ترسناک ترین بازی‌ هایی که شما را میخکوب خواهند کرد!

زمان مطالعه: 9 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط آرینا صادقی

بازی های کامپیوتری سرشار از هیجان هستند. حالا تصور کنید ترس به این هیجان افزوده شود. اعجوبه‌ای می‌شود که تجربه ی آن هر گیمری را به خود وابسته می‌کند. بازی های وحشتناکی را که در این مطلب گردآوری کرده‌ایم؛ نه تنها شما را مجذوب خود می‌کنند؛ بلکه موجب تپش قلب شما می‌شوند. این بازی‌ها از گرافیک بالا و موسیقی رعب آواری برخوردار هستند. شما هنگامی که کاراکتر بازی‌ها را کنترل می‌کنید؛ یک گیمر نخواهید بود؛ بلکه شخصیتی هستند؛ که در مخمصه‌ای وحشتناک گرفتار شده‌اید. آن‌هم در فضایی که با واقعیت مو نمی‌زند. مطمئن باشید؛ که دلهره و چالش در این بازی‌ها به قدری زیاد است؛ که شما را میخکوب خواهند کرد.

اطلاعات بازی Resident Evil 7

ژانر بازی: ترس و بقا

سال ساخت اولین نسخه: 2017 میلادی

سازنده : کپ کام

سیستم عامل: مایکروسافت ویندوز، اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴

تریلر رعب آور بازی Resident Evil 7

آنچه که باید پیش از بازی Resident Evil 7 بدانید.

مجموعه‌ی Resident Evil  از سری بازی های وحشتناکی است؛ که طرفداران میلیونی برخوردار است. این مجموعه بازی ها که توسط شرکت ژاپنی کپ کام وارد بازار بازی شده‌اند. در سری های مختلف با سناریوهای جذاب و متفاوت ساخته شده اند. این شرکت ژاپنی کپکام در حال ساخت Resident Evil 8  است. طرفدارن مجموعه بازی‌های Resident Evil  به شدت مشتاق نسخه‌ی جدید Resident Evil  هستند. جالب است بدانید؛ بازی های این مجموعه تاکنون توانسته است؛ الهام بخش ساخت فیلم، نمایشنامه و حتی تالیف کتاب کمیک باشد. از میان نسخه های این مجموعه Resident Evil 7 از سناریوی بسیار جذابی برخوردار است. شاید یکی از دلایل این جذابیت شخصیت پردازی قوی آن باشد. شخصیت های اصلی Resident Evil 7 عبارت‌اتد از:

ایتن وینترز:

شخصیت اصلی Resident Evil 7 که بازی حول محور او می‌چرخد. وی همسر خود را در حادثه‌ای به طور ناگهانی از دست می‌دهد. او پس از جستجوی 3 ساله تقریبا به این نتیجه می‌رسد؛ که همسرش در حادثه جان خود را از دست داده است. زمانی ایتن واقعیت مرگ همسر خود را می‌پذیرد و به زندگی عادی برمی‌گردد. ایمیلی دریافت می‌کند؛ که حاوی ویدئویی از همسرش است. همچنین در ایمیل به او گفته می‌شود؛ برای یافتن همسرش به شهر لوسیانا سفر کند.

میا وینترز:

میا همسر ایتن است. او پنهان از همسرش در یک سازمان مخفی و بی‌نام و نشان فعالیت می‌کند. این سازمان در حال تولید سلاح بیولوژیکی به نام اولین است. میا وظیفه‌ی محافظت از این دارو را برعهده دارد. ناگهان تانکر حاوی اولین که مسئولیت نگهداریش بر عهده‌ی میا بوده است؛ مورد حمله قرار می‌گیرد. در نتیجه‌ی این حمله تانکر در مردابی متروکه سقوط می‌کند و میا توسط مواد موجود در تانکر آلوده می‌شود.

خانواده‌ی بیکر:

خانواده‌ای که قربانی این سلاح بیولوژیکی شده‌اند. شامل جک بیکر: پدر خانواده‌ی بیکر، مارگارت بیکر: مادر خانواده‌ی بیکر، لوکاس بیکر: پسر خانواده بیکر در میان بازی فقط دو بار دیده می‌شود؛ ولی صدای ضبط شده و ویدیو های وی در سراسر بازی وجود دارد. وی در کودکی همکلاسی خود را به قتل رسانده است. زویی بیکر: کوچکترین عضو خانواده‌ی بیکر است. با وجود اینکه زویی نیز همچون سایر اعضای خانواده توسط سلاح بیولوژیکی آلوده شده است؛ رفتار آزار دهنده ای از خود بروز نمیدهد.

