سلحشوری: جای لباس‌ گان در بیمارستان است نه پشت موتور و وانت در خیابان

پروانه سلحشوری
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی با انتشار یک فیلم از پوشیدن لباس‌ گان از سوی موتورسواران برای اطلاع رسانی در مورد ویروس کرونا انتقاد کرد.

پروانه سلحشوری ضمن انتشار یک فیلم در توئیتر نوشت:

پزشکان و پرستاران در صف اول مقابله با ویروس کرونا هستند. جان‌شان را با حفظ سلامتی ما معامله کرده‌اند و در این کمبود امکانات بیش از هر کس نیازمند این وسایلند. اطلاع‌رسانی عمومی و ضدعفونی شهری جای تقدیر دارد اما جای لباس‌ گان در بیمارستان است نه پشت موتور و وانت در خیابان.

این توئیت واکنش کاربران، مخصوصان پزشکان و پرستاران را در برداشت.

پروانه سلحشوری سیاستمدار و مدرس دانشگاه ایرانی است، که هم‌اکنون به عنوان نماینده تهران در دوره دهم مجلس شورای اسلامی فعالیت می‌کند. وی همچنین استاد دانشگاه آزاد اسلامی و عضو کارگروه زنان روستایی، عشایر و مناطق محروم معاونت زنان و خانواده در ریاست‌جمهوری می‌باشد.

سلحشوری در سال ۱۳۴۳ در شهر مسجدسلیمان استان خوزستان در خانواده‌ای از ایل بختیاری زاده شد. او دانش‌آموختۀ دکترای جامعه‌شناسی است و در انتخابات دهمین دورۀ مجلس شورای اسلامی، نام وی در فهرست ائتلاف فراگیر اصلاح‌طلبان قرار داشت. همسر سلحشوری؛ برات قبادیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور آموزش، پژوهش و فناوری می‌باشد.

لازم به ذکر است لباس گان نوعی لباس کار یک بار مصرف ایزوله برای پزشکان و پرستاران است. این لباس کار که برای جلوگیری از انتقال بیماری های عفونی و ویروسی مخصوصا کرونا سخته شده، فرد داخل را مصون و ایمن نگاه میدارد. این نوع لباس کارهای ایزوله، ساختار پلاستیکی دارند و همراه با عینک و پوشش ماسک، ارائه داده می شوند. در انتهای آستین و پاچۀ این لباسها کش قرار دارد و کلاه آن نیز بیشتر بخش های صورت را می پوشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021