از پیشگویی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تا کرونا در کارتون سیمپسون‌ ها

زمان مطالعه: 8 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 12 تیر 1400 توسط سارا حقگو

کارتون «سیمپسون ها» بلندترین مجموعه تلوزیونی «کمدی موقعیت» آمریکایی است که از ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹، تاکنون، از شبکه فاکس پخش می شود. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اسپرینگ فیلد، اجرا می‌شود که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد. مدتی است که انیمیشن سیمپسون‌ها (The Simpsons) با پیش‌بینی‌ها یا پیشگویی‌هایی که درباره آینده داشته‌اند، به شهرت زیادی دست پیدا کرده است. این پیش‌بینی‌های عجیب و غریب از حوزه سرگرمی فراتر رفته و در این روزها شاهد پیش‌گویی در بخش‌های مختلف سیاسی، فناوری و مهم تر از همه، بیماری کرونا، معضلی که این روزها همه ما را کم و بیش درگیر خود کرده، هستیم. پیش گویی‌های جالبی که باعث شده است این پرسش بارها مطرح شود که چگونه یک کارتون می تواند آینده را پیش گویی کند؟! با وجود اینکه پاسخ مشخصی برای این پرسش تاکنون ارائه نشده است، برخی از این پیشگویی های جالب را می‌توان در اینجا مشاهده کرد:

پیشگویی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در سال ۲۰۱۳ در کارتون سیمپسون ها

مقایسه کارتون با انتخابات سال ۲۰۲۰

به تازگی نیز برخی کاربران با انتشار فیلمی از کارتون سیمپسون‌ها مدعی شدند که این کارتون در سال ۲۰۱۳ نتایج انتخابات آمریکا را پیش بینی کرده بودند!

ویديو بخشی از کارتون که دقیقا آرای الکترال این کشور را به درستی حدس میزد!

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

اما نکته قابل توجه این است که در بسیاری از دوره‌ها آرای الکترال ایالت‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد!

مقایسه ارای انتخاب امریکا در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۰۸

همچنین باید گفت اگر قرار بود در زمان انتشار این اپیزود سیمپسون‌ها نتایج انتخابات آینده آمریکا را پیش‌بینی کنند باید انتخابات سال ۲۰۱۶ را پیش‌بینی می‌کرد نه انتخابات ۲۰۲۰!

انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا

نکته دیگر آنکه اگر این پیش‌بینی برای انتخابات ۲۰۲۰ هم باشد باز با نتایج نهایی این دوره تفاوت قابل مشاهده‌ای دارد، چرا که در این دوره ایالت‌های آریزونا، ویرجینیا، جورجیا و به بایدن رای دادند درحالی که در کارتون سیمپسون به ترامپ رای داده اند!

اگه به حرف کارتون‌ سیمپون‌ها باشه وقتی ترامپ رای نمیاره آمریکا وارد جنگ داخلی میشه که تا تاریخ ۲۰ژانویه «۷۵ روز دیگه» همه‌ شهرهای آمریکا با خاک یکسان میشه! شما چی فکر می‌کنید؟ آیا این پیشگویی درست از آب در میاد؟

پیشگویی مرگ ترامپ در سال ۲۰۲۰ در کارتون سیمپسون ها

این روزها با ابتلای رئیس‌جمهور آمریکا(ترامپ) به کرونا آن هم درست چند ماه قبل از انتخاب ریاست جمهوری، بار دیگر این کارتون عجیب و غریب که تقریبا بیشتر پیشگویی‌هایش به حقیقت پیوسته بر سر زبان‌ها افتاده! این پیشگویی کارتون سیمپسمون‌ها درباره‌ی ترور و مرگ ترامپ در سال ۲۰۲۰ است. همانطور که در مطالب پپیشین از پیشگویی سیمپسون‌ها درباره ریاست جمهوری ترامپ در سال ۲۰۰۰ گفتیم این بار این انیمیشن در سال ۲۰۱۸ تصویری از ترامپ پس از ترور و در تابوت را نشان میدهد. این ویدئو که به کارتون سیمپسون‌ها نسبت داده شده اولین بار از یک سایت اسپانیایی منتشر و در فضای مجازی پخش شد.

این در حالی است که بسیاری از پیشگویی‌های این کارتون تاکنون به وقوع پیوسته است، باید منتظر بود تا ببینیم تا پایان سال ۲۰۲۰ آیا این پیشگویی نیز به حقیقت میپیوندد یا خیر!

پیشنهاد می‌کنیم مطلب « نادرترین و عجیب‌ترین اتفاقات جهان» را حتما بخوانید!

پیشگویی بوجود آمدن ویروس کرونا در کارتون سیمپسون ها

در یکی از قسمت های این انیمیشن در سال ۱۹۹۳در فصل چهارم قسمت Marge in Chains، کارخانه‌ای را نشان میدهد که از متن روی جعبه های آنجا پیداست مربوط به آسیای شرقی و کشور اوزاکای ژاپن است. دو نفر در حال مکالمه با هم هستند که ناگهان یکی از کارکنان عطسه میکند، از دهان او یک ویروس بیرون میاید، آنها ویروس‌ها را درون جعبه ها قرار می‌دهند.

وقتی آن جعبه ها به سطح مردم شهر میرسد همه دچار آن ویروس میشوند و ویروس در سراسر شهر پخش میشود. بسیاری این قسمت را به شیوع ویروس کرونا که در حال حاضر با آن مواجه‌ایم ربط داده‌اند.

پیشگویی دریافت جایزه نوبل در کارتون سیمپسون ها

در سال ۲۰۱۶ بود که پروفسور بنت هولمستروم (Bengt Holmström) از دانشگاه MIT، جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کرد. این اتفاق در حالی رخ داد که دقیقا ۶ سال قبل در قسمت اول فصل بیست و دوم انیمیشن سیمپسون‌ها، بر سر دریافت جایزه نوبل اقتصاد توسط این دانشمند شرط‌بندی شده بود. در این قسمت مشاهده می‌کنید که مارتین، لیزا، دیتابیس و مایل‌هاوس بر روی یک برگه کاغذ، اسامی افرادی که تصور می‌کردند جایزه نوبل به آن‌ها اهدا خواهد شد را نوشته بودند.

پیشگویی اختراع ساعت‌های هوشمند در کارتون سیمپسون ها

در قسمت ۱۹ فصل ششم انیمیشن The Simpsons که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد، شاهد نمایش ساعت هوشمند بودیم که این پیش‌بینی حدود ۲۰ سال بعد و در سال ۲۰۱۴ به حقیقت پیوسته است. در این قسمت، زمانی‌که لیزا با یک فرد پیشگو ملاقات می‌کند، به او می‌گوید که احتمالا در آینده با شخصی به نام هیو آشنا می‌شود و با او نامزد می‌کند. در طی صحنه‌های بعدی مشاهده می‌کنیم که هیو با ساعت خود صحبت کرده تا به وسیله آن سفارش غذا دهد.

اگرچه تا به امروز ساعت هوشمند هنوز یک کالای خانگی و فراگیر نشده، اما بسیاری از افراد از زمان عرضه آن در سال ۲۰۱۴ از این نوع ساعت‌ها استفاده می‌کنند. فارغ از این موضوع باید بدانید که در سال ۱۹۹۵، شاهد به‌کارگیری اسمارت ‌واچ در سریال سیمپسون‌ها بودیم و کمتر از ۲۰ سال بعد این پیش‌بینی نیز به حقیقت پیوست.

پیشگویی به وجود آمدن ویروس ابولا در کارتون سیمپسون ها

یکی از اتفاقات که در این انیمیشن بسیار دقیق و عجیب پیش‌بینی شده، شیوع بیماری وحشتناک ابولا پیش از وقوع آن بود. در سال ۱۹۹۷ در قسمت سوم از فصل نهم این کارتون یکی از شخصیت های کارتونی مشغول خواندن کتابی با عنوان «جورج کنجکاو و ویروس ابولا» است. در سال ۲۰۱۴ ویروس ابولا در غرب آفریقا گسترش یافت و باعث مرگ افراد زیادی شد.

پیشگویی ساخت برج شارد در کارتون سیمپسون ها

در فصل ششم از این مجموعه که در سال ۱۹۹۵ پخش شد، در یکی از قسمت‌های آن با نام «عروسی لیزا» چندین پیش‌بینی غیر منتظره اتفاق افتاد. در جریان سفر لیزا به شهر لندن، درست در پشت محدوده تاور بریج لندن، یک آسمان‌خراش دیده می‌شود.

علاوه بر اینکه این برج غول‌پیکر شباهت زیادی با برج شارد دارد، بلکه از نظر موقعیت مکانی نیز دقیقا در محل کنونی آن بنا شده است. ساخت این برج ۱۴سال بعد از پخش قسمت ۱۹ فصل ششم و در سال ۲۰۰۹ آغاز شد.

پیشگویی سانسور مجسمه میکل آنژ در کارتون سیمپسون ها

در قسمت نهم از فصل دوم انیمیشن سیمپسون‌ها در سال ۱۹۹۰ با نام «سوزش و خارش و مارژ»، تعدادی از اهالی اسپرینگ‌فیلد به وضعیت مجسمه میکل‌آنژ که در یکی از موزه‌های محلی واقع شده بود، معترض شدند. جریان از این قرار بود که آن‌ها برهنگی و بی‌شرمی این مجسمه مشهور را زشت و ناپسند تلقی می‌کردند. در ادامه این سانسور در سال ۲۰۱۶ تبدیل به واقعیت شد. معترضان روسی درخواست کرده بودند به یک کپی از مجسمه متعلق به رنسانس که در مرکز سنت پترزبورگ قرار داشت لباس بپوشانند.

پیش‌گویی دو اتفاق مهم از فصل هشتم سریال Game of Thrones در کارتون سیمپسون ها

یکی از مهم‌ترین پیش‌بینی‌های سریال The Simpsons که امروز رنگ واقعیت به خود گرفته، پیش‌بینی فصل هشتم و پایانی سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) است. در اپیزود اول از فصل بیست‌ونهم سریال The Simpsons که در سال ۲۰۱۷ عرضه شد، به دوران قرون وسطی سفر می‌کنید که در آنجا شهر اسپرینگ‌فیلد که به اسپرینگ‌فیلدیا تغییر نام پیدا کرده، به یک شهر قدیمی تبدیل شده و در آنجا یک اژد‌ها را می‌بینیم که بیشتر تمرکز این قسمت روی نسخه یخی مادر مارج بود. همچنان در طول این قسمت، شهر اسپرینگ‌فیلدیا مورد حمله یک اژد‌ها قرار می‌گیرد که خانواده سیمپسون‌ها نیز در حال تماشای این صحنه هستند. در ادامه این صحنه، اژد‌ها تمام شهر را به آتش می‌کشد؛ این سکانس در کمتر از دو سال بعد و در یک سریال محبوب دیگر به حقیقت پیوست! اگر از طرفداران سریال تاج‌وتخت باشید، در جریان هستید که در قسمت پنجم و ما قبل پایانی فصل هشتم سریال Game of Thrones که The Bells (ناقوس‌ها) نام داشت، دنریس تارگرین پس از دیوانگی، شروع به آتش زدن منطقه پادشاهی می‌کند. این تنها اشاره به سریال بازی تاج و تخت نبود و در ادامه همین قسمت، این اژد‌ها شروع به آتش زدن مادر یخی مارج نیز می‌کند. آیا این صحنه شما را به یاد صحنه آتش زدن نایت کینگ توسط دنریس در قسمت سوم فصل پایانی این سریال که The Long Night (شب طولانی) نام داشت نیانداخت؟

جالب است که چنین شباهت‌هایی مانند نایت کینگ و مادر مارج که از آتش اژد‌ها حتی یک زخم هم روی آن‌ها نیفتاده بود، بسیار عجیب مسخره باشد و شاید هم دیوید بنیاف و دی. بی. وایس پس از تماشای قسمت The Serfsons از سریال The Simpsons برای خلق این صحنه‌ها ایده گرفته بودند، اما در هر حال سیمپسون‌ها یکی از دقیق‌ترین و بهترین پیش‌بینی‌ها را پیش از پایان سریال انجام داده بودند. درواقع این پیش‌بینی به تنهایی می‌تواند به‌عنوان یک پیش‌بینی قابل اعتماد از سریال The Simpsons نیز محسوب شود.

پیشگویی خرید کمپانی فاکس قرن بیستم توسط والت دیزنی در کارتون سیمپسون ها

صحنه خرید کمپانی فاکس قرن بیستم توسط والت دیزنی

در قسمت پنجم فصل دهم این انیمیشن که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد، شخصیت ران هاوارد، وظیفه کارگردانی یک فیلم را قبول کرد که هومر فیلمنامه این فیلم را برای کمپانی فاکس قرن بیستم نوشته بود. پس از این اتفاق، تصویر یک ماه بعد نشان داده شد که در آن فاکس قرن بیستم به‌عنوان یکی از بخش‌های والت دیزنی معرفی شده بود که در آن زمان همه فکر می‌کردند که یک شوخی با شرکت اصلی خانواده سیمپسون است، اما کمتر از ۲۰ سال بعد این اتفاق واقعا در جهان وقعی رخ داد و شرکت‌های دیزنی و فاکس قرن بیستم در اواخر سال ۲۰۱۷ به توافق رسیدند و در نهایت این قرارداد در سال ۲۰۱۸ با مبلغ ۷۱ میلیارد دلار نهایی شد تا بزرگ‌ترین ادغام تاریخ سینما و تلویزیون رخ دهد.

به اعتقاد بسیاری از طرفداران این پیش‌بینی شاید بزرگ‌ترین پیش‌بینی انیمیشن The Simpsons باشد که امروز به حقیقت پیوسته و حال می‌بینیم که سیمپسون‌ها به بخشی از دارایی‌های دیزنی تبدیل شده است.

پیشگویی شکار ماهی سه چشم در کارتون سیمپسون ها

صحنه صید ماهی سه چشم در کارتون سیمپسمون ها

در یکی دیگر از قسمت‌های سریال سیمپسون ها که در سال 1990 پخش شد، بارت یک ماهی دارای سه چشم با نام بلینکی در رودخانه کنار نیروگاه شکار کرد. حدود یک دهه بعد، یک ماهی سه چشم در دنیای واقعی و درون یک مخزن آب در آرژانتین کشف شد.

نکته جالب اینجاست همانند محل شکار بلینکی در سیمپسون ها این ماهی در مخزن آبی که از زباله‌های نیروگاه اتمی در آن می‌ریخت پیدا شد.

پشت پرده تئوری توطئه آمریکایی؛ ویروس کرونا در هالیوود(برای خواندن مطلب کلیک کنید)

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

مقالات دیگر از این نویسنده

منابع

153 دیدگاه برای “از پیشگویی انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا تا کرونا در کارتون سیمپسون‌ ها

 1. نگین گفته:

  به نظر من هم پیش بینی نیست سیاست مدارها افکار و برنامه هایی در سر خود پروراندند و در انیمیشن به نمایش میگذارندو بعد سعی در عملی کردن ان میکنند

 2. ناشناس گفته:

  این اتفاقات هرگز پیشگویی نبوده و نیست اینها از سیاست های خود کشور هاست.
  ایا میدانستید ترامپ رو کی ریس جمهرور کرده ؟؟؟
  کسایی که پشت پرده هستند و هیچوقت نمیتونید پیدا کنید
  اونها حتا مقامشون از ریس جمهور و رهبر پایین تره ولی اونها انتخاب میکنن که کی باشه و چه موقع بمیره
  الان که شما دارید این پیامو میخونید از کجا میدونید ترامپ زندست از کجا میدونید دونالد ترامپ اسم واقیشه
  از کجا میدونید پشت پرده سیاست هایی مثل ایران و امریکا چه اتفاقاتی میوفته
  پس خواهشا زود باور نباشد و قبل از باور کردن این حرفها اول خوب تحقیق کنید و کتاب بخوانید.

 3. ناشناس گفته:

  حتا شما از کجا میدونید کورونا رو ایران ویا امریکا به وجود اورده باشه
  کارتون های پر رمز و راز دیگه هم میشه گفت مثل
  کارتون ابشار جاذبه. مینیون ها. شرکت هیولاها و ….
  انها همه از سیاست است

 4. Reza گفته:

  اینا همش نشانه ی وجود ایلومیناتی هاست نظم نوین جهانی واقعا باید ترسید از دو قرقه فراماسون و ایلومیناتی ها

 5. قاسم گفته:

  ترامپ نمیمیرد و همچنان به کار خود ادامه میدهد و همچنان برجاست
  چرا که تا خاست خدای عزوجل نباشد برگی نخواهد افتاد

 6. Amir گفته:

  ببینید دوستان سطح معلومات من بسیار ناچیزه وکلا تو زندگیم ۵یا ۶ تا کتاب بیشتر نخوندم
  پس فقط نظر شخصیمو میگم که ممکنه غلط یا درست باشه.نه استاد دانشگاهم نه جاهل
  دین و خدا و از اینجور داستانا که افراد زیادی پیروشن هم قابل احترامه.
  (بحث من وجود داشتن و نداشتن،خدا نیست)
  اینکه انسانهای هوشمندی دارن بر آینده ی زمین حکومت میکنن بحثی توش نیست.
  اونا میدونستن با اختراع تلفنای هوشمند سطح اطلاعات مردم در حد زیادی بالا میره،پس اگه خودشان میخواستن که ما اونارو بشناسیم واگرم نمیخواستن هیچ وقت ما به وجودشون پی نمیبردیم.(مثل آزمایشای عجیب و غریب بیولوژیکی و …)
  خیلیا ازش خبر ندارن.
  شنیدم که اطلاعات موجود در اینترنت ۳٪ وباقی اطلاعات از مردم (عادی )پنهان مونده.
  دنیای جدیدی در حال ظهوره و صد در صد به نفع انسان.جنگ جهانی سوم هیچگاه بوجود نمیاد.و زمین برای انسانها جای بهتری خواهد شد.(فک کنم بجز ایران ‍♂️)
  نگران نباشید اگرم به فکر اینید که این فرقه ی بزرگه فکری که شاید اطرافیانمونم هم عضوش باشن و از بین ببرن فقط یه جوک خنده داره
  مگر اینکه خودشون یه عده رو آموزش بدن که جلوشون وایسا اونم برا تفریح
  امیدوارم خوشحال باشید

 7. Amir گفته:

  هالیوود هزاران هزاران عوامل داره که من بعید میدونم فقط هدفشون صرفا ساخت فیلمای تخیلی باشه.خلاصه که امیدوارم روز به روز به دانشمون اضافه بشه که البته خداروشکر نسبت به دهه ی قبلمون سلطانیم.اگه چیزیم میدونید بگید شاید بدردمون خورد

 8. Zm گفته:

  در همین ایران کتابی قدیمی هست (یک نفر برای مادرم توضیح داده بود)همین ویروس کرونا رو پیش بینی کرده و گفته که به دست انسان ساخته شده و میلیون ها نفر بر اثرش میمیرن. در ایران قحطی به وجود میاد که مردم فکر میکنن گرونیه. باعث میشه مردم شورش کنن و انقلاب میشه. بعد ایران کشوری ابر قدرت میشه من تا همینجاشو شنیدم. بعضی ها هم که پشت این رژیم جنایت کار و تروریست رو میگیرن واقعا براشون متاسفم که هنوز خوابن و نمی فهمن همه این حرف ها دین و … بازی بوده و مخشون رو شست و شو دادن. یکی یکی دارن مردم بی گناه و مظلوم رو ترور میکنن. تمام اموال کشور رو میدزدن و خرج کارهای تروریستی شون می‌کنن. بعد مردم کشوری با این همه دارایی که داره برای نون شبشون تا کمر توی سطل زباله ان. خودتون رو از خواب بیدار کنید. ببینید کشور رو به چه روزی انداختن. عقب مانده ترین کشور جهانیم. دنیا مارو اصلا موجود زنده حساب نمیکنه با این بلایی که این رژیم کثیف بر سر ما و این کشور آورده.

 9. مهران گفته:

  تصمیم گیرنده ها افراد دیگری هستن که تمام جهان را طبق طرحهای خودشون پیش میبرن که ازقدرت،ثروت ونفوذ زیادی برخوردارند ولی ما هیچوقت نمی دانیم آنها چه کسانی هستند،ویروس کرونا هم ازطرحهای آنان بوده تاجمعیت جهان روکنترل کنن و بعد هم واکسنش رو بفروشندوپول زیادی به جیب بزنند

 10. یه دختره گفته:

  من اعتقاد ندارم. فقط خریداریِ والت دیزنی از فاکس ممکنه راست باشه. اما بقیه اش نه.

 11. Nima Apkclub‬‏ گفته:

  ادمین ویدیو سیمپسون ها سال ۲۰۱۲ آپلود شده درباره جو بایدن . دقیقا تمام ایالت هایی که به ترامپ رای دادن و ایالت هایی که به بایدن رای دادن رو کپی و دقیق و نقطه به نقطه پیشگویی کرده بودن . حتما بزارش و برو تو یوتیوب ببین

 12. حسین گفته:

  به نام خدا .سلام .واقعا این یک نوع علم هست و چون هنوز ناشناخته میباشد برای خیلی ها عجیبه و برخی ها فکر میکنند چیز عجیبی هست .با رسیدن تدریجی انسان به این علم کم کم پرده ها کنار میره و حقایق اشکار میشه در ضمن به این ایه اشاره کنم که خداوند انسان را وقتی افرید به جن و فرشته ها دستور داد سر تعظیم فرود بیارند و این نشانه ی قدرت انسان هست که خداوند او را اشرف مخلوقات افریده است و این یعنی انسان قدرت عجیبی داره می تونه به هرچی دست پیدا کنه من نظرات را خوندم برای خیلی ها این پیش بینی ها عجیب بوده و این کارتن را زیاد بزرگ کردند این در صورتی هستش که ما الان گوشه ی اتاقمون همه یک قران داریم که خیلی از مسایل درونش پیش بینی شده و دانشمندان غرب به این نتیجه رسیدند و دارند روی قران برای پیشترفت علم درون یابی میکنند مثلا ایه های فراوانی هست که نوشته مشرق ها و مغرب ها و تنها شکل هندسی که به صورت کره هست این ویژگی را داره بی نهایت مشرق و مغرب داره و نگفته مشرق و مغرب بلکه به کلمه یعنی به صورت جمع گفته که اگه کمی تفکر کنیم میفهمیم زمین گرده و در گذر زمان بسیار طول کشید و با اختلافات زیادی قبل ها پی بردند که بالخره کره ی زمین گرده .برای همین میگند یک ساعت تفکر بهتر از هفتاد سال عبادته ..من فقط میخوام به جوهره وجودی انسان اشاره کنم که به راستی دلیل این همه احترام به انسان از سوی خداوند چیست ؟من نظرات را خوندم که نوشتند شاید این پیشگویی به خاطر ارتباط با شیاطین باشه که این موضوع کاملا رد میشه چون انسان برتری خاصی نسبت به تمام مخلوقات داره و انسان هرکاری بخواد با ارده خداوند میتونه انجام بده .در ضمن علمی وجود داره که میگه شما هرچیزی را بر روی کاغذ بنویسید و یا فیلمی از ان را بسازید کاینات دست به دست هم میده تا این گفته به حقیقت بپیونده .شاید سیمپسون ها به اصول این علم رسیده اند و چون ما ازش اطلاعی نداریم برای ما یکم عجیبه . حضرت علی علیه السلام میفرماید .و انسان هرچه تصور کنه میتونه به ان برسه و در این جهان علم هایی راجع زمان و مکان و اینده وجود داره که انسان با رسیدن به این علم تمام این ابهاماتی که در ذهنتون راجع پیشگویی هست براتون نتیجه اش مشخص میشه و البرت انیشتین هم میگه و اگه شما به جوهره وجودی خودتون پی ببرید دیگر هرگز این سوالات کوچک را نمیپرسید و دیگر چیزی برایتان خیلی عجیب نیست .حرف هایم را با شعری به پایان میرسانم
  ای نسخه ی اسرار الهی که تویی
  ای ایینه ی جمال شاهی که تویی
  بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست
  از خود بطلب هرانچه خواهی که تویی
  ممنونم و عذرخواهی میکنم که طولانی شد
  خدانگهدارتان باشد

 13. نفیسه اسماعیلی گفته:

  وااااای سارا دوست نازم اصلا نمیدونم چطور اتفاقی دوباره پیدات کردم موفق باشی رفیق هنرمند من

  • سارا حقگو گفته:

   سلام، برای من هم بسیار خوشحال کننده بود، امیدوارم از مقالاتم بتونید استفاده کافی رو ببرید. با تشکر

 14. Negar گفته:

  یه چیز بگم ‌‌‌‌…
  همه ما را سر کار گذاشتند و همه این چیز ها از قبل برنامه ریزی کردند و دارند طبق همون عمل می کنند.

 15. علی گفته:

  سلامی دوباره
  1_در 23 نوامبر 2035 میلادی مصادف با 2 آذرماه 1414 خورشیدی و 23 رمضان 1457 قمری صبح روز جمعه تکه سنگ جدا شده از یک شهاب سنگ بزرگ در خلیج عدن سقوط خواهد کرد
  2_بعد از برخورد شهاب سنگ به زمین 24 ساعت شبانه روز به 26 ساعت در شبانه روز نزدیک خواهد شد
  3_تا عید نوروز سال1415 خورشیدی فقط 2 میلیارد انسان بر روی کره خاکی باقی خواهد ماند، عده ای بر اثر کرونا و امثال کرونا و سایر بلایای طبیعی، و عده ای هم در اثر جنگ و خونریزی های شدید از بین خواهند رفت
  4_از همین امسال تا هفت سال نزولات آسمانی بسیار فراوان خواهد بود و بعد از هفت سال فراوانی، هفت سال دیگر قحطی و خشکسالی بی سابقه ای بوجود خواهد آمد و بعد از هفت سال قحطی دوباره یک سال باران و برف فراوانی خواهد بارید
  لطفا همه را به خاطر بسپارید و منتظر باشید
  اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر

 16. ... گفته:

  من توی یه کانال دیدم ک این کارتون ساخت داروی کرونا رو ک توسط ایرانی ها ساخته شده هم پیش بینی کرده

 17. امیر گفته:

  میدونید که آمریکا در دنیا یک قانون داره که میگه یا این اتفاقی که ما میگیم رخ میده یا به زور این اتفاق به واقعیت در می آوریم، من فک میکنم این موضوع یه ربطی به این کارتون داره🤔

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021