اولین:

بزرگترین شخصیت منفی بازی  Resident Evil 7 محسوب می‌شود. او دختری ده ساله است؛ که سلاح به سم اولین آلوده شده و ظاهری شبیه به یک پیر زن پیدا کرده است. همچنین او پس از آلوده شدن به این مواد قدرتی می‌یابد که با آن قادر به کنترل کردن اشخاص است. وقتی اولین به مواد سمی آلوده می‌شود و ظاهر خود را از دست می‌دهد. خانواده‌اش او را رها می‌کنند. به همین جهت او از کل نیروی خود استفاده می‌کند تا دیگران را آلوده کند و برای خود خانواده بسازد!

خلاصه‌ی بازی Resident Evil 7

بازی از آنجا شروع می‌شود؛ که ایتن به دنبال یافتن همسرش به خانه ای متروکه کشیده می‌شود. خانه‌ای که بعدها مشخص می‌شود نفرین شده و متعلق به بیکرها است. ایتن همسرش را پیدا می‌کند؛ اما متوجه می‌شود که همسرش نیز همچون سایر اعضای خانواده‌ی بیکر به سلاح بیولوژیکی آلوده شده است. سلاحی که او و سایرین را تبدیل به زامبی های وحشی نموده است…

اطلاعات بازی The Evil Within

ژانر بازی: ترس و بقا

سال ساخت اولین نسخه: 2014

سازنده: Tango Gameworks

سیستم عامل: پلی استیشن 3 و 4، ایکس باکس وان، ایکس باکس 360 و ویندوز.

تریلر وحشتناک بازی The Evil Within

آنچه که باید پیش از بازی The Evil Within بدانید.

بازی The Evil Within یک تم روانشناختی دارد و آن را به عنوان بازی شیطان درون می‌شناسند. فضای بازی کاملا ترسناک و هراس برانگیز است. موسیقی رعب آور و گرافیک مناسب کیفیت بازی را چند برابر کرده است. استقبال زیاد از نسخه‌ی اول این بازی منجر به ساخته شدن نسخه‌ی دوم آن در سال 2017 شد. کارگردان این بازی شینجی میکامی لقب « پدر سبک وحشت» را دارد. چیزی که این بازی را در ذهن مخاطب ماندگار می‌کند؛ شخصیت پردازی قوی آن است. مهمترین شخصیت های بازی از این قرار هستند:

سباستین کاستلانوس:

کارآگاه آمریکایی 38 ساله؛ که دختر 5 ساله‌ی خود را در حادثه‌ی آتش سوزی که در منزل رخ‌داده‌است؛ از دست می‌دهد.  پس از این حادثه وی افسرده می‌شود. همسرش او را ترک می‌کند. در این میان پلیس به طرز احمقانه‌ای به سباستین به خاطر قتل دختر 5 ساله‌اش مشکوک می‌شود. استدلال پلیس‌ها برای این موضوع این است؛ که همسر سباستین توان زندگی در کنار قاتل فرزندش را نداشته؛ ولی چون به سباستین علاقه‌مند بوده، نتوانسته است وی را به پلیس تحویل دهد. با این اوصاف سباستین به هیچکدام از این ادعاها توجه‌ای نمی‌کند. دچار افسردگی می‌شود و به الکل و انزوا روی می‌آورد. تا اینکه با کمک دوست وفادار خود؛ جزف ادا به سمت زندگی و کار سوق داده می‌شود. هنگامی که زندگی وی روال عادی می‌گیرد. نامه‌ای به‌همراه اسناد و مدارک از طرف همسرش دریافت می‌کند. مبنی‌بر اینکه مرگ فرزندشان حادثه نبوده؛ بلکه یک یک قتل برنامه‌ریزی شده بوده‌است…

جولی کیدمن:

دختر 27 ساله یکی از اعضای تیم سباستین است. جولی به عنوان یک فرد تازه کار وارد تیم سباستین می‌شود؛ اما مهارت و توانایی‌های او زیاد است. همین امر موجب می‌شود؛ که سباستین به او مشکوک شود. به عقیده‌ی سباستین جولی از یک سازمان ناشناخته به داخل تیم آنها نفوذ کرده است. جولی شخصیت پیچیده‌ای دارد؛ که بیشترین تاثیر را بر سناریوی بازی The Evil Within دارد.

مارسلو خیمنز:

پزشک تیمارستان مرکزی شهر است. وی در ظاهر شخصی آرام و بخت برگشته است؛ که در تیمارستان گیر افتاده و حتی زخمی هم می‌شود. اما در حقیقت مارسلو پزشکی است؛ که بر روی بسیاری از بیماران خود آزمایش های وحشیانه انجام می‌دهد. همچنین با سازمان مخوفی در ارتباط است.

روویک:

اصلی‌ترین شخصیت شکل دهنده به بازی The Evil Within  است. در حقیقت روویک همان شیطان درون است. شخصی که نیروهای غیرعادی و خارق‌العاده‌ای دارد. همچنین توانایی جسمی و ذهنی قابل توجه‌ای دارد. روویک بزرگترین دشمن سباستین تا آخر سناریوی بازی شیطان درون محسوب می‌شود.

لزلی ویترز:

پسر 25 ساله‌ای که حکم یک بیمار روانی بی خاصیت را دارد؛ اما در حقیقت در اکثر سکانس های بازی نقشی اساسی را بازی می‌کند. وی از اکثر اتفاقاتی که در ادامه‌ی بازی رخ می‌دهد آگاه است؛ اما به دلیل آزمایشاتی که در کودکی به روی او انجام شده است توانایی ارتباط برقرار کردن با کسی را ندارد. همچنین این شخصیت اهمیت زیادی در بازی دارد. به گونه‌ای که همگی به دنبال یافتن او هستند؛ اما چرا و به چه دلیل بهتر است؛ خودتان این بازی بی نقص را تجربه کرده و به نتیجه برسید…

خلاصه‌ی بازی  The Evil Within

داستان این بازی حول کارگاه سباستین می‌چرخد. بازی اینگونه آغاز می‌شود. به دنبال یک گزارش قتل  به کارگاه سباستین به همراه چند نفر از نیروی خود به بازدید محل جنایت می‌رود. جنایت در یک تیمارستان تقریبا دور از شهر رخ داده است. وحشت از آنجا آغاز می‌شود؛ که نیروهای کارگاه یکی پس از دیگری به قتل می‌رسند. در پس پرده یک نیروی غیر طبیعی و وحشتناک وجود دارد؛که با یک نقشه‌ی حساب شده  قصد دارد؛ گارآگاه و نیروهای آن را به دام بیاندازد. سباستین هراسان به دنبال راهی برای نجات جان خود است؛ که به شدت مجروح شده و بیهوش می‌شود. هنگامی که سباستین به هوش می‌آید؛ از سقف یک سلاخ خانه‌ی انسان آویزان شده است. ناگهان غولی سیاه به سمت او می‌آید و او را به مکانی منتقل می‌کند؛که قصاب های بدچهره‌ای با اره برقی به سمت او می‌آیند…

اطلاعات بازی Amnesia: The Dark Descent

ژانر بازی: معمایی و وحشتناک

سال ساخت اولین نسخه‌ی : 2011

سازنده: Frictional Games

سیستم عامل: لینوکس، مک او اس ده، ویندوز، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان

در هفته‌ی اول عرضه‌ی بازی استقبال چندانی از آن نشد؛ اما پس از یک هفته به طرز شگفت آوری مورد استقبال گیم بازها قرار گرفت. کیفیت و سناریوی داستان به حدی عالی است؛ که به جرات می‌توان گفت این بازی در ژانر وحشت و بقا بی نظیر عمل کرده است.

تریلر هراس انگیز بازی Amnesia: The Dark Descent

نکاتی که بهتر است؛قبل از بازی Amnesia: The Dark Descent بدانید!

بازی با یک ندای درونی آغاز می‌شود. صدایی نسبتا رعب آور که قصد هدایت ما را دارد. در ابتدای بازی ما حتی نمی‌دانیم چه کسی هستیم. به علاوه نمی‌دانیم در این فضای خفقان آور و بی سرو ته به دنبال چه می‌گردیم؟! تا اینکه با کمک یادداشتی که پیدا می‌کنیم، خواهیم فهمید که اسم ما دنیل است. همچنین به خواسته‌ی خودمان حافظه مان کاملا پاک شده است. قسمت وحشتناک بازی از آنجا آغاز می شود؛ که به ما دستور قتل داده می‌شود: « به محراب قلعه برو و برونبرگ پیر را بکش و از شبحی که به دنبالت است فرار کن! » معما‌های بازی از اینجا آغاز می‌شود. سوال‌های زیادی ذهن شما را درگیر خواهد کرد. چرا باید این مرد پیر را بکشم؟ چرا حافظه‌ی خود را پاک کرده‌ام؟ چرا من در این قلعه‌ی وحشتناک گرفتار شده ام و…

خلاصه‌ی بازی Amnesia: The Dark Descent

دنیل در یک قلعه‌ی ترسناک گرفتار است. برای نجات جان خود مجبور است با موجودات وحشتناکی که بر سر راه او قرار می‌گیرند؛ مبارزه کند. این در حالی است که او هیچ گونه سلاح و یا نیروی خارق العاده ای ندارد. او فقط می‌تواند فرار کند و یا در تاریکی پنهان شود. پنهان شدن در تاریکی نیز نباید زیاد طول بکشد. چون دنیل در تاریکی دیوانه می‌شود! به علاوه نمی‌تواند نفس بکشد؛ پس در نهایت نیروی خود را ازدست می‌دهد و گرفتار هیولا می‌شود. فضا و سناریوی داستان به شدت هوشمندانه و ترسناک طراحی شده است. ترس حاکم بر بازی و چیدمان پرسش ها به گونه‌ای است؛ که گیمر را به شدت مجذوب بازی می‌کند. گرافیک و صداهای به کار رفته در این بازی کاملا با فضای ترسناک بازی هماهنگ است.  Amnesia تجربه‌ی یک بازی بی نقص و وحشتناک را برای گیمر به یادگار خواهد گذاشت.

اطلاعات بازی Dead Effect 2

ژانر بازی: علمی تخیلی وحشتناک

سال ساخت اولین نسخه: 2015

سازنده: BadFly Interactive

سیستم عامل: اندروید، آی او اس، پلی استیشن 4 و ایکس باکس

این بازی ابتدا برای موبایل ساخته شد؛ اما استقبال بی‌نظیر گیمرها به تکامل آن در نسخه‌های بعدی منجر شد. اکنون نسخه‌های مخصوص پلی استیشن 4 و ایکس باکس نیز طراحی شده است.

تریلر هولناک بازی Dead Effect 2

نکاتی که بهتر است قبل از بازی Dead Effect 2 بدانید!

بازی سه شخصیت اصلی دارد. گیمر می‌تواند در نقش یکی از این سه شخصیت اصلی بازی کند. این شخصیت ها عبارتند از: گنار دیویس، جین فری و کی راینر. این بازی مملو از انواع اسلحه است. در واقع نحوه‌ی استفاده‌ی صحیح از اسلحه‌ها موجب پیروزی گیمر می شود. بازی به گونه ای طراحی شده است؛ که هر کدام از شخصیت ها در استفاده از یک نوع سلاح ماهرانه عمل می‌کنند. دیویس متخصص استفاده از سلاح‌های سنگین  است. جین فری از سلاح‌های ساچمه‌ای به بهترین شکل استفاده می‌کند؛ و راینر با سلاح نظامی بهتر نقش آفرینی می‌کند. Dead Effect 2 یک بازی علمی تخیلی ترسناک است. طراحی فضا، گرافیک بالا و پردازش شخصیت‌ها و موسیقی وحشتناک به بازی جلوه‌ای حقیقی و دلهره‌آور بخشیده است.

خلاصه‌ی بازی Dead Effect 2

داستان با بیدار شدن ناگهانی شما در داخل یک کشتی شروع می‌شود؛ به طور کاملا اتفاقی وارد نبرد می‌شوید. زامبی‌ها در این بازی بسیار سریع هستند. آنها با کوچکترین غفلت به شما حمله می‌کنند. شما برای زنده ماندن مجبور به مبارزه هستید. صدای بلندی در بازی به گوش می‌رسد؛ که همچون یک راهنما عمل می‌کند. راهنما توضیح می‌دهد؛ که به خاطر انتشار یک نوع ویروس ساخته‌ی دست بشر همه‌ی ساکنین کشتی به زامبی‌های فاقد هوش تبدیل شده‌اند. از همه بدتر ویروس به بدن شما نیز انتقال پیدا کرده‌است و به آرامی در حال مرگ هستید. شما تلاش می‌کنید؛ بفهمید دقیقا چه عاملی باعث بروز این اتفاق شده است. همچنین به دنبال پادزهر و نجات جان خود هستید. در میان بازی با دانشمندانی که مغز آنها آسیب دیده است؛ آشنا می‌شوید. آنها با ارتقای مهارت‌هایتان به شما کمک می‌کنند؛ تا به هدف خود برسید.

شاید خواندن این مطالب برای شما جذاب باشد:

پرفروش ترین بازی های اندروید جهان!

بازی های دیتا داری که گیمرهای حرفه‌ای باید تجربه کنند.

این بازی های اندروید آفلاین رکورد دانلود را شکسته‌اند!

15 دیدگاه برای “ترسناک ترین بازی‌ هایی که شما را میخکوب خواهند کرد!

  • آرینا صادقی گفته:

   سلام کاربر گرامی
   ممنون که نظراتتون رو با ما به اشتراک میگذارید.

 1. مهدی سعادتی گفته:

  بازیهای اول شخص بزارید ممنون میشم مسابقه ای هم مثل نیدفوراسپد باشه عالی میشه
  تشکرمیکنم اززحمتهای بی دریغ شما عزیز که برای ما میکشید موفق باشید باسپاس

  • آرینا صادقی گفته:

   سلام کاربر گرامی
   ممنون از ثبت نظرتون چشم حتما از این بازی ها هم خواهیم گذاشت.

  • آرینا صادقی گفته:

   سلام
   مرسی از شما مخاطب وفادار که نظراتتون رو با ما به اشتراک میگذارید.

 2. .... گفته:

  ای کاش یه بازی درباره SCP بیاد و به کنسول ها بخوره تا روی این سازنده ها کم شه

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید