المپیک توکیو در سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد

0 19

المپیک توکیو با یکسال تعویق در تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، پس از تماس شینزوه آبه نخست وزیر ژاپن با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) توافق بر تعویق یکساله المپیک توکیو بعمل آمد و این رقابت ها در تابستان سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

این تصمیم به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان و انصراف برخی کمیته های ملی المپیک کشورها از این بازی ها گرفته شد.

با این حال، آنطور که مسئولان IOC اعلام‌ کرده بودند نظر آنها بر برگزاری المپیک در زمان مقرر بود و علاقه‌ای به ایجاد فاصله در زمان المپیک‌ها نداشتند. ژاپن نیز به عنوان میزان بر برگزاری المپیک در زمان خود تاکید داشت.

همچنین در نشست فوق‌العاده هیات اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک که روز یکشنبه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بررسی سناریوهای مختلف جهت تصمیم‌گیری درباره برگزاری بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در دستور کار قرار گرفته بود.

در روزهای گذشته کشورهای کانادا و استرالیا از حضور در المپیک کنار رفتند، فدراسیون جهانی دوومیدانی و کمیته ملی المپیک برزیل نیز تقاضای تعویق بازی‌ها را داشته است.

این در حالیست که توماس باخ، رییس کمیته بین‌المللی المپیک پیش از این در نامه‌ای خطاب به ورزشکاران ضمن همدردی با شرایط کنونی و مشکلات تمرینی در بسیاری از کشورها، تاکید کرده بود که ما این شرایط را درک می‌کنیم. در برخی نقاط در زمینه کنترل ویروس کرونا پیشرفت‌هایی داشتیم ولی در برخی نقاط متاسفانه شیوع بیشتر شده است.

او همچنین در این نامه به اینکه کشور ژاپن آمادگی کامل برای برگزاری المپیک را دارد و تمهیلات بهداشتی و پزشکی را بطور کامل مدنظر قرار داده اشاره کرده و افزود: بدین ترتیب ما سناریوهای مختلف را درباره بازی‌های المپیک توکیو بررسی می‌کنیم، اما لغو بازی‌های توکیو را در دستور کار نداریم چراکه لغو بازی‌ها چیزی را تغییر نمی‌دهد.

پیش از این المپیک ۱۹۴۰ در توکیوی ژاپن و ۱۹۴۴ لندن انگلیس به خاطر جنگ‌جهانی دوم برگزار نشده بود.

دوست دارین آخرین مقالات ما براتون ایمیل بشه؟
خوب اگر علاقمندین به اخبار و مقالات مجله اینترنتی گوتو تی آر لطفا ایمیل خودتون رو وارد کنین!
هر زمان دوست داشتین لغو اشتراک کنین!

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما را نمایش نمی دهیم.

مشاوره مهاجرت: 02143000021