افزایش مشکلات مهاجران با به وجود آمدن ویروس کرونا

ویدمن موس
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

یک مقام ارشد حکومت آلمان نسبت به تاثیرات همه گیری ویروس کرونا بالای مهاجران ابراز نگرانی کرده است. این مقام تاکید کرد که بحران اقتصادی ناشی از ویروس کرونا کسانی را متاثر کرده است که در بخش‌های حمل و نقل، مهمان داری و صنایع کار می‌کنند.

 مسئول امور ادغام پناهجویان در آلمان می‌گوید که پاندمی ویروس کرونا، فشار بیشتر را بر روی پناهجویان و کسانی که پیشینه مهاجرت دارند، اعمال کرده است. این مقام ارشد حکومت آلمان با نشر اعلامیه خبری روز یکشنبه، به مشکلات مرتبط به بحران اقتصادی این بخشی از جامعه اشاره نمود.

خانم ویدمن موس گفت:(آن‌ها اغلب در بخش‌هایی از صنایع مانند خرده فروشی، حمل و نقل و مهمان داری کار می‌کنند که به ویژه تحت تأثیر پیامدهای اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا قرار دارند).

به گفته او در عین زمان، با دشوار شدن شرایط کار، رقم فرصت های ادغام نیز در حال کاهش است.

با این حال، به کمک برنامه ادغام ملی که ارایه کورس های آنلاین، آموزش زبان و مشورت دهی از طریق شبکه‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد، تلاش می‌شود که زمینه های ادغام و راه یابی مهاجران به بازار کار بیشتر مساعد شود. مسئول امور ادغام پناهجویان در جامعه آلمان تاکید کرد:(با وجود ویروس کرونا، ما باید زمان هر زمانی را برای ادغام از دست ندهیم).

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021