لاغری سریع شکم با ساده ترین روش ها

2 2,320

افراد زیادی به دنبال لاغری سریع شکم خود هستند. چراکه چربی شکم فقط یک مزاحم آزاردهنده است. چربی شکم باعث می‌شود، لباس‌ها به تن افراد تنگ جلوه کند. همچنین اعتمادبه‌نفس لازم را از آنها سلب می‌کند. از همه بدتر چربی اضافی شکم اغلب باعث می‌شود که افراد نتوانند لباس موردعلاقه خود را بپوشند. متأسفانه این امر بسیار بد و آزاردهنده است. علاوه براین چربی اضافی شکم عامل اصلی و خطر جدی ابتلا به انواع بیماری‌ها محسوب می‌شود. بیماری‌هایی همچون: دیابت نوع 2، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های فشارخون و… بنابراین تنها راه چاره لاغری سریع شکم است. لاغری سریع شکم موجب می‌شود تا افراد هم اعتمادبه‌نفس و هم سلامتی خود را به‌دست آورند.

در اصطلاح پزشکی به چربی ناسالم شکم و اطراف کمر چربی احشایی می‌گویند. این چربی‌ها به‌شدت سلامت افراد را تهدید می‌کنند.

آیا لاغری سریع شکم امکان‌پذیر است؟

آیا لاغری سریع شکم امکان‌پذیر است؟

کاهش وزن خود به‌تنهایی می‌تواند پروسه‌ای سخت و زمان‌بر باشد. لاغری موضعی نیز از این امر مستثنا نیست. لاغری شکم به‌عنوان نوعی لاغری موضعی نیازمند انجام یک سری نکات و رعایت رژیم‌های غذایی است. رعایت این نکات موجب می‌شود تا هرچه سریع‌تر به نتیجه مطلوب خود برسید. لاغری سریع شکم می‌تواند بسیار دشوار باشد اما؛ چندین راهکار آسان وجود دارد که مورد تأیید مطالعات علمی است. ما در این مطلب راهکارهایی را برای لاغری سریع شکم گردآوری کرده‌ایم که، امیدواریم مفید واقع شود.

جالب است بدانید که، افرادی وجود دارند که از وزن معمولی برخوردارند، اما بازهم دارای چربی شکمی زیادی هستند. این چربی‌ها ناسالم بوده و سلامتی آنها را تهدید می‌کند. بنابراین چربی شکمی مختص به افراد چاق نیست.

برای لاغری سریع شکم مقدار زیادی فیبر محلول بخورید.

برای لاغری سریع شکم مقدار زیادی فیبر محلول بخورید.

فیبر محلول، آب زیادی را در بدن جذب می‌کند. این فیبر با جذب آب موردنیاز ژلی را تشکیل می‌دهد. ژل تولید شده با عبور از دستگاه گوارش شما بدون اینکه هضم شود، دفع خواهد شد. بررسی‌ها نشان داده است که فیبر محلول احساس سیری طولانی‌مدتی به افراد می‌دهد. بنابراین آنها کمتر غذا می‌خورند و کالری کمتری مصرف می‌کنند. همین امر موجب کاهش وزن افراد می‌شود. همچنین فیبر محلول موجب کاهش میزان جذب کالری غذاها توسط بدن می‌شود. علاوه بر این،  مصرف فیبر محلول به مبارزه با چربی شکم می‌پردازد به‌گونه‌ای که موجب افزایش سوخت‌وساز چربی این ناحیه از بدن می‌شود.

یک مطالعه تحقیقاتی در بیش از 1100 بزرگ‌سال نشان داد که به ازای مصرف روزانه هر 10 گرم فیبر محلول، چربی شکم طی یک دوره 5 ساله نزدیک به چهار درصد کاهش یافته است.

فیبر محلول در چه موادی وجود دارد؟

فیبر محلول در چه موادی وجود دارد؟

برای لاغری سریع شکم سعی کنید هرروز غذاهای پر فیبر مصرف کنید. این مواد غذایی هم برای لاغری شکم هم برای سلامت عمومی افراد بسیار مفید هستند. فیبرها چه محلول و چه غیر محلول برای کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های اضافی بدن نقش مؤثری دارند. منابع عالی فیبر محلول عبارت‌اند از: دانه‌های کتان، هویج، کلم، چغندر، قارچ، نخودفرنگی، اسفناج، تمشک، آووکادوها و…

فیبر محلول احساس سیری طولانی‌مدت به افراد می‌دهد. بنابراین آنها را از پرخوری بازمی‌دارد. علاوه براین فیبر محلول موجب کاهش جذب کالری مواد غذایی توسط بدن می‌شود. پس تا می‌توانید، از این ماده‌ی غذایی مفید استفاده کنید. 

از غذاهایی که حاوی چربی‌های ترانس هستند خودداری کنید.

از غذاهایی که حاوی چربی‌های ترانس هستند خودداری کنید.

چربی‌های ترانس در غذاهایی که با چربی هیدروژنه شده آماده و یا سرخ می‌شوند، وجود دارد. این چربی‌ها در فرایندی صنعتی با افزودن هیدروژن به روغن تولید می‌شوند. همچنین اغلب در غذاهای حاضری، فست فودها، سرخ‌کردنی‌ها، غذاهای بسته‌بندی‌شده، خامه کیک و… یافت می‌شوند. طبق تحقیقات انجام‌گرفته مصرف چربی ترانس با  انواع بیماری‌های قلبی و افزایش چربی شکمی ارتباط مستقیم دارد. یک مطالعه 6 ساله نشان می‌دهد. افرادی که چربی ترانس مصرف می‌کنند سی و سه ( 33) درصد چربی شکمی بیشتری نسبت به افرادی دارند که از مصرف این چربی‌ها خودداری می‌کنند. بنابراین برای کمک به کاهش چربی شکم و محافظت از سلامتی، برچسب‌های مواد غذایی را با دقت مطالعه کنید. از مصرف محصولاتی که حاوی چربی‌های ترانس هستند، خودداری کنید.

مصرف بالای چربی‌های ترانس ارتباط مستقیمی با افزایش چربی‌های شکمی دارد، بنابراین با حذف و یا به حداقل رساند مصرف آنها به لاغری سریع شکم کمک شایانی خواهید کرد.

برای لاغری سریع شکم مصرف الکل را قطع کنید.

برای لاغری سریع شکم مصرف الکل را قطع کنید.

مصرف زیاد الکل نه تنها باعث چاقی شکم می‌شود، بلکه برای سلامتی عموم بدن مضر است. طبق تحقیقات انجام‌گرفته مصرف زیاد الکل ارتباط مستقیمی با  بروز چاقی مرکزی، یعنی ذخیره چربی اضافی در ناحیه‌ی شکم و اطراف کمر دارد. قطع مصرف الکل حتماً می‌تواند به لاغری سریع شکم و کاهش اندازه کمر کمک زیادی کند. یک مطالعه‌ی تحقیقاتی که بر روی دو هزار (2000) نفر انجام گرفت نشان داد. افرادی که روزانه الکل مصرف می‌کنند بیشتر دچار چاقی شکمی و اطراف کمر می‌شوند.

مصرف زیاد الکل با افزایش چربی شکم و اطراف کمر همراه است. برای لاغری سریع شکم و از بین بردن چربی اضافی اطراف کمر مصرف الکل را به حداقل برسانید.

برای لاغری سریع شکم مصرف پروتئین خود را افزایش دهید.

برای لاغری سریع شکم مصرف پروتئین خود را افزایش دهید.

پروتئین یک ماده مغذی بسیار مهم برای کنترل وزن است. دریافت پروتئین بالا باعث افزایش ترشح هورمون ( PYY) می‌شود. این هورمون موجب کاهش اشتها و افزایش احساس سیری در افراد خواهد شد. همچنین مصرف میزان مناسب پروتئین موجب افزایش متابولیک (سوخت‌وساز) بدن می‌شود. مصرف پروتئین به افراد کمک می‌کند تا در حین کاهش وزن توده‌ی عضلانی خود را حفظ کنند. بسیاری از مطالعات علمی نشان می‌دهد، افرادی که پروتئین بیشتری مصرف می‌کنند، نسبت به سایر افراد چربی شکمی کمتری دارند. بنابراین سعی کنید، در هر وعده غذایی حتماً یک منبع پروتئین خوب مصرف کنید. مواد غذایی که حاوی پروتئین هستند، شامل: گوشت، ماهی، تخم‌مرغ، لبنیات، لوبیا و… هستند.

غذاهای پرپروتئین مانند ماهی، گوشت بدون چربی و لوبیا منبع ایده آلی برای لاغری سریع شکم هستند. اگر می‌خواهید چربی اضافی شکم و اطراف آن را از بین ببرید این مواد غذایی بسیار مفید هستند. لازم به ذکر است که انواع گوشت را به‌صورت کبابی و یا بخارپز مصرف کنید، تا زودتر به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

سطح استرس خود را کاهش دهید.

سطح استرس خود را کاهش دهید.

استرس با تحریک غدد فوق کلیوی باعث تولید چربی شکمی در افراد می‌شود. این هورمون ترشح‌شده به‌عنوان هورمون استرس (کورتیزول) نیز شناخته می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد که سطح بالای کورتیزول اشتها را افزایش داده و باعث ذخیره چربی‌های شکمی می‌شود. از این گذشته، افرادی که از قبل اضافه‌وزن، چاقی شکمی و چربی اضافی دور کمر دارند، بیشتر در معرض تولید هورمون استرس  هستند. بنابراین افزایش ترشح کورتیزول باعث افزایش چربی شکمی می‌شود. برای کمک به کاهش ترشح هورمون استرس و به دنبال آن کاهش چربی شکم، ذهن خود را درگیر چاقی شکم نکنید. همچنین فعالیت‌های لذت‌بخش انجام دهید. تمرین یوگا یا مدیتیشن می‌تواند روش‌های مؤثری برای کاهش هورمون کورتیزول باشد.

استرس باعث ترشح هورمون کورتیزول می‌شود. هورمون کورتیزول و یا استرس موجب افزایش اشتها و افزایش چربی شکم و اطراف کمر می‌شود. اگر می‌خواهید به لاغری سریع شکم برسید، استرس خود را به حداقل برسانید.

مصرف غذاهای قندی را به حداقل برسانید.

مصرف غذاهای قندی را به حداقل برسانید.

شکر و قند حاوی ساکارز هستند. مصرف بیش‌ازحد آنها موجب ابتلا به چندین بیماری مزمن می‌شود. بیماری‌هایی همچون: قلبی عروقی، فشارخون، دیابت نوع 2، چاقی شکم و اطراف کمر، بیماری کبد چرب و… لازم است بدانید که، مطالعات علمی رابطه بین مصرف زیاد قند و افزایش چربی شکمی را ثابت کرده است. بنابراین لازم است که، افراد مصرف قند فرآوری شده را محدود کنند. همچنین افراد در مصرف قندهای طبیعی و سالم مانند: عسل و میوه‌های شیرین نیز باید حد اعتدال را نگه‌دارند.

مصرف زیاد قند و غذاهای فرآوری شده ی قندی عامل اصلی افزایش وزن و چاقی شکم محسوب می شود. برای رسیدن به لاغری سریع شکم حتما باید مصرف قند، شکر و غذاهای قندی فرآوری شده را به حداقل برسانید. این غذاها شامل: شکلات، شیرینی، کیک، انواع دسر، مربا و… می شود.

برای لاغری سریع شکم ورزش هوازی انجام دهید.

برای لاغری سریع شکم ورزش هوازی انجام دهید.

ورزش هوازی روشی مؤثر برای بهبود سلامتی، سوزاندن کالری، لاغری شکم و اطراف کمر است. همچنین مطالعات نشان می‌دهد که ورزش هوازی یکی از موثق‌ترین راهکارها برای کاهش چربی بدن به‌ویژه لاغری سریع شکم است. مداومت در انجام ورزش هوازی برای لاغری سریع شکم و بدن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لازم است بدانید که، دفعات و مدت‌زمان ورزش هوازی از شدت آن مهم‌تر است. یک مطالعه نشان داد. زنانی که 300 دقیقه در هفته ورزش هوازی انجام می‌دهند، در مقایسه با افرادی که 150 دقیقه در هفته ورزش می‌کنند، چربی‌های بیشتری را از همه مناطق بدن به‌ویژه شکم از دست داده اند..

ورزش هوازی یک روش بسیار عالی برای کاهش وزن به‌ویژه کوچک کردن شکم و از بین بردن چربی اطراف آن است. برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه سعی کنید روزانه بیست (20) الی سی (30) دقیقه ورزش هوازی انجام دهید. 

مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده را کاهش دهید.

مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده را کاهش دهید.

کاهش مصرف کربوهیدرات تصفیه‌شده برای از بین بردن چربی ازجمله چربی شکمی می‌تواند بسیار مفید باشد. رژیم‌های غذایی با کمتر از 50 گرم کربوهیدرات در روز برای کوچک کردن شکم بسیار مناسب هستند. مداومت در انجام این رژیم باعث از دست دادن چربی شکم در افرادی می‌شود که دارای اضافه‌وزن هستند. لازم نیست یک رژیم سخت را دنبال کنید، تا به نتیجه‌ی مطلوب خود برسید. فقط کافی است، مصرف کربوهیدرات تصفیه‌شده را کاهش دهید و به‌جای آن از کربوهیدرات‌های مفید استفاده کنید. برخی تحقیقات حاکی از آن است که جایگزین کردن کربوهیدرات‌های مفید به‌جای کربوهیدرات‌های فرآوری شده در کاهش وزن افراد بسیار مؤثر است. همچنین می‌تواند باعث بهبود سلامت متابولیک ( سوخت‌وساز) بدن و کاهش چربی شکم شود.

مصرف کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده را کاهش دهید. به‌جای آنها از کربوهیدرات‌های سالم مثل: انواع غلات، حبوبات، سبزیجات و… استفاده کنید.

 مقداری از چربی‌های پخت‌وپز خود را با روغن نارگیل جایگزین کنید.

 مقداری از چربی‌های پخت‌وپز خود را با روغن نارگیل جایگزین کنید.

روغن نارگیل یکی از سالم‌ترین چربی‌هایی است که می‌توانید بخورید. مطالعات نشان می‌دهد که چربی‌های زنجیره متوسط در روغن نارگیل سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. همچنین استفاده از روغن نارگیل به‌جای سایر روغن‌ها موجب از بین رفتن چربی‌های شکمی می‌شود. یک مطالعه  علمی نشان داد، مردانی که اضافه‌وزن داشتند. پس از  12 هفته مصرف روغن نارگیل به‌جای سایر روغن‌ها  به‌طور متوسط نزدیک به 3 سانتیمتر از حجم اطراف کمر و شکم خود را از دست داده‌اند. این در حالی اتفاق افتاد که آنها رژیم‌های غذایی یا عادت‌های ورزشی خود را تغییر نداده بودند. البته این نکته را نباید فراموش کرد که روغن نارگیل دارای کالری بالایی است. به‌جای اضافه کردن چربی اضافی به رژیم غذایی خود، مقداری از چربی‌هایی که قبلاً می‌خورید را با روغن نارگیل جایگزین کنید.

استفاده از روغن نارگیل به‌جای روغن‌های دیگر پخت‌وپز به کاهش چربی شکم و لاغری سریع آن کمک کند. البته این نکته را نباید فراموش کرد که روغن نارگیل کالری  بالایی دارد پس مصرف آن را به حداقل برسانید.

ورزش‌های مقاومتی انجام دهید.

ورزش‌های مقاومتی انجام دهید.

ورزش های مقاومتی به‌عنوان ورزش‌های وزنه‌برداری و یا تمرین قدرتی نیز شناخته می‌شوند. این ورزش‌ها برای حفظ و ایجاد عضله در بدن بسیار ضروری هستند. ورزش‌های قدرتی علاوه بر لاغری سریع شکم موجب بهبود و یا پیشگیری از بسیاری بیماری‌های قلبی عروقی، کبد چرب و… می‌شود. یک مطالعه‌ی تحقیقاتی نشان داد نوجوانانی که دارای اضافه‌وزن هستند، با انجام تمرینات هوازی و قدرتی به‌صورت روزانه توانستند میزان قابل‌توجه ای از چربی‌های اضافی شکمی خود را از دست بدهند.

تمرین قدرتی می‌تواند یک استراتژی مهم جهت کاهش وزن باشد و به کاهش چربی شکم کمک زیاد ‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد،  ترکیب ورزش‌های قدرتی و هوازی می‌تواند در لاغری سریع شکم فوق‌العاده مؤثر باشد.

