کمک روسیه به ایتالیا با اعزام نیرو

کمک روسیه به ایتالیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

حدود 100 متخصص برجسته در زمینه مقابله با ویروس از روسیه به ایتالیا اعزام میشوند.

به گزارش اسپوتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد: گروهی 100 نفره از کارشناسان برجسته وزارت دفاع روسیه در زمینه ویروس شناسی برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا آماده پرواز به ایتالیا هستند.

به گفته این وزارتخانه، 9 فروند هواپیمای ایل-76 در فرودگاه نظامی چکالوفسکی آماده هستند تا هشت تیم پزشکی و پرستاری مجهز به تجهیزات و وسایل لازم پزشکی را به ایتالیا اعزام نمایند.

در این گزارش آمده است: گروهی حدودا 100 نفره برای عزیمت آماده هستند که این گروه شامل متخصصان برجسته وزارت دفاع روسیه در زمینه ویروس شناسی و اپیدمیولوژیکی بوده و تجربه بین المللی قابل توجهی در زمینه مبارزه با بیماری همه گیری کرونا دارند، آنها مجهز به تجهیزات مدرن برای تشخیص و عملیات ضد عفونی می باشند.

روز شنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در مکالمه تلفنی با نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته، آمادگی خود را برای کمک به موقع در مبارزه با کرونا ویروس اعلام کرد.

هر چند آمار رسمی مرگ و میر در اثر ابتلا به کرونا در چین، خاستگاه اصلی این ویروس، سیر نزولی دارد اما بنا به تازه ترین داده‌های  منتشر شده، شیوع این ویروس در دیگر نقاط جهان همچنان در حال افزایش است.

شمار کل مبتلایان به بیماری کویدـ۱۹ در جهان به ۲۸۷۲۳۹ نفر می رسد و تا تاریخ شنبه ۲۱ مارس، ۱۱۹۲۱ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند. همزمان، ۸۹۲۷۶ نفر نیز پس از ابتلا به ویروس کرونا بهبودی خود را باز یافته‌اند.

دومین کشوری که پس از چین بالاترین شمار مبتلایان و قربانیان کرونا را دارد، کشور ایتالیا‌ست که روز شنبه با مرگ ۶۸۹ نفر در یک روز، بالاترین نرخ روزانه مرگ و میر ناشی از کرونا را با خود اختصاص داد.

مناطق شمالی ایتالیا که بیشتر از دیگر مناطق این کشور از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، با کمبود تجهیزات و کادر پزشکی روبه رو هستند.

مقامات بهداشتی شمال ایتالیا خواستار اعزام ۳۰۰ پزشک دیگر به این منطقه شده‌اند. در این کشور از آغاز شیوع ویروس کرونا تا کنون ۴۷۰۲۱ نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۴۰۳۲ نفر نیز جان باخته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید