تامین امنیت مناطق پاکسازی شده سوریه توسط نیروهای مسلح ترکیه

نیروهای مسلح ترکیه در سوریه
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

نیروهای مسلح ترکیه امنیت مناطق پاکسازی شده در سوریه را با استفاده از تجهیزات نظامی بومی تامین کرده و تروریست‌ها را به طور کامل تحت نظر دارند.

تروریست‌های منطقه پاکسازی شده عملیات چشمه صلح در سوریه، توسط نیروهای مسلح ترکیه با استفاده از تجهیزات نظامی بومی تحت کنترل  قرار دارند.

نظامیان مجهز به تسلیحات بومی پس از پاکسازی برخی مناطق از آلودگی تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ و داعش که موجب برقراری مجدد صلح و آرامش شد، همچنان تلاشهای خود برای محافظت از غیرنظامیان در مقابل تروریست‌ها را ادامه می دهند.

به همین ترتیب، ردیاب های بومی ترکیه تروریستها را شناسایی کرده و نیروهای مسلح ترکیه، این تروریستها را را شکست میدادند.

یکی از مناطقی که سربازان ترک مانع نفوذ تروریست ها به آن میشوند، راس العین میباشد.

نیروهای مسلح ترکیه، به طور مداوم مناطق مورد نظر را تحت کنترل داشته و هر گونه تحرک تروریست‌ها برای برهم زدن آرامش، میتواند خنثی کردن منطقه را در بر داشته باشد.

همچنین  پایگاه خبری عنب بلدی از انتشار تصاویر ماهواره‌ای  استقرار موشک‌های زمین به هوای ترکیه در فرودگاه تفتناز در شمال غرب استان ادلب سوریه خبر داد.

به گفته پایگاه عنب بلدی، موشک‌های ترکیه از نوع هاوک ام آی ام.۲۳ هستند که در ابتدای سال ۲۰۱۸ نیز در شهر دار عزه در غرب استان حلب مستقر شده بودند.

موشک‌های ذکر شده که ساخت آمریکا هستند و هم اکنون در برخی کشور‌ها استفاده می‌شوند، با وزنی حدود ۶۳۵ کیلوگرم، برد ۴۰ کیلومتری دارند و تا ۸۵ درصد در برخورد به هدف دقت دارند. این پدافند هوایی می‌تواند سه موشک را هم زمان به صورت دستی یا خودکار پرتاب کند.

فرودگاه تفتناز اکنون اتاق عملیات و هماهنگی ارتش ترکیه در شمال استان ادلب محسوب می‌شود که پشتیبانى عملیات‌ ارتش ترکیه در آن صورت مى‌گیرد.

لازم به ذکر است ارتش ترکیه پیش از این نیز در ماه مارس پدافند هوایی حصار را در اراضی سوریه مستقر کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید