دوره پادفک روسیه

0 234

آموزش در اغلب دانشگاه های روسیه به زبان روسی انجام می گیرد. بنابراین برای ورود دانشجویان بین المللی به دانشگاه های روسیه تسلط بر زبان روسی یکی از ملزومات محسوب می شود. این امر در حالی رخ می دهد که افراد در ابتدا می توانند بدون داشتن مدرک زبان روسی در دانشگاه ها ثبت نام کرده و به تحصیل در روسیه بپردازند. چرا که اغلب دانشگاه های روسیه دوره ای را تحت عنوان پادفک برگزار می کنند که به عنوان نوعی کلاس های پیش نیاز، آمادگی لازم را به لحاظ تسلط بر زبان روسی و برخی از دروس تخصصی به دانشجویان می دهد.

دانشجویانی که با موفقیت می توانند مدرک پادفک روسیه را کسب کنند. در صورت پذیرش در ورودی دانشگاه ها این امکان را خواهند داشت که در کنار سایر بومیان روسیه ادامه تحصیل بپردازند.

طول دوره و هزینه دوره پادفک در روسیه

دوره پادفک در روسیه و طول دوره ی آن

مدت زمان لازم برای گذارندن دوره پادفک در روسیه به طور معمول ۸ الی ۱۰ ماه است. در این مدت زمان، روزانه کلاس هایی آموزشی در بازه زمانی ۶ الی ۸ ساعت برگزار می شود. زمان شروع دوره های پادفک روسیه معمولا اول سپتامبر هر سال است. زمان ثبت نام در این کلاس ها  از اویل فروردین آغاز و تا اوایل مرداد ماه ادامه دارد. معمولا 4 ماه اول این کلاس ها فقط به آموزش زبان روسی پرداخته می شود. سپس تدریس دروس پیش نیاز به صورت تخصصی و با زبان روسی آغاز میشود. همچنین هزینه شرکت در این دوره به طور متوسط بسته به طول دوره از 3500 تا 7000 دلار آمریکا متغیر است.

دانشجویان بین المللی پس از پایان این دوره باید توانایی های لازم در زمینه تکلم، خواندن، نوشتن و درک مطلب به زبان روسی را داشته باشند. بعد از اتمام دوره پادفک روسیه به متقاضی مدرکی داده می شود که به نوعی مجوز ادامه تحصیل در کشورهای روسی زبان است. کشورهایی مثل: اوکراین ،گرجستان، بلاروس و غیره.

دوره های اختصاصی پادفک روسیه

دوره های اختصاصی پادفک در روسیه

علاوه بر الزامی که در مورد یادگیری زبان روسی جهت تحصیل در دانشگاه ها وجود دارد متقاضیان با توجه به رشته‌ای که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند موظف به گذراندن تعدادی از دروس تخصصی مربوط به رشته مورد نظر هستند. به عنوان نمونه در رشته پزشکی دروسی مثل: زیست شناسی، فیزیک، شیمیایی و غیره. همچنین افرادی که در رشته های مهندسی قصد ادامه تحصیل دارند. علاوه بر یادگیری زبان روسی موظف به گذراندن دروسی به عنوان پیش نیاز هستند. به دروسی که به هنگام یادگیری زبان روسی به عنوان پیش‌نیاز در نظر گرفته می شود و به زبان روسی تدریس می شوند پادفک اختصاصی گفته می شود.

تفاوت دوره های برگزاری پادفک در دانشگاه‌های مختلف

بیشتر دانشگاه های روسیه دوره پادفک را در رشته های مختلف تحصیلی برگزار می کنند اما مدت دوره و هزینه این دوره ها از یک دانشگاه نسبت به دانشگاه دیگر و همچنین در یک شهر نسبت به شهر دیگر روسیه متفاوت است. به علاوه هر رشته تحصیلی پادفک مخصوص به خود را دارد. به عنوان نمونه پادفک رشته های پزشکی و پیراپزشکی با پادفک برگزار شده برای رشته های مهندسی یا علوم اقتصاد کاملا متفاوت است.

تحصیل بدون گذراندن دوره پادفک

دوره پادفک در روسیه و هزینه آن

چنانچه دانشجوی بین المللی قصد ادامه تحصیل با زبان انگلیسی را داشته باشد. این امکان برای وی وجود دارد که بدون گذراندن دوره پادفک ادامه تحصیل دهد. همچنین اگر شخص خود به زبان روسی تسلط کافی داشته باشد و بتواند این امر را ثابت کند از گذراندن دوره پادفک معاف می شود.

مزایای گذراندن دوره پادفک

تحصیل به زبان روسی و گذراندن دوره های پادفک در روسیه می تواند مزایای برای دانشجوی بین‌المللی داشته باشد. تحصیل به زبان روسی در دانشگاه های روسیه ارزانتر است. همچنین  اکثر مردم روسیه به زبان انگلیسی مسلط نیستند. بنابراین چنانچه شخصی پس از تحصیل قصد زندگی و یا کار در این کشور را دارد بهتر است از این فرصت استفاده کرده و در دوره های پادفک شرکت کند. تا علاوه بر کاهش هزینه های تحصیل راحت تر بتواند در این کشور مشغول به فعالیت و زندگی شوند. دوره های پادفک برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برگزار می شوند.

آیا قبولی در دوره های پادفک روسیه به معنی قبولی در دانشگاه است؟

تفاوت فبولی در دوره پادفک روسیه در قبولی با دانشگاه

لازم است دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در روسیه را دارند به این نکته توجه کنند که قبولی در دوره های آمادگی پادفک روسیه به معنی قبولی در دانشگاه ها نیست. پادفک تنها یک مدرک الزامی برای تحصیل به زبان روسی در دانشگاه های روسیه محسوب می شود. دانشجویان بین المللی که موفق به قبولی در دوره های پادفک می‌شوند برای ادامه تحصیل موظف به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر می باشند.

سوالات متداول

منبع: The official website of higher education in Russia for international students

منبع studyinrussia
دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021