موسسه اعزام دانشجو - هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لهستان - gotootiAr
poland
کشور لهستان

هزینه ها و صرفه جویی در هزینه ها در لهستان

موسسه حقوقی مهاجرت تحصیلی GO2TR- لوگو - Logo

در صورتی که کشور لهستان را برای تحصیل انتخاب کرده باشید باید بدانید که خوابگاه های دانشجویی در این کشور تنها به 12 درصد از دانشجویان رسیده و الباقی نیاز است که به سراغ مسکن شخصی بروند. در صورتی که فرد بخواهد یک آپارتمان یک خوابه در کراکوف اجاره نماید باید به میزان 290 یورو برای هر ماه هزینه در نظر بگیرد اجاره خانه در شهر ورشو کشور لهستان نیاز به 350 الی 460 یورو هزینه در ماه دارد.

در کشور لهستان بیش از 400 موسسه عالی برای تحصیل وجود دارد و هزینه تحصیل در این کشور کمتر از میانگین اروپایی در نظر گرفته شده است. افراد برای دوره های لیسانس و همینطور کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه ای می بایست 2000 یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای دکترا در کشور لهستان نیاز به هزینه 3000 یورو در هر ماه است. دوره های تخصصی و حرفه ای در کشور لهستان عموماً هزینه بر است. هزینه زندگی در کشور لهستان به طور متوسط بین 450 الی 650 یورو در ماه در نظر گرفته شده است که البته بستگی به شرایط زندگی و همینطور منطقه ای که در آن زندگی می‌کنید دارد. شهرهای بزرگی مانند کراکوف و ورشو با هزینه های 500 الی 850 یورو در ماه همراه هستند.

متوسط هزینه تحصیل در یک دانشگاه خصوصی در این کشور 50 هزار یورو برای هر سال اعلام شده است. هزینه ای که برای مسکن در نظر گرفته می شود به میزان 37 درصد از کل هزینه زندگی در ماه است. در صورتی که شما یک دانشجو باشید که در کشور لهستان تنها زندگی می کنید هزینه شما بین 350 الی 400 یورو در ماه است در صورتی که دارای شریک زندگی هستید هزینه شما 450 یورو برای هر ماه و کسانی که در خوابگاه های دانشجویی زندگی می کنند به میزان 200 یورو در ماه دارند.

هزینه یک وعده غذا در یک رستوران معمولی در کشور لهستان 20.00 زلوتی است در صورتی که بخواهید از یک رستوران متوسط استفاده نمایید هزینه برای دو نفر 100.00 زلوتی است.

غذا برای یک دانشجوی خارجی در کشور لهستان بین 100 الی 150 یورو در ماه هزینه در بر دارد. یکی از روش هایی که در هزینه شما صرفه جویی شود این است که از سوپرمارکت ها خرید کنید و خودتان مشغول به آشپزی شوید. حمل و نقل عمومی در کشور لهستان به میزان 50 یورو هزینه در بر دارد. افرادی که با ویزای دانشجویی وارد خاک این کشور شده اند برای خرید کتاب و مجلات پژوهشی خود می توانند از کتابفروشی های قدیمی استفاده نمایند و کتاب های دست دوم بخرند. در صورتی که در نامه نویسی اولیه در دانشگاه اعلام نمایید که از نظر مالی در وضعیت ضعیفی هستید نام شما در لیست رزرو خوابگاه های تحصیلی قرار می گیرد.

هزینه های اصلی برای برق و گرمایش و سرمایش و آب در کشور لهستان برای یک آپارتمان در وضعیت 85 متر مربع 636.06 زلوتی تعیین شده است.

شهریه ماهانه برای 1 بزرگسال در یک باشگاه بدنسازی برای هر ماه 116 زلوتی است.


مطالب مرتبط