نیاز کشور به ۵۰ میلیون ماسک در هفته

مهدی میر اشرفی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

رئیس گمرک ایران گفت: دستگاه‌های تولید ماسک به کشور وارد شده اند که در روزهای آتی به سیستم تولید کشور متصل می‌شوند. نیاز ماسک در کشور به ۵۰ میلیون در هفته می رسد.

مهدی میر اشرفی، رئیس کل گمرک ایران در برنامه زنده تلویزیونی گفت: یکی از پیچیده‌ ترین تجارت‌ های دنیا را داریم به نحوی که در کشور ما بیش از ۲۵ سازمان مرتبط با تجارت هستند. 

وی افزود: به گفته رئیس جمهور  بحث هماهنگی این تعداد دستگاه هفت خان نیست و هفتادخان رستم است. این روزها به علت کرونا پر کارترین دستگاه دولت هستیم علاوه بر این که ما تحت تحریم های ظالمانه نیز قرار داریم. کرونا بسیاری از مرزهای زمینی و هوایی ما را مسدود کرد و ما فشارهای مضاعفی را تحمل کردیم.

نیاز ماسک در کشور به ۵۰ میلیون در هفته  می رسد

رئیس گمرک جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: دستگاه‌های تولید ماسک به کشور وارد شده اند که در روزهای آتی به سیستم تولید کشور متصل می‌شوند. نیاز ماسک در کشور به ۵۰ میلیون در هفته  می رسد.

معاون وزیر اقتصاد گفت: سال گذشته ۳۵ میلیون تن کالا وارد شده که ۲۵ میلیون تن از آن کالای اساسی  بود که ۳ میلیون تن از سال گذشته بیشتر کالا وارد شده است و مردم مطمئن باشند از لحاظ مواد اساسی کم نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: با شرکت‌های دانش بنیان برای تولیدات بیشتر ماسک با دستگاه‌های تولید آن‌ها در تماس هستیم، از مردم می‌خواهیم در خانه بمانند و به توصیه‌های پزشکی اهمیت بدهند.

هشت مرز غربی ما در کشور با شیوع کرونا مسدود شد

میر اشرفی گفت: هشت مرز غربی ما در کشور با شیوع کرونا مسدود شد. تعداد ۱۰ تن از همکاران گمرکی  به کرونا مبتلا شدند. 

رئیس کل گمرک ایران در ادامه به واردات اقلام بهداشتی به کشور اشاره کرده و گفت: در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تجارت اقلام پزشکی کردیم. در این روزهای سخت به صورت تلفنی از صادرات برخی کالاهای بهداشتی جلوگیری کردیم.

با همکاری مراجع قضایی اقلام بهداشتی به شبکه بهداشت تزریق شد

وی افزود: در بحث صادرات آب ژاول، دستکش و مواد شوینده که مزیت های بسیاری زیادی برای اقتصاد کشور داشتند از خروج این مواد جلوگیری کردیم. با همکاری مراجع قضایی اقلام بهداشتی به شبکه بهداشت تزریق شد.

میر اشرفی از ترخیص کالاهای بهداشتی در ۲۴ ساعت اشاره کرد و گفت: گمرک ایران در واردات اقلام رکورد شکنی کرده و برای ترخیص کالاهای بهداشتی تنها به یک مجوز آن هم تنها از وزارت بهداشت مبنی بر تایید سلامت این اجناس بسنده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021