لندن تعطیل می‌شود

قرنطینه لندن
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

ارتش انگلیس از آماده باش ۲۰ هزار نیرو در لندن همزمان با اعلام نخست‌ وزیر این کشور برای تعطیلی این شهر طی روزهای آتی به دلیل گسترش کرونا ویروس خبر داد.

او گفت روزانه ۳۳ تن در لندن بر اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست میدهند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس احتمال اقدامات بیشتر و سریعتر برای کنترل شیوع کرونا ویروس در خیابان‌های شلوغ پایتخت را منتفی ندانست و گفت: یک سری اقدامات اجتماعات نظیر دورکاری و اجتناب از تجمعات عمومی، رفتن به سینما و رستوران ضروری است. تاکنون ۹۵۳ تن در لندن به کرونا ویروس مبتلا شدند که این رقم در کل انگلیس ۲ هزار و ۶۲۶ تن اعلام شده است.

به نوشته‌ روزنامه دیلی تلگراف قرنطینه شهرها از روز یکشنبه از شهر لندن با ۹ میلیون جمعیت آغاز می‌شود.

روسای ارتش همچنین گفتند که ۲۰ هزار نیرو برای استقرار در خیابان‌های لندن، بیمارستان‌ها و دیگر مراکز کلیدی در حالت آماده‌ باش هستند.

همچنین گفته شده است بسیاری از افراد برای آموزش ارسال تانکرهای اکسیژن به سراسر کشور برای تامین نیاز بیمارستان‌ها در حال آموزش هستند.

هلی‌کوپترها نیز برای نقل و انتقال مایحتاج و لوازم پزشکی به حالت آماده باش درآمده‌اند.

پلیس گفته است که اقدامات اجباری و لازم‌الاجرا هستند و این نیروها هرگونه نا آرامی عمومی به دلیل بسته شدن شهرها را پیش بینی کرده و در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

دولت انگلیس همچنین گفته است که به زودی هر انگلیسی مبلغی براساس پایه حقوق جهانی دریافت خواهد کرد.

جانسون گفت: یک پرداخت هفتگی براساس معیارهای جهانی برای کارمندان انگلیسی در نظر گرفته شده است و بسته‌های مکمل موقت نیز از سوی دولت برای حمایت از برخی کارگران به دلیل تاثیرات اقتصادی کرونا ویروس ارائه می‌شود. اما وزارت دارایی به دنبال یک سری گزینه‌های قابل اجرا از جمله اجرای سیستم جهانی اعتباری است.

این در حالیست که بوریس جانسون قول داده که از  بخش های خصوصی نیز حمایت کند.

بیش از ۵۶ هزار انگلیسی با امضای طوماری از دولت خواسته‌اند که سیستم حقوق پایه جهانی را برای پرداخت به آنها همراه با تضمین مسکن و غذا در نظر بگیرد.

گزارش های پیشین از گروههای مالی نشان می‌دهد که حقوق پایه جهانی چیزی حدود ۴۸ پوند در هفته تا هزار پوند برای هر فرد در ماه است.

دولت آمریکا نیز در نظر دارد برای هر آمریکایی بزرگسال ماهانه یک هزار دلار بپردازد.

سیستم پرداخت مشابهی در غرب کنیا، برای ۱۲ سال است که اجرا می‌شود و همچنین این سیستم در ایتالیا و هلند نیز آزمایش شده است.

بیش از ۵۰۰ چهره سیاسی و آکادمیک از سراسر جهان خواستار پرداخت پایه جهانی به دلیل مبارزه با کرونا ویروس شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021