روحانی: نسبت به حمل و نقل بین شهری هیچ کس حق تصمیم گیری ندارد

تاثیر کرونا بر حمل و نقل
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا درباره مسائل حمل و نقل بین شهری گفت: به جز ستاد ملی هیچ کسی حق تصمیم‌گیری در این رابطه را ندارد. 

رئیس جمهور در جلسۀ ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا گفت: نسبت به حمل و نقل و لوجستیک و مسئلۀ سفر با اتوبوس، هواپیما، قطار و کشتی، فقط یکجا میتواند تصمیم بگیرد و آنهم ستاد ملی کرونا است که میتواند در مورد قطع شدن مسیرهای حمل و نقل بین شهری تصمیم بگیرد.

وی در ادامه افزود: هیچ استانداری، هیچ مقام محلی، هیچ فردی در منطقۀ آزاد و هیچ کسی حق تصمیم گیری ندارد و اگر هم استانداران محترم نظری دارند، این نظرات را از طریق وزیر کشور بفرستند تا در ستاد ملی مطرح شود و هر موردی لازم بود تصمیم گیری میشود. بنابراین این کار باید به صورت متمرکز مورد توجه قرار بگیرد.

روحانی همچنین با تقدیر از کاهش ۷۰درصدی سفرها توصیه کرد که بقالی‌ها و میوه‌فروشی‌ها ساعات بیشتری باز باشند تا تراکم مردم کمتر شود.

حسن روحانی در نخستین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در سال جدید، از مردم به خاطر توجه به توصیه‌های وزارت بهداشت تشکر کرد و گفت: نگران بودیم که در ایام عید یک اوج و پیکی داشته باشیم که تا امروز نبوده و امیدواریم روزهای بعد هم مشکل نداشته باشیم.

گسترش ویروس کرونا صنعت توریسم و حمل و نقل را در سطح جهانی مختل کرده، بازارهای مالی را تحت تأثیر قرار داده و در صورت کاهش تولید در چین زنجیره جهانی تأمین و تولید کالا به شدت ضربه خواهد خورد. بسیاری از اقتصاددانان و سیاستمداران نگرانند که ادامه این بیماری فراگیر به دومینوی رکود در اقتصاد جهانی منجر شود .

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید