عجیب‌ترین چیز‌هایی که تاکنون از آسمان باریدند!

2 7,410

باران، برف و تگرگ تنها چيزهايي نيستند كه از آسمان می‌بارند، طي چند دهه اخير مردم شاهد فرود گوشت، ماهی، قورباغه و توپ‌های ژله‌ای و … از آسمان هم بوده‌اند! شاید فکر کنید که هیچکدام از این ها واقعی نیست اما حقیقت این است که همه ی این ها اتفاق افتاده و به ثبت رسیده است.

بارش مدفوع از آسمان

بارش مدفوع از آسمان

این پدیده عجیب برای اولین بار در بریتیش کلمبیای کانادا دیده شد. جایی که یک مادر و پسرش با مدفوعی که از آسمان می‌بارید پوشیده شدند. ۳ هفته بعد از دوش مدفوع «سوزان و پسرش» در بریتیش کلمبیا مردی همانجا ماشینش را غرق کثافت پیدا کرد. بعد از آن، در طی ۲ ماه این اتفاق ۱۷ بار دیگر تکرار شد. در جدیدترین نمونه در شهری حدود ۱۳۰۰ کیلومتری بریتیش کلمبیا خانواده‌ای که در ایوان خانه‌شان نشسته بودند غرق در مدفوع شدند. 

یک احتمال در مورد پدیده مشمئز کننده، این است که هواپیماهای در حال پرواز، بار سرویس بهداشتی‌شان را بر فراز مناطق مسکونی خالی می‌کنند. البته هواپیماها اجازه خالی کردن این مخازن را در حال پرواز به دلیل مسائل بهداشتی ندارند ولی این اتفاق هر از گاهی رخ می‌دهد. ولی مسئولان اعلام کردند که این ماده منشا هواپیمایی ندارد چون با شرایط پسماندهای هوایی همخوانی ندارد. 

بارش خون از آسمان

بارش خون از آسمان

در سال ۲۰۰۸ در منطقه سیبری و در شهر صنعتی نوریلسک مردم شاهد بارش خون بر سر شهر بودند. عکس ها و تصاویر زیادی از این اتفاق نادر و ترسناک در شبکه های مجازی منتشر شد و نظرات مختلفی در مورد این باران قرمز داده شد. مردم محلی این منطقه که از باران خون به وحشت افتاده بودند آن را نشانه ای از فرا رسیدن آخر الزمان و پایان دنیا می دانستند. با این حال کارشناسان نظر متفاوتی داشتند و این باران را به خاطر مقادیر زیادی اکسید آهن در هوا اعلام کردند. با توجه به اینکه این باران قرمز در منطقه ای صنعتی و مملو از کارخانه و کارگاه های صنعتی اتفاق افتاده بود این نظر کاملا محتمل و منطقی به نظر می رسد.

بارش گوشت از آسمان

بارش گوشت از آسمان

در ۳ مارچ سال ۱۸۷۶ در شهر کوچک کنتاکی باران گوشت مشاهده شد. اگر بخواهیم دقیق‌تر این رخداد را توصیف کنیم، گوشت ها در ابعاد ۵ تا۱۰ سانتی متر مربع در حیاط کلیسای آلن افتاده‌اند. پس از ریختن این گوشت ها از آسمان بر روی زمین دو نفر داوطلب شده و این گوشت ها را چشیدند. این گوشت‌ها به گفته این دو، گوشت گوسفند یا گوزن بودند. این گوشت‌ها برای تحقیقات بیشتر به بریتانیا برده شد و نوع آن، بافت شش اسب یا نوزاد انسان تخمین زده شد.

محتمل ترین تئوری در خصوص دلیل این رخداد این است که احتمالا گروهی از بازها ممکن است به لاشه یک اسب حمله کرده باشند و با درگیری بر سر گوشت در آسمان این منظره را ایجاد کرده باشند.

بارش قورباغه و ماهی از آسمان

بارش قورباغه و ماهی از آسمان

در تابستان ۲۰۰۹ ميلادي، باراني از بچه قورباغه و ماهی بر سر مردم شهر ايشيكاوا ژاپن باريد. دانشمندان معتقدند كه اين پديده بدليل گردبادهای عظيم دريايي ايجاد شده و باعث بلند شدن موجودات به هوا و سپس فرو ريختن آنها بر روي شهر شده است.

بارش جسد انسان از آسمان

بارش جسد انسان از آسمان

یک اتفاق بسیار نادر که برای مری فولر(Mary Fuller) در سان دیاگو رخ داد. در ۲۵ سپتامبر سال ۱۹۷۸ «فولر» در ماشین پارک شده خود به همراه فرزند ۸ ماهه اش نشسته بود که ناگهان جسد یک انسال از آسمان بر روی شیشه جلوی ماشین او افتاد. آن جسد از کجا آمده بود؟ چیزی که فولر نمی دانست این بود که در یک سانحه هوایی و برخورد یک هواپیمای ۱۸۲ نفره با یک هواپیمای خصوصی، ۱۴۴ نفر کشته شده بودند و آن جسد هم یکی از قربانیان آن حادثه بود.

بارش سنگ از آسمان

بارش سنگ از آسمان

یکی از بهترین نمونه هایی که از باران سنگ تا حالا ثبت شده است، در ایالت اوهایو و در شهر کوچکی به نام هریسون ویل (Harrisonville) بوده که در اکتبر سال ۱۹۰۱ اتفاق افتاده است. در ابتدا یک تخته سنگ کوچک روی پنجره ی یکی از خانه های در نزدیک شهر افتاد. خانواده ای که در این خانه بودند فورا به بیرون رفتند تا ببینند که چه کسی این سنگ را روی شیشه ی آن ها انداخته است اما نتوانستند هیچ کسی را در مجاورت آن جا ببینند. در همین حال که خانواده در بیرون خانه ایستاده بودند، سنگ های دیگری هم روی شیشه ی خانه افتاد و چیزی که مشخص بود این بود که هیچ منبعی هم ظاهرا برای آن ها نبود و این سنگ ها از ناکجا فرود می آمدند. تا چندین روز بعد هم این پدیده ی عجیب غریب که به آن بارش سنگی می گفتند ادامه دار بود و در تمام شهر دیده می شد. این موضوع باعث شد تا مردم این شهر کوچک بترسند و خودشان را مسلح کنند اما این سنگ ها همچنان از آسمان فرو می ریختند بدون اینکه هیچ منبعی برای آن ها دیده شود.

چیزی که مشخص است این است که تحقیقات در باره ی باران سنگ همچنان ادامه دارد و هنوز هم هیچ کسی نتوانسته راه حلی برای مشکل پیدا کند. در آنالیزهایی که انجام شده است هنوز به هیچ نتیجه ی قطعی‌ای دست پیدا نکرده‌اند. این پدیده هنوز هم مثل پازلی است که یکی قطعه از آن گم شده است و با اینکه این پدیده در گذشته اتفاق افتاده اند، هیچ بعید نیست که در آینده هم اتفاق بیفتند.

بارش عنکبوت از آسمان

بارش عنکبوت از آسمان

بارش عجیب و ترسناک عنکبوت ها از آسمان جنوب ایالت میناس گریس برزیل، توسط گروهی از دانش آموزان، فیلمبرداری و در فضای مجازی منتشر شد، دانش آموزانی که حین ضبط این تصاویر مدام از وحشتناک بودن آن با یکدیگر صحبت میکردند و هر یک تصورات خود را در مود علت این اتفاق عجیب بیان می کردند. زمان کوتاهی بعد از انتشار این ویدئوها در شبکه های اجتماعی، کارشناسان برزیلی علت را عنوان کردند و گفتند که این پدیده ی عجیب به دلیل گرما و رطوبت بیش از حد هوا رخ داده است.

یک متخصص زیست شناسی توضیح داد:”این یک تاکتیک است برای شکار و افزایش سطح غذا، معمولا حشرات چنین حمله های به اصطلاح ابریشمی را طرح ریزی می کنند و مثل یک پاراشوت کنار هم قرار گرفته و با وزش باد در هوا پخش می شوند تا بتوانند حشرات را راحت تر شکار کنند. “

بارش گاو از آسمان

بارش گاو از آسمان

در سال ۱۹۹۷ یک قایق ماهیگیری ژاپنی، توسط گشت دریایی روسیه در دریای ژاپن نجات داده شد. وقتی از ماهیگیران پرسیده شد که چطور قایقشان خراب شده بود، پاسخ آن ها این بود «یک گاو از آسمان افتاد و ما قایق ما را غرق کرد». خوب البته که حرف های این ماهیگیران باور کردنی نبود و آن ها دستگیر شده و به زندان فرستاده شدند. اما دو هفته بعد، یک عضو نیروی هوایی خجالت زده روسی به ژاپنی ها اطلاع داد که اعضای خدمه، یک گاو را دزدیده و آن را وارد هواپیما کرده بودند. گاو هم که از بودن در فضای بسته به وحشت افتاده بود، غیر قابل کنترل شده و خدمه برای جلوگیری از آسیب به هواپیما و خودشان این گاو بیچاره را از ارتفاع ۳۰۰۰۰ فوتی به بیرون پرتاب کردند. پس از مطرح شدن این موضوع ماهیگیران ژاپنی فورا آزاد شدند.

بارش پول از آسمان

بارش پول از آسمان

در ۱۵ دسامبر، در خیابان پر تردد «فوک وا» (FUK WA)، در محله شام شویی هنگ کنگ، مردم با اتفاق عجیبی روبرو شدند. آن‌ها شاهد اسکناس‌های درشتی بودند که همانند پَر از آسمان فرو می‌ریخت. ویدئو‌های ارسال شده از این اتفاق شگفت‌انگیز در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد اسکناس‌های ۱۰۰ دلاری هنگ کنگ از پشت بام ساختمانی مشرف به این خیابان به پایین می‌آیند و بر سر عابرانی که در حال تردد از خیابان بودند فرو می‌ریزند. عابران با مشاهده این صحنه مشتاقانه به جمع آوری اسکناس‌ها هجوم آوردند. حتی عده‌ای نیز برروی سقف خروجی مترو رفته و اسکناس‌هایی که در آنجا افتاده بود را جمع کردند. پلیس با حضور در محل، از عابران خواست از برداشتن پول‌ها خودداری کنند. ولی عابران توجهی به این هشدار پلیس نشان ندادند. ماموران پلیس موفق شدند ۵ هزار دلار هنگ کنگ را جمع آوری کنند. در این ماجرا کسی بازداشت نشد.

پیش از وقوع این ماجرا، در ساعت ۲ و ۴۵ دقیقه به وقت محلی ویدئویی زنده از یک مرد با لباسی سیاه، در حساب کاربری فیس بوک شرکت نرم افزاری (Epoch Cryptocurrency) منتشر شد، که در بخشی از آن می‌گوید «به این رویداد بزرگ توجه کنید. نمی‌دانم کدام یک از شما اعتقاد دارید پول از آسمان می‌بارد».

بارش ژله از آسمان

بارش ژله از آسمان

 در سال ۲۰۰۸، يک اسکاتلندی در حال پياده‌روی بود که ناگهان بر روی توده نسبتا بزرگی از ژله شفاف سر خورد. زماني‌که او با پلیس تماس گرفت تا ماجرا را گزارش دهد، چندين نفر ديگر نيز مشاهدات مشابهی را گزارش کردند و از سراسر کشور عکس‌هايی از اين ماده را براي اين خبرگزاری ارسال کردند. بسياري گمان می‌کردند که احتمالا پرندگاني قورباغه‌ها و وزغ‌ها را خورده‌اند و تخمدان سمي آنها را قی کرده‌اند. دانشمندان موسسه تحقيقاتي مک‌الی آزمايش‌های دی.ان.اي را بر روی اين ماده انجام دادند، اما آزمايش‌ها بي‌نتيجه بودند.

دیگر مقاله‌های مرتبط در این زمینه

منابع

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!
2 نظرات
  1. مهناز می گوید

    خیلی دوست دارم مطالبتون رو فقط در مورد اخبار روز مهاجرت هم بیشتر بنویسید؟ امروز گفتن پناهنده ها از ترکیه می تونن برن اروپا راسته؟

    1. سارا حقگو می گوید

      ممنون از اینکه مطالب مارو میخونید، چشم حتما خواهیم نوشت.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021