کار در کانادا ؛ ویزای کار باز همسر دائمی می شود

کار در کانادا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین به‌روزسانی در 4 تیر 1400 توسط جی نیوز

کانادا قصد دارد پایلوت ویزای کار باز Open Work Permit Pilot را دائمی کند تا همسران شهروندان امکان کار در کانادا تا زمان اخذ اقامت دائم را داشته باشند. این برنامه مهاجرتی در دسامبر 2014 آغاز به کار کرد و قرار بود 31 جولای پس از آنکه اخیرا تمدید شده بود منقضی شود. اما اکنون کانادا به جای اینکه بار دیگر این برنامه را تمدید کند اعلام کرده است که قصد دارد این برنامه را تا زمانی تمدید کند که تغییرات در مقررات انجام شود و پس از آن است که این برنامه دائمی خواهد شد و دیگر نیازی به تمدید آن نخواهد بود.

در وبسایت اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا نوشته شده است که “پیوند خانواده ها اولویت مهاجرتی اصلی دولت کاناداست.” گفتنی است پایلوت ویزای کار باز برای اسپانسرشیپ داخلی و برای متقاضیانی است که همسرشان کانادایی هستند  قصد اسپانسر شدن برای آنها را دارند. اسپانسرشیپ داخلی برای زوج هایی است که در حال حال حاضر در کانادا با هم زندگی می کنند. همسر یا شریک زندگی که درخواست مهاجرت دارد باید به عنوان کارگر، دانشجو یا توریست در خود کانادا اقامت موقت داشته باشد.

همسران خارجی کانادایی ها می توانند هر زمان که خواستند پس از درخواست اقامت دائم از طریق اسپانسرشیپ همسران درخواست ویزای کار باز بدهند. ویزای کار باز متقاضی را محدود به کارفرمای خاصی نمی‌کند و این بدین معنیست که کارگران خارجی با ویزای کار باز می توانند مادام که واجد شرایط شغل مورد نظر باشند در داخل کانادا برای هر کارفرمایی که خواستند کار کنند. شرایط ویزای کار باز عبارت اند از:

  • ارائه درخواست اقامت دائم از طریق Spouse Common-Law Partner Class
  • داشتن همسری که شهروند کاناداست یا اقامت دائم کانادا را دارد و درخواست اسپانسرشیپ از جانب وی ارائه داده است؛
  • زندگی در همان مکانی که همسر زندگی می کند؛
  • داشتن وضعیت اقامت موقت معتبر در کانادا یا درخواست تایید شده برای تمدید وضعیت و اجازه کار.

افرادی که از طریق پایلوت ویزای کار باز اقدام می‌کنند می توانند درخواست ویزای کار را همزمان با درخواست اقامت دائم ارائه کنند. 

البته ارائه درخواست ویزای کار باز به طور جداگانه منعی ندارد به شرطیکه متقاضی درخواست خود برای اقامت دائم را ارائه کرده باشد.

لازم به ذکر است اگر درخواست اقامت دائم متقاضیان به تاییدیه اولیه رسیده باشد می توانند به صورت آنلاین درخواست ویزای کار باز ارائه کنند. 

تاییدیه اول درخواست اقامت دائم بدین معنیست که همسر یا شریک زندگی از طرف اداره مهاجرت کانادا نامه ای مبنی بر اینکه وی واجد شرایط اقامت دائم است اما هنوز معاینات پزشکی و بررسی سوء پیشینه را انجام نداده است دریافت کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان مهاجرت:021 43000 021
شما در حال تماس با GO2TR هستید ۰۲۱ ۴۳۰۰۰ ۰۲۱ برای برقراری تماس دکمه زیر را فشار دهید