 از مصرف نوشیدنی‌های شیرین قندی خودداری کنید.

 از مصرف نوشیدنی‌های شیرین قندی خودداری کنید.

نوشیدنی‌های شیرین شده با قند حاوی مقادیر زیادی ساکارز مایع هستند. این ماده می‌تواند چربی شکم را به‌سرعت افزایش دهد. همچنین مصرف نوشیدنی قندی منجر به افزایش چربی در کبد خواهد شد. جالب است بدانید که، نوشیدنی‌های قندی از غذاهای پر قند نیز بدتر هستند، چراکه حاوی مقادیر بسیار بیشتری از ساکارز نسبت به قند جامد هستند. به‌علاوه آنها در افراد احساس سیری (حتی کوتاه‌مدت) ایجاد نمی‌کنند. بنابراین موجب افزایش مصرف کالری و انباشته شدن چربی اضافی در بدن و شکم می‌شوند. برای از دست دادن چربی شکم، بهتر است از نوشیدنی‌های شیرین شده با قند بپرهیزید.

مصرف نوشیدنی‌های قندی در ظرف زمان بسیارکمی مقادیر بالایی ساکارز را به بدن شما انتقال می‌دهند. این مقادیر بالای ساکارز نتیجه‌ای به‌جز چربی اضافی و چاقی شکم را در پی نخواهد داشت. نوشیدنی‌های قندی شامل: نوشابه، سودا، آبمیوه ی مصنوعی و… می‌باشد.

لاغری سریع شکم با دیگر راه‌ها

لاغری سریع شکم با دیگر راه‌ها

علاوه بر موارد فوق راهکارهای زیادی برای آب‌کردن چربی اضافی شکم در کمترین زمان ممکن وجود دارد. به‌عنوان نمونه:

 • خواب کافی موجب تنظیم هورمون استرس و سوخت‌وساز بدن افراد می‌شود.
 • روزانه 35 دقیقه پیاده‌روی بی‌وقفه انجام دهید، از دقیقه‌ی یازدهم بدن شما شروع به چربی سوزی می‌کند. با مداومت در این کار ظرف زمان کوتاهی چربی شکم شما از بین خواهد رفت.
 • ماهی مصرف کنید. ماهی‌ها هم انرژی و مواد مغذی لازم را به بدن شما می‌رسانند، هم کالری کمی دارند.  
 • بیش‌ازحد آبمیوه مصرف نکنید. بهتر است به‌جای آن از میوه استفاده کنید. تا هم احساس سیری داشته باشید و هم ویتامین موردنیاز بدنتان تأمین شود.
 • غذاهای پروبیوتیک دار و یا مکمل‌های پروبیوتیک مصرف کنید. این مواد غذایی موجب بهبود عملکرد دستگاه گوارش، کاهش وزن و کوچک‌تر شدن شکم افراد خواهند شد.
 • و…

لاغری سریع شکم و رهایی از شر چربی‌های اضافی

لاغری سریع شکم و رهایی از شر چربی‌های اضافی

همان‌طور که میدانید، راهکارهای زیادی برای لاغر سریع شکم وجود دارد، فقط کافی است تصمیم بگیرید تا از شر آنها خلاص شوید. این چربی‌ها نه تنها زیبایی بلکه سلامت افراد را تهدید خواهند کرد. بنابراین لازم است هرچه سریع‌تر برای نابودی آن اقدام کرد. نظر شما چیست؟ آیا راهکاری به‌جز موارد ذکرشده برای رهایی از دست چربی‌های شکم می‌شناسید؟ لطفاً نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده است. لطفا ان را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

منبع:

healthline

healthline2

مقاله های دیگر:

انواع بیماری های مقاربتی و راههای انتقال آن

چگونه در خانه لاغر شویم!

لاغری صورت با رژیم و ورزش در هشت هفته!َ

این غذا برای لاغری سریع معجزه می کند!

پرفروش ترین بازی های اندروید جهان!

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
2 نظرات
 1. سارینا می گوید

  ورزش بهترین گزینه برای لاغری شکمه

  1. آرینا صادقی می گوید

   سلام دوست عزیز بله واقعا ورزش بهترین گزینه است.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021