کرونا: سلاح بیولوژیکی ساخته شده توسط آمریکا!

38 38,719

از ۶۷۰ سال پیش، پس از شیوع «طاعون»، تاکنون، بیماری‌های واگیردار، به بزرگرین معضل در جهان تبدیل شده اند. این روزها که جهان درگیر این بیماری واگیردار شده، حرف حدیث‌های زیادی درباره‌ی ساخته شدن این ویروس به دست انسان‌هاست، بعضی‌ها دولت چین را متهم اصلی این داستان می‌دانند، اما بسیاری هم انگشت اتهام خود را را به سمت دولت آمریکا می‌برند! به راستی آمریکا آینده را پیش‌بینی می‌کند یا در حال ساختن آن است؟ شما جزو کدامین گروه هستید؟ به نظر شما این بیماری ساخته‌ی دست بشر است؟ در این مقاله قصد داریم چند پیشگویی عجیب درباره‌ی این بیماری توسط دولت آمریکا را با شما درمیان بگذاریم.

پیش بینی اوباما درباره‌ی شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۵

پیش بینی اوباما درباره‌ی شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۱۵

در سال ۲۰۱۵ اوباما رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، در یک مصاحبه خبری عجیبی از احتمال شیوع یه بیماری در سال ۲۰۲۰ صحبت می‌کند. او در این مصاحبه به صراحت اعلام می‌کند که این بیماری، یک ویروس هوابرد و بسیار مرگبار است، و کشورها از همین امروز باید به فکر مهار آن باشند! او همچنین خاطر نشان می‌کند که دولت آمریکا، سرمایه‌گذاری هوشمند خود برای جلوگیری از شیوع این بیماری را کرده است و قطعا در مهار آن پیشتاز است!

با توجه به سخنرانی اوباما، اولین سوالی که در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد این است، که آیا ویروس کرونا یه سلاح بیولوژیکی ساخته‌ی دست آمریکاست؟ آیا آمریکا در حال اصلاح نژادی و به دست گرفتن قدرت است؟

ویدئو

اگر شما هم جزو اون دسته از افراد هستید که فکر می‌کنید تمام این اتفاقات ساخته دست گروه یا فرقه‌ای هست و هیچ پیشگویی در کار نیست حتما تا پایان این مطلب را دنبال کنید.

کرونا، محصول صادراتی آمریکایی‌ها برای چینی ها !

کرونا، محصول صادراتی آمریکایی‌ها برای چینی ها !

شباهت مصاحبه‌ها و فیلم‌های آمریکایی با ماجرای کرونا، بازار طرفداران تئوری توطئه را هم داغ کرده است. آن‌ها که در پس هر اتفاقی به دنبال یک تئوری پنهان هستند، با توجه به این شباهت عجیب و غریب صحبت از «مسائل پشت پرده» می‌کنند. به باور این گروه، ماجرای کرونا یک اتفاق معمولی و یک اشتباه از جانب چند آدم نیست. آن‌ها با اشاره به رقابت سخت دو کشور آمریکا و چین در بازار بین‌المللی و اقتصاد و ضربه‌هایی که آمریکا از طرف چین خورده، به این موضوع اشاره می‌کنند که کرونا، محصول صادراتی آمریکایی‌ها برای چینی‌هاست!

از طرفی به نقل از«یوری بابیلوف»، کارشناس شورای امور خارجه روسیه، ویروس کرونا دقیقاً هم‌زمان با تولید نسل جدیدی از سلاح‌های بیولوژیکی در آمریکا، در چین شیوع پیدا کرده است . او در مقاله اش، با استناد به گزارشی از سازمان سیا، یادآور شده : «ویروس کرونا فقط روی نژاد آسیایی تأثیر می‌گذارد و چنین جهشی به‌طور طبیعی اتفاق نمی‌افتد.» این جهش دقیقاً زمانی اتفاق افتاد که آمریکایی‌ها در حال تولید نسل جدیدی از سلاح‌های بیولوژیکی بودند که بتواند روی قومی خاص مؤثر باشد.

به نقل از خبرگزاری تسنیم

همچنین طرفداران تئوری توطئه ادعا می‌کنند برخی در آمریکا (که می‌تواند طیف وسیعی از سیاستمداران و مالکان شرکت‌های بزرگ اقتصادی را دربر بگیرد)، تصمیم گرفته‌اند این بلا را بر سر چینی‌ها بیاورند.

contagion، فیلمی آمریکایی که ده سال پیش ویروس کرونا را پیش‌بینی کرده بود!

contagion، فیلمی آمریکایی که ده سال پیش ویروس کرونا را پیش‌بینی کرده بود!
پوستر اصلی فیلم contagion

ساخت فیلم براساس یک ویروس مرگبار همواره یکی از موضوعات جنجالی و جذاب در صنعت سینما و سینماگران بوده است. این روزها که شیوع ویروس کرونا به یکی از مباحث داغ در سراسر جهان تبدیل شده، شنیدن اخبار از پیشگویی این ویروس، درگذشته، ما را غرق در شگفتی می‌کند! به طور قطع یکی از دلایلی که سبب می‌شود از هالیوود، به عنوان سینمایی یاد شود، که برای دنیا نسخه‌ می‌پیچد و نگاه به آینده دارد، همین فیلم‌هایی است که در آن، آینده جهان، پیش از وقوع، به تصویر کشیده شده است. شیوع، یک فیلم هالیوودی است که ۹ سال پیش شیوع این بیماری را وعده داده بود!

contagion، فیلمی از جنس واقیت!

contagion، فیلمی از جنس واقیت!
نمایی از فیلم contagion

فیلم contagion(شیوع)، به کارگردانی Steven Soderbergh(استیون سودربرگ)، محصول سال ۲۰۱۱، با بازی ستارگانی همچون، مت دیمون، کیت وینسلیت، جود لا، گوینت پالترو، لارنس فیشبرن و … در ژانر درام هیجانی ساخته شده است. این فیلم در ۹ سپتامبر ۲۰۱۱ به روی پرده رفت و مورد ستایش از طرف منتقدان، در نحوه روایات‌، اجرای بازیگران و کارگردانی قرار گرفت. این فیلم از نگاه بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها(IMDB)، امتیاز ۶.۶ و از نگاه سایت رسمی منتقدان آمریکایی(rotten Tomatoss)، امتیاز بالای ۸.۸ را دریافت کرده است.

خلاصه داستان

خلاصه داستان
نماهایی از فیلم شیوع، ساخته‌ی استیون سودربرگ

داستان فیلم درباره بازگشت یکی از شخصیت‌های فیلم از هنگ‌کنگ است. او پس از بازگشت از سفر به یک بیماری ناشناخته مبتلا می‌شود. پس از گذشت مدت کوتاهی این ویروس در سطح وسیعی در شهر پخش می‌شود. تلاش پزشکان و دانشمندان برای شناسایی ویروس و راه‌های مقابله با آن، با داستان زندگی خانوادگی مبتلایان به این ویروس گره خورده و همراه می‌شود. اما بزرگترین مشکل آنها نه یافتن درمان ، بلکه ترسی و جنونی است که برمردم حاکم شده است…!!

منبع الهام فیلم از کجاست؟

منبع الهام فیلم از کجاست؟
عکس مربوط به فیلم شیوع(contagion) است

اتفاقات فیلم Contagion برگرفته از شیوع دو بیماری ویروسی مرگبار یعنی سارس در سال ۲۰۰۲ و آنفلوانزای خوکی در سال ۲۰۰۹ بوده که اتفاقا ویروس کرونا نیز به‌عنوان یک ویروس در خانواده سارس قرار دارد.  

