افزایش انتقادات از دولت انگلیس به خاطر کمبود تجهیزات حفاظتی پرسنل بهداشت و درمان

0 23

پزشکان و پرستاران و سایر پرسنل بخش بهداشت و درمان انگلیس به شدت از دولت انگلیس به خاطر کمبود تجهیزات حفاظتی لازم برای مقابله با ویروس کرونا انتقاد کردند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، پیشنهاد دولت انگلیس به پزشکان و پرستاران و سایر پرسنل بخش بهداشت و درمان برای استفاده مجدد از تجهیزات پزشکی و حفاظتی مقابله با ویروس کرونا با انتقادات گسترده‌ای روبرو شده است.

بر اساس این گزارش، بخش بهداشت و درمان انگلیس پیش از این با کمبود تجهیزات مورد نیاز پزشکان و پرستاران برای مقابله با بحران شیوع ویروس کرونا روبرو شده و این مساله انتقادات وسیع و گسترده‌ای را به وجود آورده است.

بریتانیا در اوج بحران سلامت به سر می‌برد به طوری که بیش از ۱۵ هزار نفر تاکنون بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند. بریتانیا پنجمین آمار بالای فوتی‌ها بر اثر ویروس کرونا را در جهان دارد.

آمارهای منتشر شده روز شنبه نشان می‌دهد بیش از ۱۵۴۶۴ نفر در بیمارستان‌های بریتانیا به خاطر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

دولت انگلیس روز جمعه با صدور دستورالعمل‌های جدید به بیمارستان‌ها توصیه کرده است تا از برخی تجهیزات و لوازم پزشکی و حفاظتی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا مجددا استفاده کنند.

راب هاروود رئیس کمیته مشورتی در انجمن پزشکی بریتانیا در این باره گفت: دستورالعمل جدید دولت بریتانیا یک نشانه دیگر از وضعیت وخیمی است که پزشکان و پرستاران به خاطر ناکامی‌های دولت در آن گرفتار شده‌اند.

اتحادیه کارگری یونایت نیز با انتشار بیانیه‌ای به پزشکان و پرستاران عضو این انجمن توصیه کرده است که از نظر قانونی از کار کردن در شرایط خطرناک خودداری کنند چرا که کمبود تجهیزات پزشکی و پرستاری یک رسوایی بزرگ ملی برای دولت انگلیس به شمار می‌رود.

رویال کالج پرستاری بریتانیا نیز نگرانی عمیق خود را نسبت به تغییر قوانین دولت در زمینه استفاده مجدد از برخی تجهیزات پزشکی و پرستاری اعلام کرده است.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021