اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی

0 230

رئیس قوه قضائیه، سید ابراهیم رئیسی  با اشاره به اقدام صورت گرفته در اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی، خطاب به رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در اجرای بخشنامه صادره در این خصوص واقعاً کاری جهادی صورت گرفت؛ چرا که دریافت سند و وثیقه و اجرای فرایندهای قضائی برای زندانیان در مدتی کوتاه، نیازمند یک همت بزرگ و تلاش شبانه‌روزی است و من به نوبه خود از همکاران عزیز تشکر می‌کنم.

وی همچنین پیشنهاد داد آن دسته از زندانیان که شرایط دریافت مرخصی را نداشته و پیش از این در کارگاه‌های توانمندسازی زندان‌ها مشغول کار تولیدی بوده‌اند، برای تولید ملزومات این روزهای کشور برای مقابله با کرونا، ازجمله ماسک، دستکش و لباس سازمان‌دهی شوند.

رئیسی در واکنش به پیشنهاد فعال‌سازی کارگاه‌های اشتغال سازمان زندان‌ها برای تولید ملزومات پزشکی مورد نیاز مردم در این روزها، به رئیس سازمان زندان‌ها دستور داد زمینه‌های اجرای این اقدام را بررسی و در صورت امکان شرایط عملیاتی شدن آن را فراهم کند.

رئیس سازمان زندان‌ها نیز در گزارش خود از وضعیت زندان‌ها اعلام کرد: پیرو بخشنامه رئیس قوه قضائیه و تلاش شبانه‌روزی مجموعه قضائی کشور تاکنون امکان مرخصی ۸۳ هزار زندانی فراهم شده و این افراد به مرخصی رفته‌اند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش در این جلسه از تلاش‌های صورت گرفته برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی معوقه و کاهش اطاله دادرسی تقدیر کرد و اظهار داشت: همکاران ما در بخش‌های مختلف قضایی به ویژه در ماه‌های اخیر با تلاش مضاعف و در حرکتی جهادی به پرونده‌ها رسیدگی کردند و آمار و ارقام گویای آن است که صدها هزار پرونده معوقه مختومه شد.

سید ابراهیم رئیسی ابراز امیدواری کرد و گفت: در سایه این تلاش‌ها و اقدامات، مردم در مراجعه به دستگاه قضایی بیش از پیش شاهد باشند که دستگاه عدلیه با سرعت به کارهای آن‌ها رسیدگی می‌کند، به موقع تصمیم می‌گیرد و آن‌ها به موقع به حق خود می‌رسند. این مهم‌ترین خواسته مردم از نظام قضایی است که با تلاش همکاران ما تحقق خواهد یافت.

او همچنین در این جلسه از اقادامات انجام شده و امکان نوبت دهی برخط برای کاهش معطلی مراجعان به دفاتر خدمات الکترونیک و استقبال مردم از طرح خودارزیابی کرونا توضیح داد.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021