۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
صفحه اصلی سامانه پیشنهادها
درخواست رزرو مشاوره
سامانه پیشنهادها
وبلاگ
درباره ما
۰۲۱ - ۴۳ ۰۰ ۰۰ ۲۱
:: جستجو

درحال جستجو ...

بازگشت به صفحه پیشنهادات
پیشنهاد تحصیلی 🔗 تحصیل در آمریکا

پذیرش تحصیلی داروسازی در دانشگاه کارولینای شمالی آمریکا

آزمون PCAT(Pharmacy College Admission Test)
آزمون پذیرش دانشکده داروسازی یک تست استاندارد و مبتنی بر رایانه است که توسط سیستم Pearson Education Inc  برگزار می شود. این آزمون در ماه های ژانویه، جولای و سپتامبر ارائه می شود. این آزمون شامل بخش های نوشتاری، زیست شناسی، شیمی، خواندن انتقادی و بخش های کمی استدلال است.

این دوره همانند دوره های پزشکی و دندان پزشکی برای آموزش تخصصی افراد در رشته داروسازی و آماده سازی آنها برای خدمت به علم پزشکی طراحی شده است.

پذیرش این دانشگاه علاوه بر نمرات آزمون PCAT و پیشینه تحصیلی، بر اساس پیشینه اجتماعی فرد و مهارت های وی نیز می باشد.

کشور: آمریکا
دانشگاه:
دانشگاه کارولینای شمالی
رتبه: ‎90
دانشگاه دولتی شهر چَپِل هیل ایالت کارولینای شمالی در سال 1789 تاسیس شد. این دانشگاه یکی از سه دانشگاه قدیمی آمریکا محسوب می شود و تنها دانشگاهی است که در قرن 18 میلادی دانشجو می پذیرفته. در سال 1952 این موسسه آموزش عالی، بیمارستان خود را نیز تاسیس کرد که هم به عنوان مرکز تحقیقاتی و هم به عنوان مرکز درمانی ارائه خدمت می کند و تمرکز بالایی بر بیماری های سرطانی دارد. این دانشگاه بیش از 70 رشته تحصیلی ارائه می دهد که بین 13 دانشکده این مجموعه تقسیم شده اند فارق التحصیلان این دانشگاه تا الان 9 جایزه نوبل و 23 جایزه پولیتزر دریافت کرده اند.
رشته تحصیلی:
رشته داروسازی
داروسازی علم و تکنیک تهیه، توزیع و بررسی داروها و ارائه خدمات بالینی است. به طور کلی این یک رشته بهداشتی محسوب می شود که علوم بهداشتی را با علوم دارویی پیوند می دهد و هدف از آن استفاده از ایم ، موثر و مقرون به صرفه از داروها است. از آنجا که امروزه بیشتر داروها توسط کارخانه های فعال در صنعت داروسازی تولید می شوند، این روش حرفه به سمت بالینی شدن گرایش پیدا کرده است. به عنوان پیش فرض ، داروسازی به عنوان یک حرفه در خدمت جامعه و سطح کلی اجتماع طبقه بندی می شود. ارائه خدمات و مراقبت مستقیم بیمار در رشته داروسازی، به عنوان داروسازی بالینی شناخته می شود. دامنه فعالیت یک داروساز امروزه، علاوه بر روش های سنتی شامل تدوین و ترکیب داروها، فعالیت های مدرن مرتبط با سیستم های سلامتی دنیای امروز را هم که شامل خدمات بالینی ، بررسی داروهای ایمنی و کارآیی و ارائه اطلاعات مربوط به داروها را می شود، در بر دارد.
زبان دوره: انگلیسی
منطقه: چَپِل هیل
طول دوره: 4 سال
هزینه خدمات اضافی: 970 دلار
مبلغ دقیق شهریه: 22,474 دلار
ددلاین: ترم: پائیز - ددلاین ثبت نام: March 6, 2022
حداقل نمره تافل: 100
حداقل نمره آیلتس: 7
شرایط:
  • ارائه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  • شرکت در آژمون PCAT
  • شرکت در مصاحبه حضوری
  • دو عدد توصیه نامه
  • حدود 90% از افرادی که پذیرش این دانشگاه را گرفته اند، مدرک لیسانس ارائه داده اند
  • گذراندن دروس دانشگاهی ریاضیات، زیست، شیمی، فیزیک و آمار
  • اثبات مهارت در زبان انگلیسی (اشاره به آزمون و حداقل نمره نشده)