شمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا از ۲۶ میلیون نفر گذشت

بیمه بیکاری در آمریکا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

وزارت کار آمریکا اعلام کرد از اواسط ماه گذشته میلادی بیش از ۲۶ میلیون درخواست برای دریافت بیمه بیکاری در آمریکا به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری هیل،‌ وزارت کار آمریکا روز پنج‌شنبه در گزارش هفتگی خود اعلام کرد که از اواسط ماه مارس (اواخر اسفندماه) تا پایان هفته گذشته میلادی حدود 26.4 میلیون نفر برای دریافت بیمه بیکاری در آمریکا تقاضا داده‌اند.

وزارت کار آمریکا اعلام کرده است که در هفته منتهی به 18 آوریل (30 فروردین) بیش از 4.4 میلیون درخواست برای دریافت بیمه بیکاری در این کشور به ثبت رسیده است.

در پی تشدید بحران کرونا در آمریکا و بیکار شدن تعداد زیادی از نیروی کار این کشور طی هفته‌های اخیر، شمار متقاضیان بیمه بیکاری در آمریکا به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه‌ تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی کرده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب ‌و کارها را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی برخی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به ‌طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده‌اند.

اقتصاددانان هشدار می‌دهند که در صورت مهار نشدن بحران کرونا در آمریکا ظرف چند هفته آینده، نرخ بیکاری در آمریکا می‌تواند تا 3 برابر رقم قبلی آن (پیش از آغاز بحران کرونا) افزایش خواهد یافت.

صندوق بین‌المللی پول نیز در جدیدترین گزارش خود از چشم ‌انداز اقتصادی جهان، نرخ رشد اقتصادی آمریکا در سال 2020 را منفی 5.9 درصد پیش‌ بینی کرده است.

براساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز، ایالات متحده، طی 24 ساعت گذشته از مرگ بیش از 1700 نفر بر اثر کرونا خبر داد که این تعداد نشان دهنده کاهش قابل توجهی در مقایسه با تلفات روزهای قبل است.

داده‌های منتشر شده دانشگاه جان هاپکینز در ساعت 20:30 به وقت محلی نشان داد، پاندمیک کووید-19 در ایالات متحده در 24 ساعت گذشته، 1738 نفر را به کام مرگ کشید (در مقایسه با شب گذشته با2751 نفر جان باخته) و مجموع مرگ و میر ناشی از این بیماری همه گیر را در آمریکا به 46.583 مورد رساند.

این در حالی است که مجموع شمار مبتلایان قطعی به کرونا در آمریکا به 840 هزار مورد رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید