واکنش رئیس سازمان بورس درباره نوسات بازار سهام

بورس
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

حسن قالیباف اصل با اشاره به عادی بودن نوسان بازار سهام، گفت: فردی که وارد بازار بورس می‌شود باید مسئولیت ضرر و زیان را بپذیرد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حسن قالیباف اصل در رابطه با شرایط بازار بورس و امکان ادامه دار بودن روند رو به رشد آن گفت: از آنجایی که قیمت سهام یک شرکت تابع عوامل مختلفی مانند شرایط داخلی شرکت، وضعیت صنعت، اقتصاد و… است، افراد باید پیش از ورود به بازار سرمایه و خرید و فروش سهام آموزش‌های لازم را ببینند.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه‌ گذاران بازار بورس حتما باید در دوره‌های آموزشی برگزار شده در بازار سرمایه و بورس شرکت و از پندهای آموزشی ارائه ‌شده در صداوسیما استفاده کرده و با اطلاعات کافی برای خرید و فروش سهام اقدام کنند، افزود: فایل‌های آموزشی بسیاری در سایت‌های مختلف موجود است که مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سرمایه‌ گذاران مسئول سود و زیان خود در بازار بورس و سرمایه هستند، گفت: مردم باید آگاهانه وارد بورس شده و مطالعه داشته باشند در غیر این صورت به مشاوران دارای مجوز، صندوق سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سبدگردان و… مراجعه کرده و سرمایه‌گذاری غیرمستقیم انجام دهند.

قالیباف با اشاره به اینکه هیچ فردی قادر به پیش‌ بینی دقیق از رشد یا سقوط سهام در بازار سرمایه و بورس نیست، اظهار کرد: نوسان ذات بازار است و فردی که وارد آن می‌شود باید مسئولیت ضرر و زیان را بپذیرد.

او اضافه کرد: با وجود این که بازار سرمایه جزو بازارهای پیچیده است، برخی میپندارند فقط با دریافت کد بورسی، می‌توانند به‌ راحتی در این بازار خرید و فروش کنند. از آنجایی که افرادی که در این بازار مشغول هستند، زیرک و باهوش هستند بنابراین اگر فردی بدون اطلاعات دقیق وارد آن شود، دچار ضرر و زیان می‌شود.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه مردم پول موردنیاز مربوط به نیازهای اساسی زندگی مانند خرید خودرو، مسکن و کسب‌وکار را نباید وارد بازار سرمایه و بورس کنند، افزود: مردم می‌توانند پولی را که در بانک پس‌ انداز کرده و به آن نیاز ندارند و مازاد بر نیاز است وارد بازار سرمایه کنند تا دچار استرس و خسران نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید