به روزرسانی سیری اپل برای تسهیل شناسایی کرونایی ها

سیری
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

کاربران آیفون که میخواهند از ابتلا یا عدم ابتلای خود به ویروس کرونا مطلع شوند، می‌توانند از سیری اپل یعنی دستیار صوتی هوشمند این کمپانی کمک بگیرند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان بی سی، اپل سیری را برای پاسخ دادن به تعدادی سوال چند مرحله‌ای در رابطه با ویروس کرونا به روز رسانی کرده تا کاربران بتوانند تشخیص دهند که آیا به ویروس کرونا مبتلا هستند یا خیر.

برای آغاز، کاربران باید سوال هی سیری، آیا من ویروس کرونا دارم؟ را از سیری بپرسند. سیری در جواب برای کاربران اپل مینویسد: اگر شما نگران این هستید که به بیماری کرونا مبتلا شده اید چند سوال که با بله یا خیر جواب داده میشود میتواند به شما کمک کند که از وضعیت خود باخبر شوید.

البته علاوه بر اپل، فیس بوک و گوگل هم ارائه خدماتی مشابه را از طریق راه اندازی وب سایت و غیره آغاز کرده‌اند.

به روزرسانی سیری برای تسریع شناسایی ویروس کرونا در روز شنبه انجام شده و با طرح سوالاتی مشخص می‌شود آیا افراد نشانه‌های این بیماری مانند تب، سرفه خشک، تنگی نفس و غیره را دارند یا خیر.

سیری در نهایت به کاربرانی که به نظر می‌رسد به شدت به کرونا مبتلا هستند تاکید می‌کند که با شماره ۹۱۱ تماس بگیرند.

اگر سیری چنین تشخیص دهد که شدت ابتلای افراد به کرونا بالا نیست به آنها توصیه می‌کند در منزل بمانند و از تماس با دیگر افراد اجتناب کنند. ولی اگر شرایطشان بدتر شد با پزشک تماس بگیرند.

همچنین لینک اپ استور اپل برای این افراد ارسال می‌شود تا اپلیکیشن‌های مرتبط با دریافت مشاوره کرونا، فهرست مراکز درمانی و غیره را بارگذاری و نصب کنند. این خدمات تنها به کاربران آمریکایی ارائه می‌شود.

سیری یک دستیار شخصی هوشمند و راهنمای دانا است که به عنوان یک نرم‌افزار کاربردی برای آی‌اواس اپل کار می‌کند.

این نرم‌افزار کاربردی از رابط کاربری به زبان طبیعی برای پاسخ دادن به سوالات و ایجاد توصیه‌های کاربر استفاده می‌کند. انجام این کارها به وسیله ارسال درخواست‌ها به یک مجموعه از خدمات وب صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021