تولید روزانه اوپک ۸۲۱ هزار بشکه افزایش یافت

تولید روزانه اوپک
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

تولید روزانه اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه مارس (اسفند – فروردین) نسبت به ماه فوریه (بهمن – اسفند) ۸۲۱ هزار بشکه افزایش یافت و در مجموع به ۲۸ میلیون و ۶۱۲ هزار بشکه رسید.

به گزارش روز جمعه شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی شانا؛ ۱۳ عضو اوپک براساس تازه‌ ترین گزارش دبیرخانه این سازمان، در ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی ۸۲۱ هزار بشکه بیشتر از ۲۷ میلیون و ۷۹۰ هزار بشکه ماه فوریه نفت تولید کردند.

عربستان، امارات و کویت به ترتیب با افزایش تولید روزانه ۳۸۶ هزار، ۳۸۸ هزار و ۱۷۰ هزار بشکه نفت بیشترین افزایش تولید را در ماه مارس امسال داشتند.

بر اساس گزارش تولید نفت خام ونزوئلا، ایران و عراق در ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی کاهشی بوده است.

در گزارش ماهانه اوپک همچنین پیش‌بینی شده است که روند کاهش تقاضای جهانی برای نفت خام در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ ادامه می‌یابد، اما مقدار افت تقاضا به‌ ویژه در نیمه دوم سال همچنان نامعلوم می‌ماند و برآوردها از کاهش تولید روزانه اوپک ۸ تا ۱۵ میلیون بشکه‌ ای حکایت دارد.

بر اساس پیش‌بینی دبیرخانه اوپک، تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ میلادی ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه در روز نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش می‌یابد و تولید روزانه اوپک به ۹۲ میلیون و ۸۲۰ هزار بشکه خواهد رسید.

همچنین سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام، اوپک در جدیدترین گزارش خود به نقل از منابع ثانویه اعلام کرد: تولید نفت ایران در ماه مارس 2020 برابر با اسفند ماه 1398 به 2 میلیون و 18 هزار بشکه در روز رسیده است که نسبت به ماه پیش از آن 52 هزار بشکه در روز کمتر است.

بر اساس این گزارش، ایران در ماه فوریه برابر با بهمن 98 روزانه 2 میلیون و 70 هزار بشکه نفت تولید کرده است که این رقم در ماه پیش از آن یعنی ژانویه 2020 (دی 98) 2 میلیون و 82 هزار بشکه در روز بوده است.

متوسط تولید نفت ایران در سال 2018 برابر با روزانه 3 میلیون و 553 هزار بشکه و در سال 2017 برابر با 3 میلیون و 813 هزار بشکه در روز بوده است که این رقم در سال 2019 به روزانه 2 میلیون و 356 هزار بشکه رسیده است.

ایران در سه ماه نخست سال 2020 روزانه 2 میلیون و 56 هزار و در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی روزانه 2 میلیون و 113 هزار بشکه نفت تولید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید