اتحادیه اروپا برای یک ماه مرزهای خارجی منطقه شینگن را بست

مرزهای منطقه شینگن
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

تمامی کشورهای عضو منطقه شینگن طرح پیشنهادی کمیسیون اتحادیه اروپا برای بستن مرزهای خارجی خود به مدت حداقل یک دوره 30 روزه را برای اقدام پیشگیرانه در ممانعت از شیوع کرونا ویروس تایید کردند.

به گزارش ایسنا، اورزولا فون‌درلاین، رئیس کمیسیون اروپایی و شارل میشل، رئیس شورای اروپا در کنفرانس خبری مشترک اعلام کردند که تمامی مرزهای شینگن برای 30 روز به روی تمامی سفرهای غیرضرور بسته است.

درهمین رابطه بخوانید :

میشل گفت: 4 اولویت داریم؛ اول محدود کردن گسترش ویروس که بر اساس آن دستورالعمل‌هایی از سوی کمیسیون در مورد مدیریت مرزها ارائه شده. ما باید نسبت به نقل و انتقال دارو، غذا و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم اطمینان پیدا کنیم، باید برای کارمندان این قسمت راه حلی پیدا شود. برای کاهش گسترش این ویروس در سراسر جهان توافق کردیم که مرزهای خارجی خود را به طور هماهنگ برای سفرهای غیرضرور به اتحادیه اروپا برای 30 روز ببندیم.

از سوی دیگر فون‌درلاین گفت این طرح از سوی کشورهای عضو حمایت شده و همه آنها رویکرد متحد و یکسانی در این مورد داشتند.

وی افزود: صحبت امروز ما در مورد مرزهای خارجی بود و ضروری است که این مساله به شدت مورد بررسی قرار بگیرد چرا که تعداد زیادی از مردم در داخل اتحادیه اروپا سرگردان هستند و برای بازگشت به کشورشان مشکل دارند.

وی همچنین گفت که انگلیس دستورالعمل مشابهی را در مرزهایش اعمال نمی‌کند.

سران اتحادیه اروپا معتقد هستند که این اقدام باعث آشوب و و هرج‌و‌مرج در وسایل نقلیه و بروز خطرهای جدی برای اقتصاد می‌شود، اما این اقدامات برای کند کردن شیوع ویروس کرونا ضروری است.

خودورها و کامیون‌های فراوانی در کشور لیتوانی صفی طولانی به مسافت ۶۰ کیلومتر پس از بسته شدن مرزهای لهستان بسته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید