اعتراض آسیایی‌ های هالیوود به ترامپ

آسیایی های هالیوود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

جمعی از آسیایی های هالیوود به نامیدن کرونا از سوی رئیس‌جمهور آمریکا با عنوان ویروس چینی واکنش نشان دادند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم به نقل از هالیوود ریپورتر، آسیایی‌ های هالیوود موضع ترامپ در خصوص ویروس همه‌گیر کرونا را تبعیض نژادی عنوان و اعلام کردند که ساکت نمی‌مانند.

جمعی از آسیایی‌ های هالیوودی در نامه‌ای که در رسانه‌ها منتشر کردند ابراز داشتند: تنفر و بی‌احترامی به هیچ عنوان جلوی شیوع ویروس کرونا را نمی‌گیرد. این‌گونه واکنش‌ها تنها شرایط را وخیم‌تر می‌کند. از همه می‌خواهیم که فارغ از نژاد و اختلافات، همه با هم برای مبارزه با بحران کنونی متحد شویم.

این جمع همچنین پویشی با هشتگ نفرت را پاک کنیم (wash the hate) آغاز کرده‌اند تا از سوءتفاهم و برخوردها و تنفرهای نابجایی که توسط رئیس جمهور آمریکا ایجاد شده است جلوگیری کنند.

شانون لی دختر بروس لی نیز در نامه‌ای که اخیراً منتشر کرده نوشت: همه باید بدانند که ویروسی به‌ نام ویروس چینی وجود ندارد. ویروس ملیت ندارد و هرجا و هرطور که این ویروس به وجود آمده است نباید مردم آسیا را به‌ خاطرش مقصر دانست.

او در این نامه که در صفحه منتسب به پدرش بروس لی آن را منتشر کرده می‌نویسد: ما انتقاد و اعتراض شدیدمان را نسبت به ترامپ و مقام‌های ارشد دولتش برای عنوان ویروس چینی ابراز می‌داریم.

اودر ادامه نوشت: دنیا الآن باید بر مبارزه با این بحران تمرکز کند که تا کنون حدود نیم میلیون نفر به آن مبتلا شده‌اند و 20 هزار نفر هم جان خود را به‌خاطر همین بیماری کووید19 از دست داده‌اند.

این در حالیست که حتی سازمان بهداشت جهانی هم نامیدن این ویروس به نام مکانی خاص را اکیداً منع کرده است.

متأسفانه اقدام ترامپ باعث ایجاد موجی از حمله گروه‌ها و افراد نژادپرست علیه آسیایی‌ها و آمریکایی‌های آسیایی‌تبار شده است.

این موج از انتشار پیام‌ها و عناوین توهین‌آمیز و نژادپرستانه تا برخورد و ضرب‌وشتم فیزیکی آسیایی‌ها گسترش یافته است.

جنک اویغور مجری برنامه ترکهای جوان می‌گوید: فرزندانم در مدرسه از سوی همکلاسی‌هایشان مورد تمسخر قرار می‌گیرند.

ویجیا جیانگ خبرنگار سی‌بی‌اس در حوزه اخبار کاخ سفید می‌گوید: یکی از مقامات کاخ سفید رودررو به من گفت این ویروس کونگ فلو است!

تزی ما از عوامل فیلم مولان نیز می‌گوید: در خیابان توقف کرده بودم که خودروی عقبی به من گفت شماها باید قرنطینه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید