کمک کره جنوبی با ارسال محموله ۲ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی به ایران

کمک کره جنوبی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

سفارت کره جنوبی در تهران از کمک کره جنوبی با ارسال محموله پزشکی به ارزش دو میلیون دلار از طرف مردم این کشور به جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

سفارت کره جنوبی در تهران روز دوشنبه در پیامی توییتری، با آرزوی ریشه‌کن شدن بیماری کرونا و رسیدن روزهای بهتر، اعلام کرد: جمهوری کره قصد دارد محموله پزشکی به ارزش دو میلیون دلار را از طرف مردم کره به جمهوری اسلامی ایران ارسال کند.

بنا به کمک کره جنوبی تاکنون اقلامی به ارزش ۲۰۰ هزار دلار از طرف این کشور به ایران تحویل داده شده‌اند که شامل دستگاه PCR و پمپ ضدعفونی کننده است.

تحریم های ایالات متحده علیه ایران این روزها کشورها را به یاری رساندن به ایران برای مقابله با کرونا بسیج کرده است.

این روزها بازار کمک های مالی و درمانی به کشورها به خاطر بحران همه گیر کرونا بالا گرفته است. در این میان نام ایران به دلیل درگیری هم زمان با کرونا و تحریم های بی رحمانه امریکا بیشتر از دیگر کشورها در میان است.

تاکنون کشورهای چین و قطر بیش از دیگر کشورها به ایران کمک کرده اند که هر دو آنها در سال های اخیر جزو کشورهای دوست و همراه ایران بوده اند.

گوترش دبیرکل سازمان ملل به تازگی از کشورها خواسته تا به ایران در مهار کرونا کمک کنند.

همچنین جوزپ بورل هم از حمایت اتحادیه اروپا از کمک مالی صندوق بین المللی پول به ایران خبر داد. ایران اعلام کرده بود که از صندوق بین‌المللی پول درخواست کمک فوری ۵ میلیارد دلاری کرده است.

این نهاد بین‌المللی برای کمک به کشورها جهت مبارزه با کرونا و کاهش تبعات اقتصادی آن، ۵۰ میلیارد دلار وام در نظر گرفته است.

کمک هایی که از قطر، چین، فرانسه، تروئیکای اروپا، گرجستان، ترکیه، کره جنوبی، اتحادیه اروپا، کویت، امارات عربی، ژاپن، ازبکستان، روسیه و سازمان های بین المللی به ایران ارسال شده نشانگر این است که بسیاری موضوع تحریم ها علیه ایران و قرار گرفتن در شرایط سخت مقابله با کرونا را جدی گرفته و جهت کمک کردن به کشورمان همکاری کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید