کاهش ۵۰ درصدی واردات سیگار قاچاق در ۱۱ ماهه سال ۹۸

0 47

در ۱۱ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ واردات سیگار قاچاق نسبت به ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ در مجموع ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نخ کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در ۱۱ ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ براساس برآورد ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون نخ سیگار قاچاق به کشور وارد شده است که با مقایسه واردات ۱۹ میلیارد نخ سیگار قاچاق به کشور در ۱۱ ماهه سال ۱۳۹۷ واردات این کالا ۵۰ درصد کاهش داشته است. 

گفتنی است برآورد مصرف سیگار در ۱۱ ماهه سال های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۷ در مجموع ۵۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نخ بوده است. 

این خبر می افزاید: صادرات توتون در ۱۱ ماهه ۱۳۹۸ نسبت به ۱۱ ماهه ۱۳۹۷ در مجموع ۱۸۹ درصد رشد و صادرات سیگارت در این مدت ۲۷ درصد کاهش داشته است. 

همچنین در رابطه با این موضوع سیاوش افضلی، اسفند ماه سال گذشته، در مراسم رونمایی از طرح رهگیری سیگار گفت: این طرح برای موفقیت نیازمند است که حلقه‌های بعدی آن در حوزه توزیع و عرضه هم کامل شود.

مدیرعامل شرکت دخانیات ایران اظهار داشت: ما در کشور تجربه بسیار موفقی در بحث مبارزه با سیگار قاچاق در دهه ۸۰ داشتیم و علت موفقیت آن شناخت معضل و نوع مبارزه بود.

وی اظهار داشت: طرح مبارزه با قاچاق سیگار در سال ۸۱ شروع شد و بر اساس آمار ۷۵ درصد از کالای دخانی در داخل کشور در آن مقطع قاچاق بود.

افضلی گفت: بعد از اجرای طرح با هماهنگی بین وزارت صنایع و ستاد مبارزه با قاچاق کالا در بازه زمانی ۲۰ ماهه و بر اساس اعلام رئیس وقت ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز مدیریت دولت در بازار دخانیات به ۸۵ درصد رسید و بر این اساس قاچاق سیگار به ۱۵ درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه امروز هم با رونمایی از طرح رهگیری سیگارت اتفاق خوبی افتاده است، گفت: بر این اساس شرکت دخانیات آمادگی خود را اعلام می‌کند تا برای پیشبرد این طرح هر گونه همکاری را داشته باشد تا تجربه موفق طرح مبارزه با سیگار قاچاق در سال ۸۰ تکرار شود.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021