۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
مشاوره رایگان
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

مقصدت رو از بین ۱۹۰+ کشور جستجو کنید

بازگشت به صفحه پیشنهادات
پیشنهاد تحصیلی 🔗 تحصیل در کانادا

پذیرش تحصیلی پزشکی در دانشگاه مک گیل کانادا

آزمون MCAT (Medical College Admission Test)
آزمون پذیرش کالج های پزشکی یک آزمون استاندارد شده مبتنی بر رایانه، برای دانشجویان پزشکی آینده در ایالات متحده، استرالیا، کانادا و جزایر کارائیب است. این آزمون برای ارزیابی حل مسئله، تفکر موقعیت های بحرانی، تحلیل کتبی و دانش مفاهیم و اصول علمی طراحی شده است.

آزمون CASper
این آزمون برای سنجش مهارت های فردی و جدا از تحصیلات آمادمیک افراد می باشد. این آزمون از نوع قضاوت موقعیت (Situational Judgement Test) می باشد

این دوره تحصیلی، شامل پزشکی (M.D) و جراحی (C.M) می شود. این دوره به عنوان نماد دانشگاه مک گیل و اولین دوره پزشکی که در این دانشگاه برگزار می شود شناخته می شود. این دوره در دو پردیس دانشگاهی این دانشگاه برگزار می شود که یکی از دوره ها به زبان فرانسوی و دیگری به زبان انگلیسی خواهند بود.

برای ورود به این دوره، دانشجویان بین المللی امکان شرکت در دوره های آماده سازی و مقدماتی را نیز دارند. همینطور این دوره می تواند بصورت مشترک با دوره PhD یا دکترا پزشکی که 7 ساله می باشد ارائه شود.

کشور: کانادا
دانشگاه:
دانشگاه مک گیل
رتبه: ‎35
دانشگاه مک گیل که در مونترال مستقر است و در بین معتبرترین دانشگاه‌های کانادا قرار دارد و سالانه هزاران دانشجوی بین المللی از بیش از 150 کشور جهان و بالاترین درصد دانشجویان دکترا در میان مراکز آموزشی کانادا را جذب می‌کند. دانشگاه مک گیل شهرت خود را مدیون 50 مرکز تحقیقاتی و انستیتوی خود، بیش از 400 برنامه علمی، تاریخ غنی و شبکه پرتحرک فارغ التحصیلان با 250،000 نفر در سراسر جهان است. همچنین این دانشگاه برای 13 سال پیاپی برترین دانشگاه علوم پزشکی کانادا بوده است. مونترال همچنین اولین بار در سال 2017 رتبه‌ای از دوستانه‌ترین شهرهای دانشجویی در سراسر جهان به دست آورد. هزینه‌های اقامت در این شهر به مراتب پایین‌تر از سایر شهرهای بزرگ است، در حالی که بسیاری از موسسات بین المللی، شرکت‌های داروسازی، شرکت‌های مالی و شرکت‌های هوایی در اینجا مستقر هستند و فرصت‌های شغلی فراوانی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.
رشته تحصیلی:
پزشکی یک دانش کاربردی است، هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌دیدگان است. این منظور با شناخت بیماری ها، تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آن‌ها به انجام می‌رسد. دانش پزشکی بر طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده‌است. امروزه هدف دانش پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده‌است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده‌است.
زبان دوره: انگلیسی - فرانسوی
منطقه: کبک
طول دوره: 4 سال
هزینه خدمات اضافی: 2,494 دلار
هزینه ورودی: 112 دلار
مبلغ دقیق شهریه: 29,610 دلار
ددلاین: ترم: پائیز - شروع: September 1, 2022 - ددلاین ثبت نام: November 1, 2021
حداقل نمره تافل: 86
حداقل نمره آیلتس: 6.5
شرایط:
  • ارائه اصل مدرک لیسانس معتبر و ریزنمرات به همراه چارت درسی
  • ارائه انگیزش نامه، رزومه
  • شرکت در آزمون MCAT
  • شرکت در آزمون CASPer
  • گذراندن دروس پایه ای فیزیک، شیمی، شیمی ارگانیک و زیست
  • شرکت در مصاحبه ها در صورت قبولی مدارک
  • مدرک زبان انگلیسی و فرانسوی در سطح B2 تا C1
دوره‌های مقدماتی:
  • دوره 2 ساله آموزش دانشجویان بین المللی با مدارک پزشکی خارج از کانادا