گرفتن اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک

0 731

اقامت از طریق خرید ملک در نیوزلند چگونه است؟

اقامت از طریق خرید ملک در نیوزلند چگونه است؟


خرید ملک در نیوزلند برای دارندگان ویزاهای اقامت دائم نیوزلند امکان پذیر است. همچنین در صورتی که اشخاصی حداقل ۱۲ ماه در این کشور زندگی کرده باشند و یا در ۱۲ ماه گذشته حداقل ۱۸۳ روز در این کشور حضور داشته اند، قادر به خرید ملک در نیوزلند هستند.
دولت نیوزلند در پایان سال گذشته قانونی را تصویب کرد که فقط به ساکنان نیوزیلند امکان خرید خانه می­دهد. این دولت ممنوعیت­هایی را برای اکثر خارجی ها در خرید خانه اعمال می­کند. با این حال، خارجی هایی دارای اقامت NZ هنوز هم قادر به خرید خانه هستند.

هزینه خرید ملک در نیوزلند چقدر است؟

هزینه خرید ملک در نیوزلند چقدر است؟


هنگام خرید ملک، مذاکره در مورد قیمت متداول است. ارزش اعلام شده ملک معمولاً شامل ارقام RV (ارزش متغیر)، GV (ارزیابی دولت) یا CV (ارزیابی شورا) می­باشد. این ارقام مربوط به ارزشی است که شورای محلی برای محاسبه نرخ های مالیاتی برای املاک استفاده می­کند. آنها ارزیابی های ثبت شده ای ندارند و اغلب ارزش واقعی ملک را منعکس نمی­کنند.
نرخ شوراهای محلی شامل “مالیات” است که به منظور پرداخت هزینه خدمات ارائه شده به جامعه، در معامله خرید ملک در نیوزلند پرداخت می­شود. قیمت ها از مکانی به مکان دیگر متفاوت است، اما همیشه به ارزش ملک بستگی دارند.
در هنگام خرید ملک در نیوزلند به هزینه بیمه هم باید توجه داشته باشید. در نیوزیلند، معمولاً بیمه خانه بر اساس مبلغ بیمه شده محاسبه می­شود.

این بدان معنی است که اگر خانه شما نیاز به بازسازی داشته باشد، بیمه گذار فقط هنگام پرداخت دین خود، حداکثر مبلغی را که تعیین کرده اید پرداخت می­کند.


برای خرید ملک در نیوزلند می‌­توانید با یک مرور اجمالی در وب سایت “مقدارهای اعلام شده” با آدرس اینترنتی QV  مبالغ فروش واقعی را پیدا کنید. این داده­ها به صورت ناحیه ای دارای اطلاعات عمومی در مورد فروش، جمعیت و آب و هوای محلی است. همچنین می­توانید گزارش های مفصلی درباره فروش قبلی در منطقه یا حتی برای یک آدرس خاص، پیدا کنید.

مدت زمان پروسه خرید ملک در نیوزلند چه میزان است؟

مدت زمان پروسه خرید ملک در نیوزلند چه میزان است؟


قوانین مربوط به افرادی که از خارج از کشور قصد خرید و ساختن املاک مسکونی در نیوزلند را دارند، تغییر یافته است. به طور کلی، فقط ساکنان و شهروندان می­توانند خانه هایی را برای زندگی در نیوزلند خریداری کنند، اما سایر فرصت های سرمایه گذاری نیز در دسترس است. در ادامه مشخص می­شود چه کسی قادر به خرید است و چه کسی نیاز به درخواست موافقت دارد.
متقاضیان خرید ملک در نیوزلند لازم است از خدمات یک وکیل نیوزلندی برخوردار باشند، وکیل ایشان ملزم به اجرای قوانین مربوطه بوده و مجوز خرید ملک را برای متقاضی تهیه می­نماید. از زمانی که برای خرید ملک اقدام کنید به طور معمول حدود سه تا چهار هفته طول می­کشد.
کسی که معمولاً در نیوزیلند ساکن نیست، ممکن است بتواند خانه­ای برای زندگی در نیوزیلند بخرد. برای اینکه بتوانید خانه ای برای زندگی در آنجا بخرید، باید به اداره سرمایه گذاری برون مرزی مراجعه کند و برای دریافت موافقت آنها، متعهد شود که حداقل ۱۸۳ روز در سال بعد در نیوزلند زندگی می­کند و برای دادن مالیات ساکن می شود.
روش دیگر اینست که، اگر منتظر هستید تا به طور معمول مقیم شوید، باید در مدت ۱۲ ماه قبل از خرید ملک در نیوزلند ۱۸۳ روز یا بیشتر در نیوزلند باشید، در این صورت بدون نیاز برای دادن درخواست به اداره سرمایه گذاری برون مرزی و بدون جلب موافقت آنها، می­توانید ملک خریداری کنید.

شرایط و قوانین اقامت خرید ملک در نیوزلند چیست؟

شرایط و قوانین اقامت خرید ملک در نیوزلند چیست؟


 تصویب قانونی که در پایان سال گذشته توسط دولت ابلاغ شد و پیش بینی می­شود به زودی تصویب شود، قوانین مربوط به مالکیت خارجی ملک مسکونی را سخت تر می­کند. در اصل، فقط شهروندان نیوزلند، شهروندان استرالیا یا ساکنان دائم نیوزلند که شرایط خاصی را برآورده می­کنند، حق دارند خانه ای را در این کشور بخرند بدون اینکه توسط اداره سرمایه گذاری خارج از کشور، مورد بررسی قرار گیرند.
موارد استثناء دیگر که به خارجی ها برای خرید ملک در نیوزلند اجازه داده می­شود در صورتی است که اثبات شود، مزایای گسترده تری برای نیوزیلند دارد. این مزایا شامل افزایش عرضه مسکن، خرید زمین و ساخت خانه­های جدید، یا خرید و فروش خانه توسط متقاضیان خارج از کشور است.
شهروندان نیوزیلند و استرالیا بدون توجه به محل زندگی آنها همچنان می­توانند ملک مسکونی بخرند. دارندگان ویزاهای اقامت دائم نیوزلند نیز در صورتی که حداقل ۱۲ ماه در این کشور زندگی کرده اند، و یا در ۱۲ ماه گذشته حداقل ۱۸۳ روز در کشور حضور داشته اند، قادر به خرید ملک مسکونی هستند.
افرادی که ویزای موقت دارند (به عنوان مثال ویزای دانشجویی، ویزای کار یا ویزاهای توریستی) قادر به خرید خانه ای برای زندگی نیستند و مهم است که تفاوت های ویزای اقامت دائم و موقت را بدانید، زیرا تنها دارندگان ویزای اقامت دائم قادر به خرید ملک خواهند بود .

تفاوت دو ویزای اقامت موقت و اقامت دائم چیست؟

تفاوت دو ویزای اقامت موقت و اقامت دائم چیست؟


هر دو ویزای اقامت موقت و اقامت دائم نیوزلند به دارنده ویزا، حق زندگی و کار در نیوزلند را به طور نامحدود می­دهند. تفاوت اساسی در این است که دارنده ویزای اقامت موقت، وقتی که نیوزلند را ترک می­کند تنها در صورتی اجازه ورود به عنوان مقیم به وی داده می­شود که شرایط ویزا که معروف به شرایط سفر است به او این اجازه را بدهد. در ابتدا بیشتر ویزاهای اقامت با دو سال شرایط سفر، اعطا می­شوند که ممکن است تمدید گردند. ویزای اقامت دائم، از طرف دیگر، به دارنده ویزا، اجازه می­دهد كه به عنوان اقامت نامحدود به هرجا سفر كند و اجازه ورود به وی داده می­شود.

معایب اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک چیست؟

معایب اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک چیست؟


اگر قصد خرید ملک در نیوزلند را دارید، مهم است که بدانید چه علتی بر حق و حقوق مالکیت تأثیر می­گذارد. مصلحت های مختلفی که در برابر یک حق، ثبت شده اند ممکن است قوانین و محدودیت هایی را در مورد نحوه استفاده یا بهره مندی از ملک تعیین کنند. یک موافقت نامه که معمولاً در حقوق نیوزلند ظاهر می­شود، مجوز نامیده می­شود.
مجوزها، مجموعه ای از قوانین و محدودیت هایی است که در نحوه استفاده از یک ملک تأثیر می­گذارد.

اگر شما در حال خرید ملک در نیوزلند یا خانه ای در آنجا هستید که بخشی از توسعه جدید شهری باشد، احتمال این وجود دارد که محدودیت هایی علیه حق شما ثبت شود. توسعه دهندگان اغلب محدودیت­ها را بر روی املاکی در بخش های فرعی قرار می­دهند تا استاندارد خاصی از کیفیت را در ساخت خانه های جدید برای توسعه شهری حفظ کنند.

مزیت اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک چیست؟

مزیت اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک چیست؟
  • قیمت خرید ملک در نیوزلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی، ایالات متحده و کانادا کمتر است.
  • دریافت وام مسکن از همه بانکهای تجاری عمده نیوزلند در دسترس است. خریدار می­تواند مستقیماً با آنها تماس بگیرد و بسیاری از بانک ها دارای خدمات بانکی به مهاجران با کارمندان چند زبانه هستند. همچنین می توانید از طریق کارگزاران یا وکلایی که از طرف شما با بانک ها مذاکره می­کنند­، کار کنید.
  • پرداخت مالیات و بیمه بر اساس موقعیت و امکانات ملک محاسبه شده و دارای هزینه های مناسبی است.

و در آخر


طبق قوانین مشمول افراد خارج از کشور، اگر شما یک شهروند نیوزلند نیستید و می­خواهید یک خانه موجود را خریداری کنید، یا باید در نیوزلند، اقامت دائم داشته باشید و یا ۱۲ ماه در آنجا زندگی کرده باشید و حداقل ۱۸۳ روز از آن ۱۲ ماه را در آنجا گذرانده باشید، تا بتوانید اجازه خرید ملک در نیوزلند را بگیرید.
اگر به دنبال خرید خانه یا ملکی هستید ، باید تأثیر هرگونه محدودیت بر اموال خود را بدانید. اطمینان حاصل کنید که یک نسخه از کلیه قانون­های اعمال شده را دارید و در مورد اثر و تأثیر احتمالی آنها کاملاً آگاه بوده اید. اگر در مورد سرمایه گذاری خارجی در نیوزلند یا ویزاهای سرمایه گذاری، مسکونی یا تجاری سؤالی یا نگرانی دارید، وکیل شما می­تواند با مشاوره حقوقی حرفه ای خود به شما کمک کند تا به شما آرامش ذهنی ببخشد.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021