احتمال تجدید نظر آمریکا در مورد تحریم‌ های ایران به علت کرونا

پمپئو
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که امکان ارزیابی مجدد آمریکا در مورد تحریم های ایران وجود دارد.

مایک پمپئو در پاسخ به پرسش خبرنگاران که پرسیده بودند آیا احتمال تجدید نظر آمریکا در مورد تحریم های ایران وجود دارد، گفت: ما همه سیاست‌های خود را به طور مرتب مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. پاسخ این پرسش که آیا ما درباره تجدید نظر در این سیاست فکر خواهیم کرد یا نه، این است: البته.

خبرگزاری رویترز با انتشار گزارشی از واشنگتن به اظهارات اخیر مایک پمپئو درباره سیاست‌های تحریمی دولت آمریکا پرداخته است.

در این گزارش آمده است که سخنان مایک پمپئو واکنش به انتقادهای شدیدی بوده است که از سوی دبیرکل سازمان ملل مطرح شده است.

یکی از خبرنگاران درباره موج جدید تحریم‌های ایران از سوی آمریکا پرسیده بود که وزیر امور خارجه آمریکا در پاسخ به این پرسش به گفتن این نکته بسنده کرد که تحریم‌های آمریکا هرگز عرضه کالاهای پزشکی و انسان‌دوستانه را شامل نمی‌شود.

پمپئو اعلام کرد که برای مقابله با شیوع بیماری کرونا این احتمال وجود دارد که دنبال کردن سیاست تحریم‌ها برای مدتی لغو شود. وزیر امور خارجه آمریکا اما طرح و برنامه مشخصی در این رابطه ارائه نکرد.

خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که تحریم‌های آمریکا عملا مانع از آن شده  که شرکت‌های بین‌المللی بتوانند کالاهای اساسی مورد نیاز ایران را به این کشور صادر کنند.

در گزارش این خبرگزاری به سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران اشاره شده است که هدف از اعمال این سیاست وادار ساختن جمهوری اسلامی به کاهش فعالیت‌های اتمی، تجدید نظر در برنامه موشکی آن کشور و همچنین پایان دادن به فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده در منطقه اعلام شده است.

پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ سه کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه و آلمان در همراهی با دو کشور روسیه و چین برای حفظ برجام تلاش می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021