شباهت‌های فیلم با ویروس کرونا

شباهت‌های فیلم با ویروس کرونا
نمایی دیگر از فیلم شیوع
 • علائم تمامی بیماران، مثل سرماخوردگی و آنفلوانزای عادی است و در طول فیلم در ابتدا اشخاص آلوده فکر می‌کنند که تنها یک سرماخوردگی عادی است. باتوجه‌ به الگوی مشابه، شباهت کرونا با ویروس MEV-1(نام ویروس در فیلم) خیلی هم اتفاقی و عجیب نیست و درواقع فیلم از الگوی دو بیماری ویروسی دیگر الهام گرفته بود.
 • هر دو ویروس کرونا و MEV-1 از راه تماس بین انسان‌ها انتقال پیدا می‌کنند که باعث سرعت بخشیدن به گسترش آن می‌شود تا افراد بیشتری در معرض دچار شدن به آن قرار بگیرند. در هر حال، این نکته را باید گفت که ویروس MEV-1 در اتفاقات فیلم بسیار کشنده‌تر از کرونا است، به‌طوری که هرکسی دچار این بیماری می‌شد، به‌نظر نمی‌رسد که بتواند جان سالم به در ببرد و حداقل می‌توان گفت که قربانیان کرونا بیشتر افراد سالمند بوده‌اند که بدن آن‌ها مقاومت کمتری دربرابر چنین بیماری دارد.  
 • اگرچه در طول اتفاقات فیلم Contagion منشا بیماری مشخص نیست، اما در پایان آن مشخص می‌شود که یک خفاش آلوده در چین باعث آلودگی یک خوک می‌شود که این خوک در ادامه باعث آلوده شدن سر آشپز در هنگ کنگ و همچنین باعث آلودگی شخصیت گوئینت پالترو که مشتاق دیدار با سرآشپز بود، می‌شود. در حال حاضر خفاش به‌عنوان یکی از متهمان ردیف اول شروع شیوع بیماری کرونا در ووهان چین است و حال طرفداران به مقایسه این دو موضوع در فضای مجازی پرداخته‌اند و حتی خوردن خفاش توسط مردم چین را یکی از عوامل احتمالی شیوع بیماری کرونا در این کشور دانسته‌اند که البته مار هم یکی دیگر از موجودات مطرح شده است.
 • نکته مشابه دیگر نقش شبکه‌های اجتماعی در اطلاع‌رسانی بیماری است. در فیلم Contagion در ابتدا ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی از مرگ یک نفر در ژاپن به علت مبتلا شدن به این ویروس منتشر می‌شود که شخصیت جود لاو در تلاش است تا براساس این ویدیو اطلاع‌رسانی کند. در دنیای واقعی نیز شاهد انتشار ویدیوها و تصاویری از افراد مبتلا به کرونا و انتقال آن به بیمارستان بودیم.
 • از دیگر نقاط اشتراک این موضوع، در انتشار شایعاتی است که شبکه‌های اجتماعی چه در فیلم و چه در دنیای واقعی نقش مهمی را دارند. این شایعات حتی ممکن است باعث ضربات جبران ناپذیری نیز بشود. البته این موضوع یک تفاوت نیز دارد که تفاوت فیلم در این است که شخصیت جود لاو به شخصیتی مرجع برای گروه بزرگی از مردم تبدیل می‌شود که حداقل در دنیای واقعی شاهد چنین فردی با چنین طرفدارانی نیستیم. 

نقد سریال

نقد سریال
پلان نهایی فیلم contagion

سودربرگ در « شیوع » توانسته با استادی تمام شهرهایی را به تصویر بکشد که بوی مرگ و وحشت از گوشه کنار آن به خوبی حس می شود. مشاهده بهم ریختگی این شهرها و عکس العمل های وحشت زده مردم که به واسطه درماندگی از درمان بیماریشان بوجود آمده ، ترس و وحشت زیادی در دل تماشاگر ایجاد می کند و او را به این فکر وا می دارد که شاید این اتفاق روزی برای خودش هم رخ بدهد! بازیگران « شیوع » نیز در حد نام و آوازه شان ظاهر شده اند. یکی از توانایی های سودربرگ این است که می تواند به راحتی از بازیگران فیلمش بهترین بازی ها را بگیرد و تخصص اش هم فیلمهای پرستاره است. او قبلاً در سری فیلم‌های « اوشن » با تسلط کافی توانسته بود از بازیگران مشهور فیلمش ( براد پیت ، جورج کلونی ، مت دایمون و…  ) بازی های خوبی بگیرد و اینبار هم به خوبی موفق شده تا از ستاره های فیلمش بازی هایی عالی بگیرد. بهترین بازیگر این فیلم بدون شک مت دایمون است. دایمون به واسطه موقعیت های غیراکشنی که در فیلم دارد، مجال بیشتری برای خودنمایی داشته و توانسته به خوبی نقش یک پدر فداکار را به تصویر بکشد. جود لاو دیگر شخصیت جذاب فیلم است که به راحتی می تواند تماشاگر را از خودش بیزار کند! مدت زمان زیادی بود که جود لاو را در اینگونه نقشهای مشکل دار ندیده بودم. کیت وینسلت هم مانند همیشه درخشان است. گوئینت پالترو  هم اگرچه در ابتدای فیلم میمیرد، اما حضوری موثر در سرتاسر فیلم دارد!

تماشای فیلم «استیون سودربرگ» می‌تواند همگان را از صحت این ادعا مطمئن کند.

آیا شما هم با این افراد هم‌نظرید؟

فیلم‌های مشابه ساخته شده با موضوع بیماری‌های واگیردار

فیلم‌های مشابه ساخته شده با موضوع بیماری‌های واگیردار
دیگر فیلم‌های شاخته شده با موضوع بیماری‌های واگیردار
 • «۲۸ روز بعد» یا «Days Later 28» محصول ۲۰۰۲ آمریکا – فیلم/ امتیاز ۷.۶
 • «میزبان» یا «The Host» محصول ۲۰۰۶ کره جنوبی – فیلم/ امتیاز ۷.۱
 • «منطقه ممنوعه» یا «The Hot Zone» محصول ۲۰۱۹ آمریکا – سریال/ امتیاز ۹.۴
 • «فرزندان بشر» یا «Children of Men» محصول ۲۰۰۶ آمریکا- فیلم/ امتیاز ۷.۹
 • «شیوع» یا «Outbreak» محصول ۱۹۹۴ آمریکا – فیلم/ امتیاز ۶.۶
 • «دیوانگان» یا «the crazies» محصول ۱۹۷۳ آمریکا – فیلم/ امتیاز ۶.۱

بهتون پیشنهاد میکنیم قبل از دیدن این فیلم حتما دستاتونو بشورید!!

فیلم‌های مشابه ساخته شده با موضوع بیماری‌های واگیردار
پوستر فیلم شیوع

تماشای فیلم

اگر این مقاله برایتان مفید بود، حتما آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید. همچنین اگر در این زمینه دانش و تخصص دارید، تجربه‌ و دانش خودتان را برای بهبود این مقاله با ما در میان بگذارید.

مقاله‌های مرتبط در این زمینه

منابع:

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
38 نظرات
 1. احسان می گوید

  فقط اونجاش که گفتید به نقل از خبرگزاری تسنیم حجت رو بر ما تموم کرد!!! اگر قراره کشوری متهم بشه ازین بابت کافیه چند ماه دیگه یک نگاه بندازید به شاخصهای اقتصادیشون، یا حتی ببینید همین الان کی بیشتر ضرر کرده!؟ چین یا آمریکا!؟ موفق باشید.

  1. سارا حقگو می گوید

   بنده فقط یه سری نظریه از زبان کارشناسان رو روایت کردم، و موضعی راجع به هیچ گروه و فرقه ای ندارم!! صرفا بیان نظریات باعث آگاهی افراد میشه اما هر شخصی در نهایت نظر خودش رو داره. ممنون که مطالعه کردید مطلب رو.

 2. R. Esmat می گوید

  سلام
  مطالب باارزشی بودمرسی ممنون…

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون از شما که مطالب مارو میخونید.

  2. میثم می گوید

   سلام
   یه فیلم بود که یه بیماری شیوع پیدا میکنه و یکی یکی حواس پنجگانه آدما از بین میره…اول فک کنم بویایی بعد حس چشایی مردم از بین میره.کسی اسمشو میدنه؟

 3. صالح می گوید

  ۲ مقاله اخیرتون عالی بود و ارزش خوندن داشت .ممنون.

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنونم.مرسی که وقت گذاشتین

 4. Muhammad Babol می گوید

  سلام سارا خانم حقگو
  ممنون
  اگه درباره مهاجرت مطلب میزارین درباره خطرهای مهاجرت غیر قانونی هم یه مقاله بذارین.
  خوش باشی.

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما. چشم حتما

 5. مهدی می گوید

  در واقع توطئه ویروس کرونا برای اولین بار توسط سناتور آمریکایی مطرح شد، اظهار نظری که چین را پشت شیوع این ویروس فراگیر عنوان کرد؛ حتی اگر چنین باشد باید این فرضیه‌ها مورد بررسی قرار گیرد، اما هنوز شواهدی دال بر اینکه چین این ویروس را در آزمایشگاه با هدف ترور بیولوژیکی ایجاد کرده است، وجود ندارد، استدلالی که توسط ۲۷ متخصص بهداشت در خارج از چین به شدت محکوم شد تا جایی که آن‌ها طی بیانیه‌ای درباره گسترش ترس، شایعات و پیش داوری‌ها هشدار دادند.

  ما در کنار هم هستیم تا تئوری‌های توطئه را محکوم کنیم
  در این بیانیه آمده است: انتشار سریع، باز و شفاف داده‌ها در مورد این شیوع اکنون توسط شایعات و اطلاعات نادرست در مورد ریشه‌های آن تهدید می‌شود. ما در کنار هم هستیم تا تئوری‌های توطئه را که نشان می‌دهد COVID-۱۹ منشأ طبیعی ندارد، محکوم کنیم.

  ژنوم عامل ایجاد کننده سندرم حاد تنفسی کووید ۱۹ توسط دانشمندان بسیاری مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، آن‌ها با قاطعیت نتیجه گرفتند که این ویروس مانند بسیاری از عوامل بیماری‌زا در حال ظهور، از حیات وحش سرچشمه گرفته است.

  نکته جالب توجه اینکه این نتیجه از سوی روسای آکادمی‌های ملی علوم، مهندسی و پزشکی آمریکا به عنوان نماینده جوامع ملی آن‌ها اعلام و تایید شده است. دانشمندان معتقدند این قبیل اظهارنظرها، همکاری جهانی برای مبارزه با این ویروس را به خطر می‌اندازد. سازمان جهانی بهداشت نیز با ارائه شواهد علمی و همکاری در مورد رد اطلاعات نادرست و حدس و گمان، از این بیانیه حمایت کرد.

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام ممنون از اطلاعاتتون

 6. بی نام می گوید

  این اطلاعات همه یک فرضیه اس چون هیچگونه سند یا مدرکی متکی برا ی این داده ها وجود نداره اما نکته اینجاس که این مقاله میتونه با استفاده از فنون سواد رسانه ای سبب تغییر دید افراد نسبت به وقایع اطراف بشه وازاین بابت میتونه آگاهی سیاسی و اجتماعی افراد رو گسترش بده پس از این بابت مقاله ای بسیار مفیده اما باید توجه داشت که نتیجه گیری صریح وانگشت اتهام زدن به طرف کسی بدون داشتن مدارک و صرف منطق های متناقض باعلم داده میتونه ازجنبه های نقد این مقاله باشه ولی بازهم خوبه که اینجور تحقیقاتی هم صورت میگیره
  ممنون

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام. ممنون از اینکه مطلب مارو میخونید ونظرتون رو مینویسید.با تشکر.

 7. 1212 می گوید

  مطالب زیبا .
  ممنون بابت مطلب قشنگتون.
  عقل نمیتونه باور کنه که این بیماری یک بیماری عادی باشه و دست یکسری ادم بی وجدان در کار نباشه شاید واقعا بیماری بیولوژیکی باشه .اما برای اینکه گناهی بر گردن خود نیاریم باید این احتمال رو هم داد که شاید واقعا یک سوپ چینی منبع شیوع بیماری باشه

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون از شما که مطالب مارو میخونید.البته تمامی این ها فقط در حد نظریه است و هیچ کدوم از ما نمیدونیم واقعا پشت پرده اتفاقات چی هست !!

 8. امیرحسین می گوید

  به نظر من کار خوده چینیاست اگه یه مطالعه کوچلو قبل کرونا بکنید میبینید که دولت چین داشت دنبال راه حلی میگشت که سرمایه های خارجی رو به دولت برگردونه هفته گذشته بیشتر شرکتهای خارجی شرکتشونو برای فروش گذاشتن وریس جمهور چین با خنده گفت ما خودمون همه این شرکتها رو میخریم بهتون قول میدم همین که شرکتها رو خرید میگن واکسنش رو تولید کردیم و چین موفق میشه یه کار بزرگ انجام بده همه ما سرکاریم این ویروس آزمایشگاهی بوده خودشون تولید کردن

 9. Ali می گوید

  سلام مشخصه دسیسه آمریکاست این سیاستمداران کثیف آمریکا و انگلیس هر کاری برای رسیدن به منافع و از بین بردن مخالفانشون انجام میدن، جنگ بیولوژیک،جنگ جهانی دوم رو تحقیق کنید برای کم کردن جمعیت جهان چه کشتاری انجام دادن،حالا این ویروس با تحقیق چندساله از مردم ایران و آسیا توسط آمریکا برای ضربه زدن و کشتار و تاریکی زندگی مردم بوجود اومده….موفق باشید

 10. A می گوید

  با سلام
  سارا خانوم میشه لطفا نظر خودتون در مورد تئوری توطئه رو مطرح کنید.
  داخل چت نوشته بودید نظر دقیقی ندارید، اما لطفا بگید -نظرتون به چی نزدیکتره
  احتمال کدوم رو بیشتر میدونید.

  1. سارا حقگو می گوید

   با سلام.
   بنده بر اساس نظریات موجود این مطلب رو نوشتم و خب در یه مقاله امکان اینکه نظر شخصی فرد نوشته بشه نیست. ولی در اینکه میتونه این بیماری یک سلاح بیولوژیکی باشه هم خیلی دور از ذهن نیست و من معتقدم که میتونه باشه ولی این که کار چه کشوری هست رو واقعا نمیدونم و علمشو ندارم و همه چیز وابسته به حدسیاته. انقدر سیاست های پنهانی وجود داره که هر چقدر تلاش کنیم نمیتونیم به یقین حرفی رو بزنیم. با تشکر که مطالب رو مطالعه میکنیم .

   1. هنگامه می گوید

    با سلام بنظرم کار کشور خاصی نباشه و این توطئه سیاستمداران کشورهای پیشرفتست برای کنترل جمعیت و گرمایش زمین این بگو مگو های سیاسی برای انسان هاست ولی پشت پرده اکثریت سیاستمدارا باهمند نظام سرمایه داری هم به این وضوعات دامن میزنه

   2. الهه شوب چاري می گوید

    دقیقا همینطور سیاست رو نمیشه راجبش قطعی حرف زده چون اونقدر پیچیده ست ک نمیشه حتی تصور کرد

    1. سارا حقگو می گوید

     صد در صد گرچه من در این مقاله فقط نظریه هارو نوشتم و موضع گیری خاصی وجود نداره! ممنون از ثبت نظرتون

  2. ایناز می گوید

   به نظر من اگر این نظریه ها واقعی باشه کاری فراتر از دولت ها وکشورهاست و کار یک قدرت پشت پرده هست برای کنترل جمعیت و یا حتی یک سری اهداف دیگر .
   همونطور که مشخصه هر چند سال یکبار یک جنگ یا یک فاجعه ی جهانی رخ میده که نه از تنها کشور های فقیر یا خاورمیانه واسیا، بلکه از کشورهای دیگه هم کشته میگیره جنگ جهانی اول و دوم نمونه هایی از اونها بود ،با پیشرفت تکنولوژی و استفاده ی زیاد مردم از فضای مجازی و دسترسی راحت تر به اخبار و کمی هم تغییر عقاید مردم به راه انداختن جنگ جهانی خیلی کار راحت و عاقلانه ای نیس که البته به منابع هم اسیب میزنه ؛اما این نوع جنگ های پنهان بسیار راه حل کاربردی هست تقریبا با همان تعداد کشته یا حتی بیشتر

   1. سارا حقگو می گوید

    ممنون از ثبت نظرتون مخاطب عزیز

 11. سعید می گوید

  حتی اگر بخوایم این موضوع و یه توطئه بدونیم ، منطق غیر صدا سیمایی میگه که این موضوع باید کار چینی ها باشه، الان خودشون دارن ادعا می کنند که دیگه هیچ موردی از بیماری تو کشورشون گزارش نمیشه ( چیزی که غیر ممکنه ) بعد کل ایالات متحده و کشور های اروپایی درگیر بیماری هستند ( که میشه آمریکا و متحدانش ) آمریکا دقیقا این وسط چه سودی برده ؟ میلیارد ها دلار خسارت تو بورس و …
  در طرف دیگه دستگاه تبلیغاتی دلش می خواست از همون روش همه چیز تقصیر آمریکاست در طی سالیان گذشته استفاده کنه اما این بار کاملا تاثیر عکس داد چون به وضوح در دل جامعه می بینیم که افرادی میگن اگر آمریکا می تونه با یه ویروس چنین بلایی سر ما بیاره و ما هم هیچ کاری از دستمون بر نمیاد چرا با همچین ابر قدرتی اصلا در افتادیم ؟؟ باید بریم و صلح کنیم
  پس بهتره در این مورد خاص لااقل دست از این تفکرات برداشته بشه

 12. ارش می گوید

  خخخ به نقل از خبرگزاری تسنیم ???

 13. علی الله داد می گوید

  ممنونم به خاطر مقاله بسیار زیبای شما اما به قول روزولت هیچ چیز در سیاست تصادفی نیست به نظر شما با توجه به رفتار مقامات آمریکایی وزیر بازرگانی آمریکا که گفت این ویروس به نفع آمریکاست هیچ کس شک نمی کند به این داستان انقدر آمریکایی ها مشکوک رفتار کردند که احتیاجی به مدرک خاصی نیست که به آمریکایی ها مشکوک شویم

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام با تشکر از شما که مطالبو با دقت میخونید و وقت میزارید.بنده فقط نظزیه هارو بیان کردم هیچ گرایش خاصی پشتش نیست. صرفا جهت آگاهی از عقاید نوشتم. ممنونم

 14. کمال الدین صدیقی می گوید

  به نظر من خالق هر موجود الله متعال است تا که خداوند نخواهد هیچ چیزی هیچ کاری نمیتواند حتی هوا پیما در آسمان نميرود بدون اذن الله (ج) تشکر.

  1. ارش می گوید

   بهترین نظر..تئوری توطئه رادانگلیسیها زمان استعمار هند تو ذهن اجداد ما کاشتن که به ما بگن هر اتفاقی میفته با اراده انهاست در صورتیکه اراده خداوند مافوق همه اراده هاست

 15. نگار می گوید

  یک سری مطالب که از سوی دکتران منتشر شده اینه که کرونا باعث اختلالات هورمونی و ناباروری میشه و کاملا ژنتیکی هست .

 16. ف می گوید

  درود
  عقل سلیم می گوید
  1- سازمان بهداشت جهانی و دانشمندان باتجزیه و تحلیل ووی آنرا حاصل جهش می دانند و این تئوری توطئه خیالبافی است
  2- اگر طبق نظریه توطئه این کار کشوری باشد که سلاح بیولوژیک تولید می کند اولا
  آن کشور سلاح خنثی کنند آن و روش های کنترل آن را می بابد و برای خود محفوظ می دارد
  الان آمریکا بیشترین جمیت کرنا رادارد و اعلام کرد که ما قصدمان این است که با همکاری مردم تعداد مرگ و میر را به کتر از 100 هزار برسانیم ( در آمریکا در طی چند سال گذشته آنفولانزا 60 هزار نفر را به کشتن داده است)
  3- اگر کشوری هم این ویروس را بسازد کشورهای به شدت درگیر نیستند
  اپیدمی یک امر علمی است و تئوری توطئه بدون مدرک و دلیل یک فرضیه و خیالبافی
  4- کارگردان و نویسندگان فیلم شیوع در مصاحبه گفته اند که ما اطلاعات نکمیلی برای فیلم نامه را از سازمان بهداشت جهانی و پزشکان و دانشمندان گرفته ایم و همه چیزی آداپته شده ه است و تجربیات سارس و مرس در این را به کار آمده است.
  بیل گیس در مصاحبه در 5 سال پیش دقیقا به نقش کوتاهی دولت هاو بی توجهی به سیتم امنیت سلامتو بهداشت هشدار داده بود و گفته بود که آمریکا و جهان در معرض اپیدمی کشنده جهانی و دشمن یک بشریت و جامعه قرار می گیرد باید به حزه سلامت مثل حوزه تهدیپپد و جنگ نگاه کرد
  همه کشورهاو مردم و سیاستمداران باید توجه کنند

 17. الینا اراکلیان می گوید

  با سلام.من نمیخوام در مورد چین و امریکا و کی ویروس تولید کرده رو ندارم وولی شدیداا شدیاا طرفدار این کارم که اگه به طریقی بشه نصفه جمعیت کره زمین رو نابود تقریبا یه نسل کشی تا اینده بشریت نابود نشه و بشر رو به انقراض نره.البته این نصف که میمیرند کاملا بصورت اتفاقی و راندم انتخاب بشن.اگه حتی اولین نفر خودم باشم بازم این کار رو ونظرر رو تایید میکنم.50درصد انسان ها بصورت اتفاقی بمیرند تا نسل بشر حفظ بشه یا همین منوال ادامه پیدا کنه و برایه ایندگان زندگی پر از درد و رنج و یا نابودی نسل بشر.به نظرم انتخاااااب اول.
  درووود بر تانووووووووس

 18. جاوید علیپور می گوید

  عالی بود . منتظر بقیه مقالات شما هستیم.

  1. سارا حقگو می گوید

   ممنون از شما که مقالاتمون رو میخونید و نظراتتون رو برامون می‌نویسید.

 19. hpshk می گوید

  خیلی مطلب مفیدی بود این رو اجازه دارم نشربدم؟

  1. سارا حقگو می گوید

   سلام، ممنون از شما برای ثبت نظراتتون! بله حتما چرا که نه، با ذکر منبع اگر بذارید خیلی بهتره! ممنون

 20. کتی می گوید

  من این فیلم رو دیدم باورش سخته ولی انگار داره همه اتفاقات الان رو پیش بینی میکنه حتی واکسنش رو هم میسازن وبصورت اسپری در بینی هست

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021