست‌شناسی، فیزیک، شیمیایی و غیره. همچنین افرادی که در رشته‌های مهندسی قصد ادامه تحصیل دارند. علاوه بر یادگیری زبان روسی موظف به گذراندن دروسی به‌عنوان پیش‌نیاز هستند. به دروسی که به هنگام یادگیری زبان روسی به‌عنوان پیش‌نیاز در نظر گرفته می‌شود و به زبان روسی تدریس می‌شوند پاد فک اختصاصی گفته می‌شود.

تفاوت دوره های برگزاری پادفک در دانشگاه‌های مختلف

بیشتر دانشگاه‌های روسیه دوره پاد فک را در رشته‌های مختلف تحصیلی برگزار می‌کنند اما مدت دوره و هزینه این دوره‌ها از یک دانشگاه نسبت به دانشگاه دیگر و همچنین در یک شهر نسبت به شهر دیگر روسیه متفاوت است. به‌علاوه هر رشته تحصیلی پاد فک مخصوص به خود را دارد. به‌عنوان نمونه پاد فک رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی با پاد فک برگزارشده برای رشته‌های مهندسی یا علوم اقتصاد کاملاً متفاوت است.

تحصیل بدون گذراندن دوره پادفک

دوره پادفک در روسیه و هزینه آن

چنانچه دانشجوی بین‌المللی قصد ادامه تحصیل با زبان انگلیسی را داشته باشد. این امکان برای وی وجود دارد که بدون گذراندن دوره پاد فک ادامه تحصیل دهد. همچنین اگر شخص خود به زبان روسی تسلط کافی داشته باشد و بتواند این امر را ثابت کند از گذراندن دوره پاد فک معاف می‌شود.

مزایای گذراندن دوره پادفک

تحصیل به زبان روسی و گذراندن دوره‌های پاد فک در روسیه می‌تواند مزایای برای دانشجوی بین‌المللی داشته باشد. تحصیل به زبان روسی در دانشگاه‌های روسیه ارزان‌تر است. همچنین  اکثر مردم روسیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند. بنابراین چنانچه شخصی پس از تحصیل قصد زندگی و یا کار در این کشور را دارد بهتر است از این فرصت استفاده کرده و در دوره‌های پاد فک شرکت کند. تا علاوه بر کاهش هزینه‌های تحصیل راحت‌تر بتواند در این کشور مشغول به فعالیت و زندگی شوند. دوره‌های پاد فک برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می‌شوند.

آیا قبولی در دوره های پادفک روسیه به معنی قبولی در دانشگاه است؟

تفاوت فبولی در دوره پادفک روسیه در قبولی با دانشگاه

لازم است دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در روسیه را دارند به این نکته توجه کنند که قبولی در دوره‌های آمادگی پاد فک روسیه به معنی قبولی در دانشگاه‌ها نیست. پاد فک تنها یک مدرک الزامی برای تحصیل به زبان روسی در دانشگاه‌های روسیه محسوب می‌شود. دانشجویان بین‌المللی که موفق به قبولی در دوره‌های پاد فک می‌شوند برای ادامه تحصیل موظف به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر می‌باشند.

سوالات متداول

منبع:

studyinrussia

1 دیدگاه برای “دوره پاد فک روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید