دانشجویان مبتلا به کرونا مجاز به حذف ترم شدند

دانشجویان مبتلا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: برای دانشجویان مبتلا به کرونا این امکان وجود دارد که درخواست حذف نیمسال بدهند.

محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری درباره تدابیر آموزش عالی در مقاطع مختلف اظهار کرد: از زمانی که موضوع شیوع ویروس کرونا در کشور جدی شد؛ ستاد ملی مقابله با کرونا فعالیت خودش را آغاز کرد، وزارت علوم هم معاونت‌های ویژه‌ای ایجاد کرد که یکی از مهمترین آن‌ها در حوزه معاونت آموزشی، مربوط به ادامه تحصیل دانشجویان در نیمسال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ بود.

او افزود: در معاونت آموزشی نحوه حضور و برگزاری کلاس ها، روش‌ حضور و غیاب دانشجویان و آنچه که مربوط به حذف نیمسال تحصیلی بود به دانشگاه‌ها ابلاغ شد. ولی جریان آموزش تعطیل نشد و تمام دانشجویان درگیر جریان آموزش هستند.

آهنچیان گفت: اکنون بیشتر فعالیت دانشگاه‌ها به شیوه الکترونیکی برگزار می‌شود. دانشگاه‌ها نیز با توجه به ظرفیت سخت افزاری و نرم افزاری خودشان ترکیبی از این روش‌ها را برای دانشجویان ارئه کرده اند.

 مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم تصریح کرد: بین دانشگاه‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد اما به صورت میانگین، ۹۰ درصد دانشجویان تحت پوشش این آموزش‌ها قرار گرفته اند.

آهنچیان با بیان اینکه موضوع حذف سال تحصیلی منتفی است، گفت: اگر دانشجو خودش و یا یکی از اعضای خانواده اش مبتلا به کرونا شده باشند این امکان وجود دارد که درخواست حذف نیمسال بدهد و این درخواست در کمیسیون موارد خاص با حداکثر ارفاق و کمک به دانشجویان مبتلا موافقت می‌شود که این نیمسال حذف شود.

او ادامه داد: دانشگاه‌های بزرگ کشور حدود ۲۰ سال است که به صورت الکترونیکی نیز آموزش مجازی ارائه می‌دهند و حتی مدرک تحصیلی به شیوه الکترونیکی برای دانشجویان صادر می‌کنیم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم یادآوری کرد: بیش از ۴ میلیون دانشجو در کشور داریم که از این تعداد حدود یک میلیون دانشجو در اختیار دانشگاه آزاد است. دانشگاه‌های بزرگ در آموزش مجازی مشکل جدی نداشتند به جز مشکلاتی که مربوط به مخابرات و پهنای باند بود که وزارت ارتباطات پهنای باند را افزایش داد و اینترنت را رایگان کرد.

آهنچیان گفت: البته برخی دانشگاه‌ها دچار مشکلاتی بودند که از کارگروه آموزش‌های الکترونیک وزارت علوم به آنها راهنمایی‌های لازم داده شد؛ همچنین از دانشگاه‌هایی که استعداد بیشتری در این زمینه داشته اند کمک گرفته و تحت پوشش آموزش مجازی قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید