دومین بسته حمایتی کرونا امشب واریز می شود

دومین بسته حمایتی دولت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

دومین بسته حمایتی کرونا به مبلغ ٢٠٠ تا ۶٠٠ هزار تومان ساعت ٢۴ امشب (شنبه) به حساب سرپرستان خانوار مشمول واریز می شود.

دولت برای حمایت از وضعیت معیشتی افرادی که در جریان ویروس کرونا دچار آسیب شدند، پرداخت نقدی برای سه میلیون نفر که حداقل درآمد را دارند را مصوب کرد.

از اسفند ماه سال قبل پرداخت کمک ۲۰۰ تا۶۰۰ هزار تومانی برای خانوارهای فاقد درآمد اجرایی شد؛ شیوع ویروس کرونا و تبعات اقتصادی ناشی از آن موجب تدوین بسته حمایتی کرونا برای کمک به اقشار آسیب پذیر شد.

در بسته حمایتی کرونا که از وام بانکی تا کمک های بلاعوض در آن قرار دارد، پیش بینی شد که برای خانوارهایی که هیچ گونه درآمدی ندارند کمک بلاعوض در چهار مرحله پرداخت شود.

بر این اساس، قرار شد برای حدود سه میلیون نفر که بین یک تا ۱.۵ میلیون خانوار را تشکیل می‌دهند، مبلغی در چهار ماه پرداخت شود که اولین مرحله واریز آن ساعت ٢۴ روز سه شنبه ٢٧ اسفندماه انجام شد. امشب نیز مرحله دوم واریز خواهد شد.

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه امروز اظهار کرد: سه میلیون نفری که فاقد هرگونه درآمد ثابت یا موقت هستند، مستمری بگیر نیستند یا پرداخت کنندگان هیچکدام از صندوق های بیمه نیستند مشمول دریافت بسته حمایتی کرونا هستند.

قمصریان افزود: پرداختی به تناسب بعد خانوار است و مبلغی ثابت برای هر نفر نخواهد بود؛ به طوری که برای خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان است.

وی بیان کرد: مرحله کمک بلا عوض دیگر در ماه های اردیبهشت و خرداد واریز می‌ شود.

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: کمک ویژه ماه رمضان دوشنبه آینده یعنی یکم اردیبهشت به حساب سرپرستان حدود ۳ میلیون نفر نیازمند شناسایی شده واریز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021